První auto

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Arkaan
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 23 dub 10:28

První auto

Příspěvek od Arkaan »

Zdravím, je mi 19 let, konečně jsem něco málo našetřil na vlastní auto, takže bych potřeboval poradit.

- Hledám auto do 50 000 Kč, ideálně méně, protože počítám s tím, že něco nechám v servisu.
- Používat ho budu hlavně ve městě a na ježdění do školy, kterou mám od sebe vzdálenou cca 25 km, ale potřebuji aby jednou za čas v klidu zvládlo i delší trasy.

V tomto ohledu jsem se už po něčem koukal, zejména co mi doporučili kamarádi, popřípadě známí. Což je jedničková oktávka 1.9 v TDI, která by měla podle všech dost držet, takže bych za ni nemusel jakožto student utrácet tisíce v servisech.

Další auto, co mi bylo doporučeno je Golf, těch je v té mojí cenové hranici asi nejvíc. Akorát nevím jaká motorizace by byla nejlepší.

Ještě mě napadla Honda Civic 1.6, ale ohledně ni si nejsem vůbec jistý.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: První auto

Příspěvek od oxik »

No, vzhledem ke struktuře tvých tras je diesel absolutně nevhodný, ještě když uvážíš svůj budget. Pokud se nepletu, i jedničkový ofce měly už dvouhmotu a pokud bys s tímhle (a dalšíma diesel opravama) budoucím nákladem počítal, tak ti na auto moc peněz nezbude. Koukl bych se třeba po focusu MK1 případně nějaké benzínové fabii. Sice to bude "opticky" dost stát na palivu, ale budeš spokojenější, než s takhle vyjetým dieslem těsně před smrtí.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: První auto

Příspěvek od driver »

Zásadní je asi to, že držáky, které mají 20let, už držáky dávno nejsou, rozhodně ne za padinu
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Arkaan
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 23 dub 10:28

Re: První auto

Příspěvek od Arkaan »

Což takhle VW Polo? Pročítal jsem pár diskuzí, vypadá to jako solidní menší auto do města.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: První auto

Příspěvek od driver »

Jaký rok? Jedničová Fabie je mnohem lepší než soudobé Polo. Mnohem lepší. Bavíme se do roku 2002, pak po FL s kruhovými světly už to jde.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Arkaan
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 23 dub 10:28

Re: První auto

Příspěvek od Arkaan »

Pohyboval jsem se okolo roku 2000.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: První auto

Příspěvek od driver »

Fabia má v tomto roce o generaci novější techniku, než Polo, proto je nesmysl jít do Pola, když ceny jsou podobné.
Je pravda, že řada řešení je mezi oběma generacemi shodná, ale to na faktu, že novější je vyspělejší, nic nemění.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Odpovědět