Superb nebo Mazda 6

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od řidičBOB »

206kW je už slušný základ, se kterým lze dál pracovat ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od DoubleSix »

pavproch píše:@double: Kolega, když potřeboval před objednáním Oct III. 1.8TSI Scout (s povinným AT) vyzkoušet škodovácký automat, tak jezdil v SIII 1.4TSI 4x4 AT a říkal, že to bylo scíplé a nechtělo jet (byl a je zvyklý na oftáku s 1.8TSI) - jak to jede, je to lemra líná?
Helo, co ti budu povídat. tady na fóru je každý závodník a jak to auto nemá alespoň 300koní a zrychlení na stovku pod 6s, tak je to lemra líná.

Takže pro nás, obyčejné řidiče, je to dostatečně dynamické auto. Nemá problém to v dálničních stoupáních udržet na šestku max.povolenou rychlost (=130km/h). I když ho naložím 5 lidma, tak to stále jede dobře. I pokud chci zrychlovat, nemusím nijak moc podřazovat a auto vyrazí ochotně kupředu. S přehledem to stačí na většinu aut, co jezdí po našich silnicích.

Musíš počítat s tím, že ten začátek (nízké otáčky) je vlažnější (holt něco jako atmosferická 1.4 :) ), ale pak se to rozjede a zatahuje to celkem slušně.

Sprint na stovku to má pod deset (Škoda uvádí 9,1s). Tak si sám odpověz, jestli to je lemra líná nebo ne.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16350
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od pavproch »

Kuju. Já si mysle, že jeho úsudek je ovlivněný (trvalým) zvykem na 1.8TSI
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od DoubleSix »

Já mám manuál. Je možnné, že s DSG, která se snaží držet co nejnižší otáčky, se to může zdát chcíplejší.
Jasně, pokud je zvyklý na menší a lehčí OIII s 1.8TSI, tak mu bude SIII s 1.4TSI připadat pomalejší. Ale přesedni si do SIII třeba z auta s atmosferickým motorem (jako já z CR-V 2.0i) a bude ti SIII připadat jako raketa :-)
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od delphin »

hans píše:Je to neuvěřitelný, ale nakonec jsem se rozhoupal, je to Superb Sportline Combi, červený, 2.0 TSI 206 kW 4x4. Byl to boj, ale nakonec jsem se rozhoupal, protože přijde snížení výkonu na 200 kW, asi filtr pevných částic a vůbec, bůh ví, co bude po faceliftu. Třeba RS, ale třeba taky 3 válec :). Jen ta dodací lhůta, těšit se budu do října! :-s Díky všem, kdo se zapojili!
Nechci kazit radost, ale dodání v říjnu mi vychází na dodání už nového 2.0 TSI 200 kW s GPF. 206 kW má vyběhnout v 26. KT a nový 200 kW s GPF má naběhnout v 36. KT. Po 1.9.2018 už Škodovka nesmí vyrobit žádné auto s motorem nehomologovaným podle WLTP a na skladové zásoby jsou limity.
Každopádně mě už se to netýká, mi benzín přes finance neprošel, takže já budu mít TDI. :-s Ale aspoň výbava mi zůstala.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
hans
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: sob 15 říj 23:14

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od hans »

auto je zadaný ve výrobě a potvrzený, pokud by nešlo vyrobit, nemělo by jít zadat a prodat. Uvidíme.
hans
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: sob 15 říj 23:14

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od hans »

tak aktuální info, asi by to skutečně dopadlo špatně a dostal bych už modernizovanou verzi, ale nějak se dealerovi povedlo to urychlit, auto je vyrobené :)
hans
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: sob 15 říj 23:14

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od hans »

Auto je v garáži :)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16350
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od pavproch »

Tak ať slouží.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Superb nebo Mazda 6

Příspěvek od řidičBOB »

Tak všechno dobře dopadlo :-bd
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět