Sleva při koupi nového vozu?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
jerry
Letec
Příspěvky: 3320
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Sleva při koupi nového vozu?

Příspěvek od jerry »

A proč zrovna lékařům? Aby měli protekci, až bude zle? Já měl před 2 lety na O3 RS zadávanou do výroby -16%. Ale byla to akce, kdy jsem přes dealera objednal a platil přímo ve fabrice.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Sleva při koupi nového vozu?

Příspěvek od Stepan »

Kvůli nějakému renomé?
Matka si chtěla kdysi, ve slabé chvilce, pořídit DS5 a když si nechávala uděalt nabídku jako majitelka/jednatelka na IČO, sundali jí snad 25%. Protože prý je potřeba značku DS prezentovat jako prémiové zboží pro vyšší sortu... =))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26978
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Sleva při koupi nového vozu?

Příspěvek od řidičBOB »

Tohle je hodně individuální, jaká automobila, kdy a kolik zrovna.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Sleva při koupi nového vozu?

Příspěvek od denis »

Možno trochu blbá otázka, ale tie zľavy 15-20% sú z "akciových" cien (ktoré sú prakticky permanentne platné počas celého roka) alebo z "pôvodnej" ceny, za ktoré ich nikto nekupuje?
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
jožko
Řidič začátečník
Příspěvky: 138
Registrován: stř 26 dub 17:52

Re: Sleva při koupi nového vozu?

Příspěvek od jožko »

Na novú skladovku u BMW som dostal hodne cez -30%,tam sa nehrabe ani DS.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Sleva při koupi nového vozu?

Příspěvek od honziss »

Moje zkusenost za poslednich cca 10 aut je rozsah:

14% novy model, objednano do vyroby az po 35% vybehovy model, taky objednano do vyroby.

V tuto chvili je to zajimavy u VW, kde se daj kombinovat dva bonusy pri nakupu na ICO a jeste sleva. Ale jinak plati ze co kvartal, to jiny podminky u ruznych znacek. Obecne se nejvic vyplati objednavat 1-2Q kdy je poptavka a prodeje nejnizsi.

Sleva na skladovky je vyssi a vetsinou se odviji od toho jak dlouho auto dealer vlastni / kolik uz toho stihl odepsat.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Sleva při koupi nového vozu?

Příspěvek od Hanz »

Nevím jestli ti nějak pomůže, ale v německu mám zkušenost s velkým prodejcem aut v centru a s malým na vesnici skoro. Velký dává větší slevy, ale služby a celkově ochota vyjít vstříc je strašná, jsi jen další položka co si koupila, nic víc. Menší sice nedávají takové slevy, ale zase ti jdou se vším na ruku když je to možné, přístup úplně jinde a hlavně, tam se aspoň cítíš, že jsou rádi, když máš auto od nich. Už bych do velkého nikdy nešel, to si radši těch pár kaček připlatím navíc a budu mít na x let dopředu perfektní a ochotný servis kdykoliv. Snad ti to v něčem pomůže :)
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
TomZ
Pan Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pát 16 pro 11:13

Re: Sleva při koupi nového vozu?

Příspěvek od TomZ »

Pred 1.5 rokem jsem u VW na ICO dostal 15% - model rok na trhu, auto do vyroby. Obesel jsem v Praze asi 4 prodejce, 3 z nich byly kolem 10%. Ten posledni byl z nich nejvetsi a mel jsem stesti na prijemnyho prodejce. Taky to je o tom jak umis/chces vyjednavat o cene.
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Sleva při koupi nového vozu?

Příspěvek od denis »

Díky za odpovede. Zaujímam sa o Corsu 1.4T 110kw 6°M s nejakými základnými príplatkami:
manuálna klimatizácia,základné rádio, tempomat, kožený volant v pakete za 900€
športový podvozok 100€
Športové sedadlá 100€
Rezerva 50€
16" hliníkové disky 200€ (mali by byť v základe pri 1.4 110kw)
Optická osvetľovacia sada 205€, ktorú nepotrebujem, ale vraj ju musím mať aby mohli uplatniť zľavu 1805€, ktorá mimochodom platí pre všetky stupne výbavy.
Tj 14 290€ + 1455€ príplatky = 15 845€ - 1805€ = 14 040€. Takže okrem základnej zľavy 1805€, ktorá platí pre všetky motorizácie a výbavy počas celého roka mi nič nevedia ponúknuť. Naopak, musím si priplatiť za to čo nepotrebujem a za 16" kolesá, ktoré by mali byť v základe :D a to ide o výbehový model, na jeseň má doraziť nová generácia.
Kde robím chybu?
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26978
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Sleva při koupi nového vozu?

Příspěvek od řidičBOB »

Třeba na to nemají podporu a do nicotné marže si nechtějí šahat.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět