Mercedes - auto pro masy

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od Spectral »

Nevíte někdo, zda je někde v ČR k dispozici předváděčka GLC SUV 250 4matic nebo 300 4matic, tj. GLC v běžném benzinu (ne AMG)? Všude mají jen diesly a benzinová předváděčka prý nikde není. Nevíte případně o někom, kdo takové GLC má nebo s ním má alespoň nějaké zkušenosti? Děkuji.
:ar!
Sajmik
Řidič začátečník
Příspěvky: 137
Registrován: sob 19 lis 09:03

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od Sajmik »

Pokud ti jde o projev motoru a převodovky, tak se zkus optat na předváděčku C nebo E.. těch bude benzínových víc.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od pavproch »

Nevím jak u medvěda, ale u brambora bývalo zvykem (a u VW je to taky tak), že stejný motor v sedanu/kombi a SUV je ÚPLNĚ jinak naladěn a chová se odlišně. Navíc pokud AT, tím tuplem.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od ctrl_j »

On ten motor muze byt naladen i stejne (a je, coz vyctes ze specifikaci), ale jiny staly prevod a +250 kg hmoty z toho stejne udelaji neporovnatelne vozy.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Sajmik
Řidič začátečník
Příspěvky: 137
Registrován: sob 19 lis 09:03

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od Sajmik »

Stálé převody jsou stejné.. rozdíl 100kg u E, 200 u C. Dynamika v dálničních rychlostech bude jiná, ale to je tak vše.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od ctrl_j »

C250/300; E250/E300 = 3.07
GLC250/300 = 3.27
--
Stejne, hmm.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
JohnDeere
Adept autoškoly
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 03 bře 09:04

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od JohnDeere »

Nevíte někdo, jakou je reálné dostat slevu při koupi nového Mercedesu? U koncernu VW jsem se dostal na -13,5% myslím. To bylo celkem fajn.
Nebudeme brát nic velkého, asi B180 nebo B200. Díky za info!
mesyas
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: ned 24 črc 21:04

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od mesyas »

Když jsem si kupoval auto tak mi ten prodejce automaticky řekl pevnou částku slevy. Ani jsem se na to neptal. Ale byla to taková malá částka, že to nestálo za řeč(asi 5% z ceny), možná jsem měl vyjednat větší slevu jako u BMW, nevím. Řekl mi jen, že při dalším nákupu auto budu mít automaticky 10% slevu.

Jinak musím hodit recenzi na MB na Chodově. Nevím jestli si ze mě dělali srandu nebo co, že jsem "mladší" tak na mě házeli bobek, ale byl jsem na přezutí. Objednaný na 11:30 a odcházel jsem v 15:50h!!! Je pravda, že jsem přijímacímu technikovi řekl, že potřebuju na 1h někam odejít. Ten mi následně řekl, že mi zavolá(nezavolal) a že auto bude připravené chvíli po obědě(nebylo). Odcházel jsem v 12h a přišel v 13:20 a čekal jsem tam přes 2h než bylo hotové a dostal jsem od nich ještě ŠPATNOU FAKTURU, takže tam musím zase zajet, amatérismus. Jestli jim trvá přezutí takovou dobu, tak si nechci ani představit jak dlouho budu čekat třeba na údržbu auta. Jedná se o můj první MB tak nevím jestli je tohle u nich normální nebo to je výjimka, ale asi sem měl zůstat u BMW, u nich to aspoň šlapalo. Aspoň ta slečna na informační a ten přijímací technik byl milý, jinak bych se tam snad neudržel.

P.S nebo si tam musí člověk koupit nějaký AMG nebo Sko za 3mega+ aby na něj neházeli bobek? :))
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od Lachende Bestien »

Nedávno tu výstižně popisoval stav českých autorizáků Zdeny, pokud mě paměť neklame.

Zjednodušeně řečeno místo zručných a zkušených automechaniků pracují na dílnách autorizáků malamuti, kterým to přece jenom trvá výrazně déle - blbě se jim v tlapách drží nářadí.
Někde potřebují ušetřit, aby mohli vyplácet vysoké mzdy manavyžírkům aj. kancelářské havěti s naleštěným povrchem. :-*
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26979
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od řidičBOB »

Ne. Házeli by ho úplně stejně.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět