Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od KDB »

Máme doma Punto s 1,4T-jet (88kw) a není to nudné.....
MG - radost až na kost.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od mmira »

Pavle, na rovinu. Juniorovi je 20 , je plnolety. Kopni ho proboha do riti, at zacne delat vlastni rozhodnuti. Jak chces, aby po tobe prevzal firmu, aniz bys mu dal sanci vyjadrit se v tak okrajovem problemu, jakym je nove auto. Dej mu sanci se vyjadrit a respektuj jeho rozhodnuti, nebo se vzbouri a zacne delat vse mozne, jen ne to, co chces ty. A firmu, kterou jsi roky budoval, psle pod kytky jen proto, aby se ti pomstil za tvuj prebujely paternalismus.

(uff, jako bych videl sebe a muj boj s otcem. a to slo o jedine, o to, aby se mi nepletl do zivota pote, co jsem si zacal vydelavat sam)
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 261
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od denis »

Tip: Toyota Yaris 1.5 82kw M6, je to na dnešné pomery a B kategóriu celkom objemný atmo motor so 6 stupňovým manuálom (prípadne CVT) za sympatickú cenu. Tiež sa po ňom obzerám a aspoň by som v budúcnosti nešiel do neznáma :D
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5497
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od Stepan »

Vyjádřim se jako vrstevník juniora, možná z "lepší" vrstvy. Bez urážky. Kopni ho do prdele, ať táhne na vysokou a podívá se po světě. Nemyslím USA, ale reálnou práci pro reálnou firmu, ve tvém oboru. Ať už ho vnimas jako CEO nebo technického ředitele.. Posbírá kontakty, naučí se dívat na věci jinak než ty, možná i nějaký know how. Pak se vrátí k tobě na malomesto do hor a bude král. V malým kšeftu se znalostmi z velkého světa, najednou bude chytřejší než ty. A když to uneses, budeš na něj hrozně hrdej. Vím to. Vidím to sám u sebe. stáhnout juniora v jeho dvaceti letech k sobě je mizernej nápad. Bude umět jenom to, co ho naučíš ty. Nic víc. Špatnej deal.

A k tématu -> O3RS benzín. V sedanu je to lepší motor než v SUV. Bude se mu to líbit. A partnery neurazí. Kdybych mi chtěl nějaký týpek prodat stroj do strojírenské výroby a přijel Yarisem nebo Puntem, bude mi divnej. Náš dodavatel strojů má 911 :))

E: moje startovací auto byla Felicie. Toho Golfa mám na operak, ale musel jsem doma složit 36x násobek měsíční splátky, aby otec podepsal objednávku. Koupit juniorovi káru z něj podnikatele neudělá. Klidně může jezdit po jednáních Tiguanem nebo pujcenym 3er. Na konci roku mu to sectes a uvidíš, kolik ti vydělal a jakou káru si zaslouží. A to může být cokoliv. Od Fabie po Sklass.
E1: pokud má opravdu odpor k turbu, správně honěná Mazda 3 G165 je peklo. V dané cenové kategorii s omezením na "ne turbo" nemá konkurenci. Ale nesmíš mit touhu šetřit a vzít G120. To je jebka s převodovkou dlouhou jak týden před kapesnym
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od Spectral »

mmira píše:Pavle, na rovinu. Juniorovi je 20 , je plnolety. Kopni ho proboha do riti, at zacne delat vlastni rozhodnuti. Jak chces, aby po tobe prevzal firmu, aniz bys mu dal sanci vyjadrit se v tak okrajovem problemu, jakym je nove auto. Dej mu sanci se vyjadrit a respektuj jeho rozhodnuti, nebo se vzbouri a zacne delat vse mozne, jen ne to, co chces ty. A firmu, kterou jsi roky budoval, psle pod kytky jen proto, aby se ti pomstil za tvuj prebujely paternalismus.

(uff, jako bych videl sebe a muj boj s otcem. a to slo o jedine, o to, aby se mi nepletl do zivota pote, co jsem si zacal vydelavat sam)
Podepisuji do posledního slova. Nikam ho nesměruj, dej mu šanci, ať se projeví on sám. Už má věk na to, aby to pomalu zkoušel a aby zjišťoval následky svých rozhodnutí. Lépe když se to naučí na těhle drobnostech, než pak na zásadních životních rozhodnutích.
:ar!
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3993
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od HondaMan »

+1
Se svými rodiči mám výborný vztah mimo jiné proto, že mi od 15 nemluví do života.
A že občas skřípali zubama...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 219
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od delphin »

Posuň mu m4zlíka a myslím, že se spokojí i s ojetinou :-)
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16421
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od pavproch »

Chlopi. dík. budu se halt muset nad sebou zamyslet.... :ymhug:

Ale m4Zlika mu NEdám! :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 219
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od delphin »

Jsem si dělal legraci. Já na začátku (na výšce) dostal Favorita po mamce a před státnicemi Fabii HTP. A byl jsem spokojený s obojím, ostatní jsem si už musel zajistit sám. Ať už vlastní, nebo teď čerstvě služební. A jsem moc rád, že krom brigád jsem u táty dělat nemusel. Dostal jsem slušný základ na start kariéry a teď mám, co jsem sám dokázal. Takže souhlasím s mmirou a Štěpánem. Dej chlapovi možnost, ať se ukáže i jinde a pokud projeví zájem o domácí firmu sám, jen dobře. Pár takových spolužáků jsem měl, co dnes vedou firmu po tátech a všichni šli na "zkušenou" nejdřív na pár let jako zaměstnanci jinam. A za sebe můžu doporučit i nápad vyrazit do světa. Aspoň po pár měsíc, půl roce. USA, někam v Evropě, klidně i jinam.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16421
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od pavproch »

Jo, takže první krok už má za sebou (1/2 roku v US of A), letos tam pojede work+travel again, pak dodělat šúle a vykopu ho někam, ať sa otrtká....

To mi připomíná scénu z kerýhosi filmu - hormonogramy, samá pozitiva a sociální jistoty.... :D

chlopi, dík za pošťouchnutí k jinému úhlu přístupu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět