Nejlepsi silnice v Ceske republice ( + SK)

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Ondras
Autoškolák
Příspěvky: 62
Registrován: pon 02 kvě 14:27

Re: Nejlepsi silnice v Ceske republice

Příspěvek od Ondras »

Dneska 170 km po hřebeni Krušných hor - až na dvě místa všude super asfalt, naprosto nulový provoz (vyrážel jsem z Petrovic v 6:30, příjezd do Perninku v 9:15, třičtvrtě hodinky protažení u Přísečnice), spousta rovinek i technických pasáží.
Petrovice-Krásný Les-Cínovec-Klíny-Boleboř-Měděnec-Boží Dar-Pernink.
Podle mě je to rozhodně jedna z nejlepších "silnic" nejen v ČR.
https://mapy.cz/s/1Bshz
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nejlepsi silnice v Ceske republice

Příspěvek od pavproch »

Už sem to tu psal víckrát: pominu-li (převážně) hroznou kvalitu asfaltu, tak určité SK okresky (např. II/526, 529 atd) jsou dokonalé..... na 120 kilometrech řidičské nirvány (ani metr rovně, furt samá zatáčka) sem předjel asi 4 a protijel asi 6 aut a myslím jeden autobus a jeden traktor.... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepsi silnice v Ceske republice

Příspěvek od řidičBOB »

neska jsem byl nucen v Loděnici odbočit z D5, bo byla ucpatá až k P0. Sjel jsem kolem cementárny a nějakejma okreskama na Kuchař/Kuchařík jsem to projel až do Radotína. Provoz téměř nula, hezké zatáčky a až na výjimky, byl i asfalt uspokojivý pro má 19" kola. Hodil jsem to na pádla a lehce si zablbnul. Ten GR sedí jak motokára a krásně prdí do laufů :x
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nejlepsi silnice v Ceske republice

Příspěvek od pavproch »

Po více než roce (teda vlastně spíš několika) sem neska jel po I/35 od nás z RpR až do JC a...... až do SY fpoho (brzo ráno, neděle, bez provozu....) ale dál provoz jak ve všední den... teda možná trochu míň kamjonů... jj, já moc dobře vím, proč preferuju okřesky..... zítra tak pojedu z5 *-:)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nejlepsi silnice v Ceske republice

Příspěvek od pavproch »

Tak jo, neska sem se I/35 úspěšně vyhnul (a zaplaťpanbu, bo prý byl mohelničák zavřený, bo sem tam cosyk vykokotilo)... :x

400 km po okreskách či méně frekventovaných I.tř .... boží byla I/32 mezi Jičínem a Poděbradama - na 40 km sem předjel slovy asi čtyři kamjony a snad dvě auta.... a to bylo odpoledne....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nejlepsi silnice v Ceske republice

Příspěvek od pavproch »

btw, budu muset hledat alternativní trasu - II/337 a II/343 z Čáslavě do TrhKamenice je už v naprosto dezolátním stavu.... =((
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nejlepsi silnice v Ceske republice

Příspěvek od pavproch »

Neska sem jel od Ovy skrz FM okolo 3pm a .... ty wole, kolona a poskakování v ní od kruháku u Tesca až po kruhák u Lídlu (bývalý Slezan).... chjo no.... sem v Mistexu 33 let bydlel ale tohle tam za mně teda nikdy nebylo.....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nejlepsi silnice v Ceske republice

Příspěvek od pavproch »

Objevil sem dvě pro mě nové supr silnice: II/132 z JI do JH a II/154 z Kaplice skrz NovéHrady do Třeboně :x
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nejlepsi silnice v Ceske republice

Příspěvek od pavproch »

Jak píšu vedle - neska zase byla moje Sudschlejfe - ooooachhh (Nová Bystřice-Slavonice-Uherčice - ani jedno auto!)

Zážitek: na II/152 za Mor Budějovicema sem dojel modrý metalistický Rapid s pražskou RZ a nadšeným řidičem, který to měl těžce v ruce (nebyl to -pj- a jeho rapid?!??) - enem dyž sem to držel v redline, taxem byl rychlejší - a to prosím až někde u dvojnásobku max. povolené rychlosti mimo obec..... sfištíme okolo JE Dukovany, na II/152 cedula "uzávěra" - on jede dál, tak já za ním, dlouhý rovný úsek s mírným horizontem - kilošedeplus a on de (pro mě bezdůvodlě - sem přes něj neviděl) na plné brzdy.... taktak (s vypětím všech sil a umu) to ubrzdil před STROMEM PADLÝM NAPŘÍČ PŘES CESTU.... ten Rapid teda jede jak šlak ale brzdí naguvno.... já za ním taky musel ostře na brzdy, ale zastavil sem s výraznou rezervou (narozdíl od něj..) ...... ale smekám, ten sa teho teda nebál..... ^:)^
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Nejlepsi silnice v Ceske republice

Příspěvek od mattonecz »

jako aktualni skoda rapid? ktera ma max 92kw?
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět