Suzuki obecně

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od ctrl_j »

No nevim jestli zrovna ta dlouha sestka vystihuje ten zasadni rozdil mezi starou atmosferou a novou foukanou verzi…
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Zajda »

To není jen o 6°, rozhodně se nejednalo o facelift. Je to celé úplně nové auto, dospělejší a komfortnější. Ze starší generace jsem jezdil jen 1,3 a z novější naopak jen Sportem, ale ty výhody novějšího modelu jsou hned patrné.
Příjemnější interiér, volant nastavitelný v obou osách, nižší posez (v recenzích novějšího Sportu 100 kW jsem viděl i kritiku vysokého posezu, věz že v předchozí generaci se sedělo tak o 10 cm výš).

Novější auto je nižší a rozkročenější, nebo tak minimálně působí.
V základní výbavě Sportu byly Xenony.
Podvozek (možná i karoserie) je pevnější a zároveň tlumí nerovnosti o dost líp než v 1,3 předchozí generace.
Podle mě opravdu zlatý kompromis na okresky.

Akorát mapování plynu si žije vlastním životem.
Někdy reagoval na brnknutí a otáčky padaly, někdy visely...jako by se přepínalo x různých režimů.

 
《》
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

ctrl_j píše:No nevim jestli zrovna ta dlouha sestka vystihuje ten zasadni rozdil mezi starou atmosferou a novou foukanou verzi…
To je srovnání před a po face verze (zlom v roce 2010), oboje atmo. Pokud jde ale o novou generaci s foukanou 1.4, tak za mě palec nahoru, 900kg a 140 koní to nemůže být špatný.

Zajda: díky za postřehy, tak ono se možná vyplatí ta poface, když to tak čtu.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Zajda »

S cenama je trošku potíž že v době co nový v ČR stál 380 000 se roční ojetiny na mobile.de prodávaly dráž. U nás je to prozměnu vzácné jak jednorožec. Jsem zvědav na 1,4, popravdě atmosféra by mi v tomhle případě vůbec nechyběla. A než kupovat ojetiny s nadsazenou hodnotou...
《》
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

Tak jsem byl včera mrknout na jedno SSS v autobazaru a i když teda daný kus byla docela strašně slepená vrána (samo bazarník o ničem nevěděl :) ), tak co jsme to projeli kolem bazaru tak je to super. A až to dostane do převodovky torsena, tak to bude schopná kapesní raketka. Asi budu muset do němec - no co už...
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Vokys
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 14 pro 16:00

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Vokys »

Tak Swift už je můj a je přihlášený. :D
ta dlouhá petka co tam je by se mi hodila v O2 combi co mam :D
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Zajda »

Gratuluju, jestli v tom někdo aspoň jednou za 2 roky vyměnil olej, tak to musí fungovat. Co hluk, polepšil sis? Rovnou doporučuju preventivně vyměnit svíčky jestli nejsou nedávno měněné. Víc než 70 000 km bych je tam nenechával, věř že se to ani nevyplatí s ohledem na zvýšenou spotřebu paliva. Havně ať jsou to originál NGK laser iridium, přesné označení bude v návodu k autu.

jarka: nebyl to náhodou stříbrný pětidvéř? :)
《》
Vokys
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 14 pro 16:00

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Vokys »

Olej byl menen po 10/15tkm naposledy pred 6tkm.
svicky byly snad meneny pred 40 tkm - musim se podivat do servisky.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

Zajda: ne, byl to 3D v Mostě, evidentně nějak zbořený, jen bazarník samo o ničem nevěděl. Ale projeli jsme to a je to moc pěkný.

Ad. převody: jako jestli máš SSS před face, tak na pětku by to podle převodů mělo točit ve 130 4425ot. a poface na 6ku 3525ot. Dělal jsem si malou rešerši... (https://s13.postimg.org/gqcc4oasn/SSS.png)

Vokys: tak ať slouží, doufám že se taky za chvíli přidám do klubu :) .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Vokys
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 14 pro 16:00

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Vokys »

První jízda do práce po dálnici. Nebýt slyšet zvuk větru od A sloupku tak by to nemělo vůbec chybu.
Odpovědět