BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: BMW Divize

Příspěvek od mmira »

koukam do poznamek a musim se opravit, najel jsem skoro 900. to uz de, ne :D

ja to primarne nechci prodat, ale pokud by nekdo prisel s neodolatelnou nabidkou nebo dokonce neslusnym navrhem...

momentalne premyslim nad dvema variantami - jednou je opravdu prodat, druhou nechat v garazi a az na to prijde cas, nechat ji prestavet na M3 presne podle mych predstav. to by v podstate znamenalo komplet strip, zesileni kastle, CF kapota, strecha, viko kufru, predni naraznik, celolak na stahlgrau, novy podvozek, brzdy, generalka motoru a prevodovky, jine rizeni, sedadla... tak mega by na to mohlo stacit :D

no nic, zasnil jsem se, zpet na zem. nic nebude....
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
.Z3
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: úte 16 čer 20:02

Re: BMW Divize

Příspěvek od .Z3 »

Se svojí Z3 mám stejný "problém". Letos jsem nevyjel snad ani jednu nádrž... Jen ty roční náklady mi vychází nižší, není to M. Já bych ji ale neprodal, je to srdcovka :x
3.0 B58 & 2.2 M54 & TSI
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: BMW Divize

Příspěvek od mmira »

z jineho soudku. vytahl jsem dnes 330i, nechal ji po jedne kratsi jizde stat s nastartovanym motorem pred barakem a kdyz jsem prisel zpet, ozyval se z prave strany motoru zvuk jak od siciho stroje. kdyz jsem s tim pak par km popojel, zmizelo to. nikdy drive jsem nic takoveho neslysel. nekdo nejaky napad, co by to mohlo byt?
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
.Z3
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: úte 16 čer 20:02

Re: BMW Divize

Příspěvek od .Z3 »

Je to N52 ze začátku výroby a bylo zima?
3.0 B58 & 2.2 M54 & TSI
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: BMW Divize

Příspěvek od mmira »

preFL e90, bylo 7°
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
.Z3
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: úte 16 čer 20:02

Re: BMW Divize

Příspěvek od .Z3 »

Takové tikání na volnoběh za nízké teploty je celkem častý jev u prvních N52 způsobený nízkým tlakem oleje na hydroštelech (s rostoucíma otáčkáma ze zvuk zrychluje, jde slyšet pouze venku). BMW doporučuje udělat údržbu po italsku :)
Více třeba tady: https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_N52#Lifter_noise
3.0 B58 & 2.2 M54 & TSI
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: BMW Divize

Příspěvek od mmira »

aha, dik. jo, hydrostely mi prisly na mysl jako prvni. ono je to asi dano tim dlouhym stanim, obycejne to auto dostava docela zabrat, tak snad to to poresi.

diky za tip
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
.Z3
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: úte 16 čer 20:02

Re: BMW Divize

Příspěvek od .Z3 »

Přesně, dlouhé stání na volnoběh (nebo krátké trasy) v zimě nedělá N52 dobře. Holka potřebuje být pořád v zápřahu :)

Já tohle před pár lety jako mladý a najivní řešil v autorizáku. Samozřejmě na nic nepřišli a nevědeli čím to může být. Zaplatil jsem za diakgnostiku a nějakou práci (sundávali víko hlavy aby se mohli podívat). Pak jsem doma zadal do googlu "N52 ticking noise" a na wiki to na mě vykouklo jako bězný problém. Holt chybama se člověk učí...
3.0 B58 & 2.2 M54 & TSI
Jedi
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 10 pro 12:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Jedi »

mmira píše:z jineho soudku. vytahl jsem dnes 330i, nechal ji po jedne kratsi jizde stat s nastartovanym motorem pred barakem a kdyz jsem prisel zpet, ozyval se z prave strany motoru zvuk jak od siciho stroje. kdyz jsem s tim pak par km popojel, zmizelo to. nikdy drive jsem nic takoveho neslysel. nekdo nejaky napad, co by to mohlo byt?
Presne jak pise .Z3. Na mojej 130i sa mi to parkrat stalo. Normalne to auto jazdi len dlhe trasy dost aktivne, ale obcas som s nim musel napriklad na pumpu, kde sa motor nestacil ani poriadne ohriat. Dalsi den po nastartovani presne tento zvuk. Hydrostely, na nete sa to dost riesilo. Neda sa s tym nic moc robit. Inak, ak to este niekedy budes pocut, skus si vsimnut ako pomaly ten zvuk mizne. Okolo 10 km s tym jazdim jemne, kym sa olej nezohreje a potom zvysujem otacky. "Tikanie" je po par vytoceniach slabsie a slabsie a ked uz mozes a vyzenies ho niekam k 6000 ot., uplne zmizne ;)
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: BMW Divize

Příspěvek od mmira »

nemam ve zvyku jezdit s tim autem na kratko popr ho nechavat nekde stat s bezicim motorem, udelal jsem to snad poprve. no furt je co se ucit
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Odpovědět