Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Snowman000 »

http://www.autoforum.cz/zajimavosti/tes ... uz-ani-ne/

Cele to divadlo okolo Tesly Semi a Roadsteru mi z nejakého dôvodu pripomína Lotus a plány z čias Dannyho Bahara a všetci vieme ako to vtedy dopadlo ;))
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Vana »

jerry píše:No jo, holt baterie a mráz nejde moc dohromady. V mrazu není nad benzin :) Zamrzlých nafťáků už jsem taky viděl dost :D
To mi připomnělo jak jsem kdysi na horách po týdnu stání na parkingu oživoval Toledo TDI. Venku -30°C, benzíňáky se zoufale roztahovaly jeden druhého a moje TDI chytlo samo na první šup. Holt nafta ... :)

Ale s baterkama v mrazu souhlas, i u elektrokola nejde přehlídnout že teď když je kolem nuly ty čárky ubývají nezvykle rychle.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

Vždy se najde výjimka potvrzující pravidlo. I ve velkým mrazu :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Hrdobec
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 02 pro 15:29

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Hrdobec »

Je libo Tesla Roadster s dojezdem několika milionů kilometrů? :D http://www.elonx.cz/prvni-falcon-heavy- ... lem-marsu/
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Vana »

Jo i korba obyčejné odtahovky umí elektromobilům dát dojezd o jakém se jim ani nesnilo
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Včera ve zprávách na čété byl příspěvek o "záložním" zdroji energie pro nějakou dědinu (ISO kontejner narvaný až po střechu Li-ion nebo jakýma bateriema, prý zásoba energie pro 1 menší dědinu na 12 hodin nebo tak nějak), příští rok mají prý postavit totéž ve větším (pokud se pamatuju správně 2MAhod)..... ale o životnosti a ceně potřebných baterek (natož o enviro-impaktu jejich výroby a likvidace) tam nepadlo ani ň. :D

EDIT nějak mi to celé tím megalomanstvím připomělo jednoho nejmenovaného EM
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
dyrup
Autoškolák
Příspěvky: 47
Registrován: pon 17 čer 19:53

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od dyrup »

pavproch píše:Včera ve zprávách na čété byl příspěvek o "záložním" zdroji energie pro nějakou dědinu (ISO kontejner narvaný až po střechu Li-ion nebo jakýma bateriema, prý zásoba energie pro 1 menší dědinu na 12 hodin nebo tak nějak), příští rok mají prý postavit totéž ve větším (pokud se pamatuju správně 2MAhod)..... ale o životnosti a ceně potřebných baterek (natož o enviro-impaktu jejich výroby a likvidace) tam nepadlo ani ň. :D

EDIT nějak mi to celé tím megalomanstvím připomělo jednoho nejmenovaného EM
Na toto se budou hodit baterie z elektromobilů, kde už nevyhoje kapacita pro dostatečný dojezd. Prodlouží se využitelnost baterii.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Honza42 »

Jasně, aby se to nemuselo draze recyklovat, sveze se to na jednu hromadu a nazve se to záložním uložištěm energie pro krizové situace.
dyrup
Autoškolák
Příspěvky: 47
Registrován: pon 17 čer 19:53

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od dyrup »

Honza42 píše:Jasně, aby se to nemuselo draze recyklovat, sveze se to na jednu hromadu a nazve se to záložním uložištěm energie pro krizové situace.
Jistě chápu pro mladší ročníky, je dnes doba spotřební, co mi nevyhovuje vyhodím na hromadu,že i když to funguje. Můžeš tu napsat co je špatné na baterii co dosahuje 50%-70% a má dobrý vnitřní odpor? Tak napiš kde můžu ty baterie nakoupit? Rád je odkoupím za výkupní cenu. To nejsou žádné čínské šunty, ale velmi obstojné články.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Snowman000 »

Trochu ma udivuje ten stav po 4 rokoch, ale tak to moze byt tym ze "z cudzieho krv netecie", no ten koniec je pecka (od 5:37) =))
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět