Legislativa & prodej automobilu

Off-topic a jemu podobné odděleniny z jiných diskuzí.
Odpovědět
speedy.kh
Autoškolák
Příspěvky: 46
Registrován: pon 23 kvě 07:04

Legislativa & prodej automobilu

Příspěvek od speedy.kh »

Dobrý den,
měl bych drobný dotaz, především možná na bazárníky Ti v tom budou umět chodit. Ale možná i jiní smrtelníci ...

Mám domluveno firmu pro které budu shánět auta pro jejich služební flotilu. Ale jde mi o to, jak na tom vydělat, ale nebýt za "zloděje" viz. další řádky ..

1) Firma po mne požaduje auto za 100 000,-
2) Najdu auto, koupím ho za 80 000,-
3) Díky legislativě, ho musím ihned přihlásit, ale zde nastává problém, chci ho přihlásit rovnou na firmu. Plné moci atp. vše bych měl k dispozici.
4) Nechám si poslat 100 000,- předám doklady a auto.

Na oko jednoduché, ale zde firma uvidí mé přímé náklady tedy, že mě vůz stál 80 000,- tzn kupní smlouva - faktura na 80 000,-. A mě poslali 100 000,-. Všechno špatně, nesedící účetnictví atp. Vystavovat jim fakturu na 20 000,- jako provize z prodeje se mi nechce, neboť bych hned byl za loupežníka :-)))

Tak tedy, jak 100% legálně schovat onich 20 000,- a vůz rovno přihlásit na firmu nikoliv na sebe?

Děkuji za nápady:-)
arra
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 17 říj 08:07

Re: Legislativa & prodej automobilu

Příspěvek od arra »

Jak stoprocentně legálně schovat dvacet tisíc, abych je nemusel danit... :D Řekněme, že přesně to, co si představujete legálně udělat nejde. Na druhou stranu si můžete při vyřízení všech náležitostí z podobného konceptu udělat živobytí a obchodovat s auty. Zkuste se poradit s nějakou právní nebo účetní firmou (dobrá je třeba tahle) a možná se vám společně podaří vytvořit nějaký udržitelný koncept. :)
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Legislativa & prodej automobilu

Příspěvek od 970ka »

A pozor ,aby jsi po čase nebyl plátce DPH :-)
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1731
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Legislativa & prodej automobilu

Příspěvek od petr_riha »

Proč loupežník proboha? Náklad na auto na tvé straně není přeci 80 tisíc, ale třeba pravé těch 100.

Kde mas čas (hledání vozu, papiroviani, čas na dovoz a předání)? Náklad na dovoz v PHM? Náklad na registraci auta? To se do 20 schová v pohodě, možná to je i málo. Navíc kromě nákladu by tam měl být i zisk, ten mas kde?
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Legislativa & prodej automobilu

Příspěvek od 970ka »

Proč tu vytahuješ jeden starej příspěvek za druhým ?
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
hiddenscore
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 11 kvě 08:02

Re: Legislativa & prodej automobilu

Příspěvek od hiddenscore »

arra píše: úte 17 říj 08:28 Jak stoprocentně legálně schovat dvacet tisíc, abych je nemusel danit... :D Řekněme, že přesně to, co si představujete legálně udělat nejde. Na druhou stranu si můžete při vyřízení všech náležitostí z podobného konceptu udělat živobytí a obchodovat s auty geometry dash world Zkuste se poradit s nějakou právní nebo účetní firmou (dobrá je třeba tahle) a možná se vám společně podaří vytvořit nějaký udržitelný koncept. :)
Snažit se vyhýbat daním není nikdy dobrý nápad.
NoreneWittmeyer
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 11 úno 06:31

Re: Legislativa & prodej automobilu

Příspěvek od NoreneWittmeyer »

arra píše: úte 17 říj 08:28 Jak stoprocentně legálně schovat dvacet tisíc, abych je nemusel danit... :D Řekněme, že přesně to, co si představujete legálně udělat nejde. Na druhou stranu si můžete při vyřízení všech náležitostí z podobného konceptu udělat živobytí a obchodovat s auty. Zkuste se poradit s nějakou právní nebo účetní firmou (dobrá je třebarice purity test) tahle a možná se vám společně podaří vytvořit nějaký udržitelný koncept. :)
Platit daně je povinnost!
Odpovědět