Hon na piráty

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Hon na piráty

Příspěvek od aikoN »

Jo, to vždycky nevěřícně čumím, jak může s tím kamionem jet třeba 2-3 metry za vraty toho před ním. Ten kdyby usnul a pomalu si to nasměroval do pole, tak si toho nevšimne a sjede tam s ním...
Rychlost zabíjí!
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Hon na piráty

Příspěvek od honziss »

1. Zadna bezpecna vzdalenost nezaruci ze 1 ci vice aut ob jedno pred tebou se nedostanou do zakrytu a ty je proste neuvidis ani kdybys mel rozestup 300 m, doporucuju si to nakreslit.

2. Vyhled z kamionu je sakra o necem jinym nez vyhled z nizkeho osobniho auta.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Hon na piráty

Příspěvek od M.Z. »

To byl příklad...

Zkrátka, mně se to neděje, mám vždycky v rámci možností distanc a u kamionu jsem chtěl poukázat hlavně na delší brzdnou dráhu, vůči nečekané situaci.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Stepan »

Opakuji, zastavení na vzdálenost na jakou vidíš je logický nesmysl. Jezdíš do slepých zatáček krokem?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Honza42 »

Když je ve vsi zcela nepřehledná pravoúhlá zatáčka, tak krokem. Ty hraješ ruskou ruletu?
Se ti předpisy sice nemusí líbit, ale jsou v pořádku.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1509
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Hon na piráty

Příspěvek od abgx1 »

takze ak v lavom pruhu ide kamion, cez ktory nevidno tak idete 150metrov za nim, aby v pripade ze nabura do pevnej prekazky, a v priebehu 0,5sec zastavi z 90 na 0 ste mohli bezpecne zastavit?
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Hon na piráty

Příspěvek od M.Z. »

Stepan píše:Opakuji, zastavení na vzdálenost na jakou vidíš je logický nesmysl. Jezdíš do slepých zatáček krokem?
Ovšem pokud bych nestihl zastavit, nebudu zpochybňovat svoji vinu, jakože jsem neměl šanci reagovat.

abgx1: pokud přes kamion není vidět, tak to bude asi nutné, já se snažím vykukovat, abych viděl vždycky
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Zajda »

Honza42 píše:Když je ve vsi zcela nepřehledná pravoúhlá zatáčka, tak krokem. Ty hraješ ruskou ruletu?
Se ti předpisy sice nemusí líbit, ale jsou v pořádku.
Co do zatáček, ty jsou vpohodě, spíš bych chtěl vidět tu praxi na ostrém horizontu na rovince mimo obec.
《》
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Hon na piráty

Příspěvek od M.Z. »

A jinak i na těch nejzapadlejších silničkách, jedu do zatáčky tak, abych se vyhnul lesákovi s dřevem, protože podle zákona schválnosti, tam zrovna pojede.

A už beru jako folklór, že v zatáčce potkávám na mojí polovině různé dodávky, rodinné vozy apod. dobytky, co jedou jak s hnojem, ale na svojí straně se udržet nedokážou.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Stepan »

Zajda: Přesně tak. Na cestě domů na okresce mám horizont a ještě do lehké zatáčky. A dokud nejseš nahoře, tak za něj prostě nevidíš. Kdyby tam stálo auto na mojí půlce, tak ho naberu. Jet tak abys "zastavil na vzdálenost kam vidíš" znamená najet tam doslova krokem :ymblushing:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět