Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
racer
Autoškolák
Příspěvky: 81
Registrován: pon 12 lis 19:30

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od racer »

Přesně tak. Nejsem proti uhnutí do levého ale musí být prázdný. Kdyby mu neuhnul tak si to příště ten s tou dodávkou nachystá líp a nikdo nebude muset dělat zbytečné manévry.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od oxik »

https://m.novinky.cz/articleDetails?aId ... &sId=&mId=

Jsem zvědav, co dělal ve chvíli nárazu kontrolní řidič a proč systém na chodkyni nereagoval?
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 248
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od spooon »

taky by mě zajímali podrobnosti. Kontrolní řidič ji mohl klidně přehlídnout, bylo to v noci a přeházela mimo přechod, takže nepředpokládal výskyt chodce. Ale proč si toho nevšimlo auto?
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5453
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Stepan »

Co teď mám v autě na denní ježdění konečně ACC, tka vím, že stačí mít zasranej předek nebo se držet v dálničním pruhu vlevo, zatímco auto před tebou vpravo a už ho to nevidí a zrychluje jak divý. Jasně, autonomní auta jsou technologicky o dost dál, ale pořád je to jenom pár čidel a kamer. ;)

A očekávám, že vyšetřování ukáže "nepředvídatelné chování na straně chodkyně, kdy by ani zkušený řidič nestihl reagovat", nějakou menší pokutku a vyrovnání se s příbuznými off the record.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Honza42 »

Tak když i normální řidič má problém trvale udržet pozornost, tak co čekáte od "odborného dozoru" autoauta, které potřebuje jen občas napovědět ? By mne zajímalo jestli se na veřejnost dostane video, jak to proběhlo.
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od aikoN »

spooon píše:taky by mě zajímali podrobnosti. Kontrolní řidič ji mohl klidně přehlídnout, bylo to v noci a přeházela mimo přechod, takže nepředpokládal výskyt chodce. Ale proč si toho nevšimlo auto?
Co asi. Znuděně seděl na sedadle a za takového stavu uběhne do reakce mnohem delší doba, než když člověk aktivně řídí a je koncentrovaný.
Rychlost zabíjí!
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od honziss »

řidičBOB píše:A mě to třeba vadí. Nevidím důvod k omezování ostatních. Kdyby se takhle choval každý a při každé příležitosti...
Me to nevadi, me to primo s***. Takovejch kamionaku, co kvuli rozdilu/brzdeni o 10-20km/h aby pustili kolegu, klido zariznou 10-20 aut v levym potkavam kazdej den nekolik. Mnohdy vyjedou doleva a pritom se autu v pripojovacim nepriblizej ani na 10m a zas jim odjede. Presne tenhle druh chovani je na dalnici nejnebezpecnejsi, zpusobuje nehody a prakticky nikdy nevytresta vynika. Stejne jako kdyz to ridic kamionu pusti doleva aby predjel dalsiho, kdyz za 100m zacina stoupaci pruh :-?

Ja chapu ze kamion je tezka vec a rozjet ho zpatky na puvodni rychlost neni zadna sranda, ale vuci ostatnim je to hruba neohleduplnost.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Od dob, co jezdím s adapt tempomatem, mi to pouze vadí. Když to ale kamioňák udělá na prasáka, že ani adapt už není schopen reagovat, tak mne to sere.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od bojler »

Nejlepsi je, kdyz nekdo zacne predjizdet, za nim se udela vlacek deseti aut a on pak zjisti, ze mu predjizdeny kamion ujizdi..
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od driver »

Honza42 píše:Na tom chování kamioňáka není nic tak strašného, aby to stálo za zmínku.......
:)) Ty jsi komediant, nezlob se na mě. Porušil zákon a důsledky nese v případě doživotních zdravotních následků klidně desítky miliónů, ale jinak se nic neděje ;) Příště věnuj energii, kterou vkládáš do vymýšlení vlastních logických úvah k přečtení zákona.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Odpovědět