Kterou Alfu koupit?? :O

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Newbie
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 14 pro 11:47

Kterou Alfu koupit?? :O

Příspěvek od Newbie »

Ahoj všem,

rozhoduji se mezi dvěma typy a předem upozorňuji, že nejsem žádný velký autař. Věřím, že se tady najde nějaký profík, co mi poradí.

Nejezdím dlouhé trasy. Většinou tak 2km do práce a zpět. (max 5x do měsíce něco delšího jako 20-120km). Někdo říká ať nejdu do nafty, protože nejezdím moc, někdo zase, že je to úplně jedno... Tak kde je pravda??

A teď k výběru. Šel bych klidně do:

1.) Alfa Romeo 159 2,2JTS 16V, 136KW -> Bavil jsem se ale s mechanikem, co dělá Alfy a říkal, že toto jsou nejhorší motory. Že to jsou motory od Oplu a kdo ví co, a že je to nejvíce poruchové. Máte někdo zkušenost? Říkal, že by doporučil jedině 1,9 nebo 2,4 naftu.
Tak jsem koukal na:

2.) Alfa Romeo 159 2.4 JTD, AUTOMAT (147 kW) - Ale nevím, zda jít do automatu, aby to nezačalo haprovat, když to je starší auto (7 let, cca 180 tis. km).

Přijde mi, že každý říká něco. Jeden že benzín super, dobrý kauf, sice dražší díly, ale drží v pořádku a někdo tvrdí pravý opak.

Osobně je mi to asi jedno jestli nafta nebo benzín. Nechám si poradit co je méně poruchové, tak bych bral. Cenovky jsou u obou podobné (rozdíl 10-20 tis...)

Děkuji předem Všem za jejich názory a odpovědi!!!
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Kterou Alfu koupit?? :O

Příspěvek od retron »

tak nejrozumější je JTDM, ale 4válcové 1.9 nebo radši dvoulitr anebo až pak benzín 1750 TBi, ale ty jsou až z posledních let výroby, tudíž drahé a je jich jako šafránu
Newbie
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 14 pro 11:47

Re: Kterou Alfu koupit?? :O

Příspěvek od Newbie »

retron píše:tak nejrozumější je JTDM, ale 4válcové 1.9 nebo radši dvoulitr anebo až pak benzín 1750 TBi, ale ty jsou až z posledních let výroby, tudíž drahé a je jich jako šafránu

Ta 2,4 je nesmysl? Našel jsem za docela dobrý peníz a ve skvělém stavu (alespoň na prvních pár pohledů)

Kdybych si tedy měl vybrat mezi těmi dvěma co jsem zde napsal, tak raději JTD?

Děkuji za odpověď.
Ondras
Autoškolák
Příspěvky: 62
Registrován: pon 02 kvě 14:27

Re: Kterou Alfu koupit?? :O

Příspěvek od Ondras »

Je to jednoduchý,
- 1.9JTDm pokud ti jde o provozní náklady (nežere to, motory jsou spolehlivé a provozně nenáročné, protože to koncern Fiat a jeho přátelé dávali prakticky do všeho)
- 2.0JTDm pokud máš dost peněz na facelift a chceš, aby to dobře jelo
- 2.4JTDm pokud potřebuješ dálniční expres. V tomhle případě pozor na stav a údržbu celkově, ty motory jsou dost těžký a zároveň v poslední iteraci jsou výkonově dost na hranici a občas tomu praskají hlavy.
- 1.75TBi pokud si chceš ježdění užít a nebojíš se spotřeby. Jede to podobně jako 2.4JTDm. Pozor na stav turba, v případě, že se přetahovaly výměny oleje a neměnilo sítko, připrav se na výměnu.
Ostatní motory nestojí za řeč nebo jsou provozně "neufinancovatelné".
Auto je jinak max. spolehlivé s výjimkou řízení, 2.2JTS se Selespeedem (pozor, HDM automaty jsou OK) a neudržovaných čtyřkolek.
JTS motory s výjimkou 1.8i verze jsou Opel/Holden bloky s přímovstřikovou hlavou od Alfy - o ničem, materiálově je to trochu poddimenzovaný a hlavně začínají chybět díly.
Ta auta znám docela dobře, rok jsem měl 2.4JTDm Q4 Ti a několik měsíců 1.75TBi.

TL;DR: Kup 1.9JTDm pokud chceš šetřit, 2.0JTDm pokud chcš šetřit a máš na něj a 1.75TBi pokud na něj máš a chceš si zajezdit.
Naposledy upravil(a) Ondras dne čtv 14 pro 12:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Kterou Alfu koupit?? :O

Příspěvek od Stepan »

A není rozumnější, pokud někomu na autě vlastně nezáleží, vybrat něco jiného než alfu?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Newbie
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 14 pro 11:47

Re: Kterou Alfu koupit?? :O

Příspěvek od Newbie »

Ondras píše:Je to jednoduchý,
- 1.9JTDm pokud ti jde o provozní náklady (nežere to, motory jsou spolehlivé a provozně nenáročné, protože to koncern Fiat a jeho přátelé dávali prakticky do všeho)
- 2.0JTDm pokud máš dost peněz na facelift a chceš, aby to dobře jelo
- 2.4JTDm pokud potřebuješ dálniční expres. V tomhle případě pozor na stav a údržbu celkově, ty motory jsou dost těžký a zároveň v poslední iteraci jsou výkonově dost na hranici a občas tomu praskají hlavy.
- 1.75TBi pokud si chceš ježdění užít a nebojíš se spotřeby. Jede to podobně jako 2.4JTDm. Pozor na stav turba, v případě, že se přetahovaly výměny oleje a neměnilo sítko, připrav se na výměnu.
Ostatní motory nestojí za řeč nebo jsou provozně "neufinancovatelné".
Auto je jinak max. spolehlivé s výjimkou řízení, 2.2JTS se Selespeedem (pozor, HDM automaty jsou OK) a neudržovaných čtyřkolek.
JTS motory s výjimkou 1.8i verze jsou Opel/Holden bloky s přímovstřikovou hlavou od Alfy - o ničem, materiálově je to trochu poddimenzovaný a hlavně začínají chybět díly.
Ta auta znám docela dobře, rok jsem měl 2.4JTDm Q4 Ti a několik měsíců 1.75TBi.

TL;DR: Kup 1.9JTDm pokud chceš šetřit, 2.0JTDm pokud chcš šetřit a máš na něj a 1.75TBi pokud na něj máš a chceš si zajezdit.

Paráda, tohle jsem potřeboval :D Díky moc!!
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Kterou Alfu koupit?? :O

Příspěvek od Spectral »

No nevím, ještě zvaž to, co píše Stěpán. Koupit si naftovou jetou Alfu na 2km pojížďky a ani nebýt fanda do aut/Alf, to je celkem masochismus. Aby se ti to nevymstilo.
:ar!
zabijak33
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 25 čer 17:52

Re: Kterou Alfu koupit?? :O

Příspěvek od zabijak33 »

A nebylo by vůbec nejlepší 2km jít pěšky nebo mastnou tyčí?... To auto bude strašně trpět na 2km, u nafty se ti nezahřeje ani voda. Případně nebylo by teda z logiky věci lepší koupit něco malého s nějakou 1.0 a k tomu tuhle 159 na delší trasy?... Jako jezdit denně 2km mi přijde už totální lenost.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Kterou Alfu koupit?? :O

Příspěvek od Stepan »

Tak záleží, jestli jsou to dva kiláky po městě nebo 2 kiláky mezi nějakýma vesnicema. Po městě bych to klidně došel, ale chodit každý den po silnici do práce a zpátky je poukázka na průser.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 248
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Kterou Alfu koupit?? :O

Příspěvek od spooon »

tohle je zrovna skvělá pozice pro elektro či hybrid...
Odpovědět