Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od Stepan »

Proč někdo odstaví auto a prodává ho až za delší dobu? Nebo ho inzeruje už dlouho a nemůže se ho zbavit? Jestli je B) správně, zatlač na cenu ;)
A s LPG zjevně problém i na druhém motoru byl. Proč by ho jinak z toho auta vyndaval?

Edit: Aháá, už to vidím:
Blejzr píše:
Auto melo nainstalovano LPG, po 35k kilometrech bylo odstraneno a motor byl zarucne nahrazen, takze to ma defacto novy motor od te doby a za tu dobu s nim nebyl sebemensi problem...
Tohle není pravda. V inzerátu se píše, že motor se měnil po 35kkm a že LPG bylo odstraněno v roce 2014. A je to odděleno ve dvou různých větách. To jsou fakta. A dovolím si námět k diskusi: auto má najeto 135kkm (děláme, že tomu věříme) a je z roku 2010. 17kkm ročně. Řekněme, že se nájezd neměnil, takže výměna motoru proběhla už 2012, nikoliv 2014. LPG tedy bylo nasazeno i na druhém motoru. A mě by zajímalo, co se stalo v roce 2014, že se majitel najednou rozhodl LPG vyhodit. Protože předtím si ho do auta vrátil i přesto, že mu zničilo motor (kvůli špatné montáži, nicméně moji důvěru v plyn by to asi nahlodalo).
Naposledy upravil(a) Stepan dne stř 07 úno 12:06, celkem upraveno 2 x.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Blejzr
Autoškolák
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 12 kvě 03:22

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od Blejzr »

servisní historie je a doloží, má k dispozici veškěré účty a provedené
kontroly/opravy

výfuk je dodělávaný

Sonderausstattung:
- Fox výfuk
- KN vzduchový filtr
- optimalizace motoru- Chip nebo něco takového

co se týče poškození ano píše že haupna a střecha několik lehounkých
důlků od krup a od odletajících kamínků.

Nuže, jeví se solidně..
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od Stepan »

Přesně proto, že jde o běžný hatchback nižší střední a majitel se ho snažil všemožně otunit, bych od něj utíkal co nejdál. Jedna věc je vylazené EVO, druhá věc je, když někdo zoufale ladí běžnou potahovku. By mě zajímalo, co z té atmo 1.8 vychipoval za koníky :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
zabijak33
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 25 čer 17:52

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od zabijak33 »

Určitě je tam čiplých aspoň 200 koníků, přece Fox výfuk a KN filtr udělají minimálně 40 žejo, takže dalších 20 se přidalo čipem, to je jasný. :-)

Ale k zadání. Ten focus, co si posílal, zní o dost rozumněji než ten Lancer. Nekoukal jsem teda na celej inzerát, ale obecně když chceš zábavu za volantem rodinného auta a nemáš vysoký rozpočet, tak tenhle focus se 110kw je skvělá volba.
Mám občas k dispozici tadytu mk3, ale po fl s 2.0TDCi Titanium a můžu říct, že to auto mi osobně docela sedí. Hezky se řídí, výborný řazení, hezky sedí na silnici (A to je to jen na klasice 205/55/16), spolehlivostně taky ok, ikdyž zatím má jen cca 180k.
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od lampa »

Rekl bych, ze co se nachylnosti na poruchy tyce, tak atmo 1.8 na tom bude lepe, nez 1.6 EB z prvnich let. Samozrejme pokud na nem nekdo nedelal pokusy s plynem a vyfuky...
ivan613
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 30 led 13:36

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od ivan613 »

Prečo pri tvojom malom nájazde tam chceš LPG?Ja mám teda o dosť väčší nájazd a LPG letelo z auta von.Mám podozrenie že u toho lanceru je i ten druhý motor načatý a majiteľ sa ho chce zbaviť kým ešte trochu funguje.Navyše mám pocit že ty si sa už rozhodol.Druhá vec je že by si mal zo sebou zobrať niekoho nezaujatého kto sa vyzná v plyne.Môže tam byť niečo zmršené a ty do toho finančne zahučíš.Zisti si aký tam je systém LPG a kde máš najbližší servis doma.Podľa mňa plyn patrí do šporáku a nie do auta.
zabijak33
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 25 čer 17:52

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od zabijak33 »

Samozřejmě vždycky na tom bude hůř nový turbo než léty prověřená atmosféra. Nicméně jsem na 1.6EB zatím slyšel jen chválu :-)
Blejzr
Autoškolák
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 12 kvě 03:22

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od Blejzr »

Stepan píše:Proč někdo odstaví auto a prodává ho až za delší dobu? Nebo ho inzeruje už dlouho a nemůže se ho zbavit? Jestli je B) správně, zatlač na cenu ;)
A s LPG zjevně problém i na druhém motoru byl. Proč by ho jinak z toho auta vyndaval?

Edit: Aháá, už to vidím:
Blejzr píše:
Auto melo nainstalovano LPG, po 35k kilometrech bylo odstraneno a motor byl zarucne nahrazen, takze to ma defacto novy motor od te doby a za tu dobu s nim nebyl sebemensi problem...
Tohle není pravda. V inzerátu se píše, že motor se měnil po 35kkm a že LPG bylo odstraněno v roce 2014. A je to odděleno ve dvou různých větách. To jsou fakta. A dovolím si námět k diskusi: auto má najeto 135kkm (děláme, že tomu věříme) a je z roku 2010. 17kkm ročně. Řekněme, že se nájezd neměnil, takže výměna motoru proběhla už 2012, nikoliv 2014. LPG tedy bylo nasazeno i na druhém motoru. A mě by zajímalo, co se stalo v roce 2014, že se majitel najednou rozhodl LPG vyhodit. Protože předtím si ho do auta vrátil i přesto, že mu zničilo motor (kvůli špatné montáži, nicméně moji důvěru v plyn by to asi nahlodalo).
Motor menil po 35t KM, jelikoz se zjistilo, ze pri pouziti LPG razantne stoupla spotreba oleje, na zaklade toho provedli zarucni vymenu motoru a LPG zrusili, nicmene nadrz a vse ostatni na LPG v aute nechali a v roce 2014 ji dodatecne vyndali (ma ji nyni majitel stale k dispozici), kvuli zbytecne velke váze, v aute tak napriklad zustal cudlik na LPG, ktery uz ale realne vubec nic nedela.. takze motor ma opravdu najeto 100 000Km (samozrejme dle prodavajiciho, to si overime pri kontrole vozu), taky me toto hodne zajimalo a nyni telefonicky overeno, ke vsemu ma pak i servisni historii..
sova_jak_cyp
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 01 úno 13:08

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od sova_jak_cyp »

kontrolní otázka... vejde se do toho Lancera kočárek?
zabijak33
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 25 čer 17:52

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od zabijak33 »

sova_jak_cyp píše:kontrolní otázka... vejde se do toho Lancera kočárek?
Stejnou otázku jsem pokládal taky. Ten kufr je prostě malej. S rezervou už opravdu prťavej na rodinný auto. Hodnota lehce pod 300l je ideální na auto do města velikosti krátký fabie. Ale určitě ne na rodinný auto, ikdyby vozil jenom golfák a né normální kočárek.

Ale komu není rady... :-)
Odpovědět