BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od Stepan »

mně ne. Za to ta nová :-bd
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2421
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: BMW Divize

Příspěvek od Brus »

Jak se pozna u m140i, ze ma adaptivni podvozek. A je dobre ho mit?
Pravda vyděsí
olda
Autoškolák
Příspěvky: 98
Registrován: ned 06 bře 12:16
Bydliště: JMK

Re: BMW Divize

Příspěvek od olda »

Mám M140i s adaptivním podvozkem. Myslím, že na našich silnicích je to rozumná věc. Ale i v nastavení - sport - se dá v pohodě jezdit na většině cest. M140i bez adaptivního podvozku jsem netestoval, tak nemohu porovnávat.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od Snowman000 »

Najlepšie sa to pozna podla VIN...je kopu stránok kde sa da následne vyrolovat vybava.


Ked som sa prehrabaval infom o M135i tak podla skúseností to vychadzalo tak ze neadaptivny podvozok je tvrdosťou podobný adaptivnemu v rezime Sport...
https://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?t=1239969

No z krátkeho odvezenia s Bondom mi ten podvozok prišiel hodne dobrý, preto som rad ze v tej mojej ho mam :)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
olda
Autoškolák
Příspěvky: 98
Registrován: ned 06 bře 12:16
Bydliště: JMK

Re: BMW Divize

Příspěvek od olda »

Jestli se vůz s normálním podvozkem opravdu chová jako adaptivní v nastavení - sport -, tak bych se normálního podvozku nebál. Samozřejmě není nad vyzkoušení si "na vlastní kůži"....
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od Snowman000 »

Tak ide o porovnanie tvrdosti...no aj v samotnom odkaze je k tomu napisane:

Think it is a bit more complex than just a switch between soft and hard. Extract from BMW's website about the Adaptive suspension:

During the journey, sensors continuously measure data and control the shock absorber valves in the Adaptive M suspension according to the driving situation and road profile. This takes place for each wheel individually so that optimum road holding is guaranteed at all times.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
olda
Autoškolák
Příspěvky: 98
Registrován: ned 06 bře 12:16
Bydliště: JMK

Re: BMW Divize

Příspěvek od olda »

Yes, they´re right! It´s a bit more complex......u M140i jde v základě o 3 settings. Comfort, sport a sport+. Takže základní parametry chování (tvrdost) podvozku (spolu s odezvou na plyn. pedál a řízení) jsou dány.
V konfigurátoru se o adaptivním M podvozku píše:
Adaptivní M podvozek je o deset milimetrů snížený, takže dále zvyšuje dynamický potenciál vozu. Řidič může pomocí voliče Driving Experience Control aktivovat jízdní režim, který je pro danou situaci nejvhodnější – od komfortního až po extrémně sportovní. Bez ohledu na zvolené nastavení se elektricky ovládané tlumiče Adaptivního M podvozku ve zlomku sekundy přizpůsobí stavu vozovky. Systém využívá řadu snímačů sledujících pohyby kol a rychlost vozu a podle nich nastavuje optimální tlumení pro potřebnou míru bezpečnosti. Režim COMFORT zajišťuje mimořádně pohodlnou jízdu – vůz se plavně přenáší přes nerovnosti. Režim SPORT nabízí znatelně tužší nastavení tlumičů a sportovní vyladění podvozku. Režim SPORT+ charakterizuje mimořádná jízdní dynamika se spontánnější odezvou na řízení a povely plynového pedálu. V tomto režimu se aktivuje také Dynamická kontrola trakce (DTC), která pro zajištění mimořádně sportovní jízdy v náročných jízdních podmínkách umožňuje větší prokluz kol hnané nápravy. Stabilizační systém DSC není zcela deaktivován, zasahuje však mnohem později, tak, aby v rámci fyzikálních zákonů zajistil potřebnou míru stability.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od Stepan »

2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Ve vedlejším vlákně o lidovozech:
maxie píše: a jako bonus by dostal šestiválec...to je sen...
To mi připomělo, co se mi zdálo myslím předefčírem (dyž sem nějakým omylem a po lexaurinu i na chvíli usnul) a sice, že vrtule začla prodávat NOVÉ retro ///M3 (e36 S54B32 6MT) :x
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Nešní služebka s 3er byla "zajímavá" - ráno lehce mrzlo = studený start = 2x se rozsvítila kontrolka motoru, dyž sem ho zhasnul, abych ji smazal, tak zase chvíli nechtěl chytit.... paxe rozběh a už OK. Během dne (cca 500km) se asi 8x rozsvítila kontrolka mazání (po každém trošku "srcovějším" úseku....) - ty šály ojnic sou asi fuckt fprteli.... sem zvědav, esli se to dožije těch 250tis km (kdy bych chtěl udělat GO) .... :D

Asistenci a odtah v pojistce mám..... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět