Karoq

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Karoq

Příspěvek od ctrl_j »

Karoq: CZ auto roku 2018. Vic trapne to byt nemuze.
Zajimave ze zcela totozne vozidlo (Ateca) loni skoncilo ctvrte…
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Karoq

Příspěvek od retron »

totožné bych neřek, daleko hezčí
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Karoq

Příspěvek od ctrl_j »

Jizda, uzitna hodnota, ekonomika, technologie, design.
To asi patrne nekteri rozdavali ty body za design asi tem zbylym ctyrem kategoriim, ktere se kryji s Atecou ze.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
jirichomat
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 20 dub 06:51

Re: Karoq

Příspěvek od jirichomat »

Michal220 píše:Me stacilo si sednout do Karoqa do predu i dozadu a pri mych 182cm docela malo mista pro hlavu i nohy(mel stresni okno) jako ve fabii.Takze plus vidim jen v nastupovani-vystupovani.Spotreba bude jak Octa plus 1litr.
Měl jsem ji půjčenou na test a tak hrozné nepřišlo, jasně vzadu je to menší, ale i větší postava (183cm) si za sebe sedla a úplně nekomfortně to na malé SUV nevypadalo viz. příloha - a to jsou ty Varioflexy, jak tu někdo kritizoval. Vepředu pak úplně v pohodě. Co mi spíš vadilo byla lenost 1.6 TDI v kombinaci s DSG při rozjezdech, jinak myslím že v základu s tou výbavou co to má je to jedno z lepších SUV, co se dá dnes koupit, když tedy pomineme ten univerzální vzhled - dle mého i Ateca vypadá líp.
Přílohy
karoq_zadnisedadla.jpg
Spathasius
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: ned 11 úno 19:30

Re: Karoq

Příspěvek od Spathasius »

Minulý víkend jsem testoval, jak Kodiaqa, tak Karoqa. Kodiaqa vynechám hned, protože nestojí ani za řádek slov. Karoq je v porovnání s Kodiaqem prostě lépe zpracovanější. Interiér vypadá kvalitněji, nikde nic nevrže. Prostor je dostatečný, ale rozhodně mi nepřijde (jak ve škodovce prezentují) "enormně prostorný". Prostě klasické tuctové SUV s tradičním konzervativním desingem. Už jen, když jsem do vozu nastupoval, chtělo se mi spát. Vynechám tedy část desingu, protože o tom prostě není, co psát.
Měl jsem shodou okolností také 1.6D v kombinaci s DSG a nevím, co v boleslavi vyváděli, ale rozhodně, to nebyla DSG, kterou znám třeba ze Superbů (Ať už druhá nebo třetí generace). Řadila naprosto pomateně, jak po flašce Becherovky. Chápu, že se jedná o poklidné rodinné SUV a chtít po něm něco rychlejšího, je lepší už zvolit jízdu na kole, ale i řadit v manuálu se třemi promilemi by mi šlo lépe. To, co ale opravdu hodně rychle ukončilo mojí jízdu, byl podvozek. Měl jsem sice obutý 19' kola, ale i výbuch jaderné bomby by byl tižší, než rány, které podvozek vydává. Nehledě na absolutní plavbu a nemožnou kontrolovatelnost toho, kam Vám vlastně kola míří.
Upřímně, moc nerozumím tomu, jak tohle může být trhák pro spousty lidí, když konkurence nabízí kvalitnější, lépe zpracovanější a lepší auta. Škoda je pro mě bohužel už jen škodou peněz. :( :(
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Karoq

Příspěvek od řidičBOB »

:)) :)) :))
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Karoq

Příspěvek od řidičBOB »

Tak jsem pátral po tom mlžení světel a prý je to známá “vada” Kodiaqů.
Pokud tam nejsou uvnitř kapky, tak je oficiální doporučení s autem jezdit a ono se to vstřebá :-) Kapičky se řeší výměnou.
Vada je známá a výrobce od toho dává ruce pryč a poukazuje na fakt, že světla byly vyrobeny na základě požadavků Š-A. Takže tam to nějaký chytrý MBA. s letitou praxí namaloval v PowerPointu, odprezentoval a poslal do výroby :-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3297
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Karoq

Příspěvek od jerry »

Prošel jsem si manuál k RS. Píšou, že mlžení světel je normální. Tak proč ne u Koďáka? Zkrátka jsou na vše připraveni. Náš zákazník, náš pán :(
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Karoq

Příspěvek od řidičBOB »

Psát si mohou do manuálu, co chtějí. Na to jim sere Bílý Tesák. Já jim to klíďo ve Shade vysvětlím.
Naposledy upravil(a) řidičBOB dne stř 28 úno 21:45, celkem upraveno 1 x.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3297
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Karoq

Příspěvek od jerry »

Taky bych se nedal, jsem zvědav, jak se k tomu postaví.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět