Dovolená (obecné vlákno - destinace, zážitky)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od vonkreuz »

řidičBOB píše:to jo...ale Istria "není" Chorvatsko...
Byl jsem 2x v Rovinj/Rovigno a bez negativ. Poprvé před začátkem dovolenkové sezony, protože tam je teplo a jsou tam lezecké terény. Podruhé o prázdninách asi 2015, protože to tak vyšlo. Byli jsme tam asi 4 dny a pak se přesunuli do Arca u Lago di Garda. Koupání v centru města je o ničem - hafo lidí, "pláž" hned pod silnicí vstup do vody přes veliké kameny. Jezdili jsme proto na poloostrov Park Šuma zlatni, protože míň lidí, lepší přístup do vody a lezecký terén hned u pláže. A při největším teple se dalo schovat pod borovice a jiné stromy a spát.
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od Píí »

Lidi, tak já nevím. Vždycky, když se o nějaký resort začnu zajímat hloubkově, tak najdu hromadu negativ. Podle poměru negativních a kladných recenzí mám pocit, že je to spíš o štěstí, koho tam chytíte - jak personál, tak ostatní hosty.
Nechám si poradit.
Podmínky jsou:
- ubytování v pevné stavbě s klimou - je jedno, jestli hotel, bungalov, ...
- termín od 30.6. do 9.7.
- čisté moře s možností šnorchlování - samozřejmě nechci týden čučet jenom na písek na dně, takže korály, rozmanitý podmořský život a podobné věci budou veliké plus.
- čím méně lidí, tím lépe, ale samozřejmě chápu, že tento termín je hodně oblíbený, takže to není tak důležité.
- nechceme cestovat, takže celou dobu budeme na jednom místě a budeme si maximálně kupovat zájezdy od CK na zajímavé místa. Pokud bysme jeli do Egypta, tak chceme vidět pyramidy a podobně.
- chci trošku něco exotického s dost vysokou teplotou vody, takže buď jih Itálie, Chorvatska, Egypt, Turecko, Řecko, ...
- nutnost je, abyste z tama měli osobní zkušenosti. Vyklikat tabulku u CK si umím také, ale ta často neřekne spoustu věcí, které potom dohledám v různých recenzích a jsem z toho zklamaný.

Možnost potápěčského výletu plus. Možnost zapůjčit čtyřkolky a vyjet do přírody/pouště veliké plus. Možnost projížďky na koni na pláži obrovské plus.
Cena samotného zájezdu (bez víz, pasů, a dalších věcí, co nejsou standardně v ceníku) by měla být do 25 000 Kč (max 30 000 Kč). Máme v plánu si vzít dalších cca 10 000 Kč na útratu za výlety a zážitky.
Jde nám opravdu vyloženě o moře. Jsem silně vodní živočich a dokážu být ve vodě beze srandy celý den a v noci mně bude ještě vyhánět plavčík.
Na tůry ani na hory tam nepůjdu. Bohužel mně to nějak nechytlo :).
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od GeneHawkins »

k86 píše:A nebo to risknout a k tomu rudymu mori jet. Sice to nebude tak, ze u hotelu vlezes do more a po par tempech budou korali, ale ted s ohledem na situaci jaka tam je, tak by tam prave mohlo byt min lidi.
Tak já se zrovna včera vrátil z Marsa Alam.
Týden all in s děckem za 21,5 sakumprdum (z Frankfurtu).
Resort 4*, bez jakéhokoli mínusu.
Hotel.jpg
Hotel.jpg (169.11 KiB) Zobrazeno 8294 x
A bylo to tak, že u hotelu vlezeš do moře a po pár tempech koráli.
Molo.jpg
Molo.jpg (117.8 KiB) Zobrazeno 8294 x
S okolím je to samozřejmě složitější, tam opravdu nic moc není. Sice jsme si udělali výlet 60 km do města, ale i tam nic moc.
ElQuseir.jpg
ElQuseir.jpg (146.61 KiB) Zobrazeno 8294 x
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od GeneHawkins »

Naopak výlety lodí do zátok úžasný.
Dugong.jpg
Dugong.jpg (70.94 KiB) Zobrazeno 8292 x
Trnucha.jpg
Trnucha.jpg (158.11 KiB) Zobrazeno 8292 x
Klipky.jpg
Klipky.jpg (228.85 KiB) Zobrazeno 8292 x
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od Píí »

To vypadá úžasně :). A který resort to byl? Personál byl ochotný (samo že s bakšišem)?
Ještě jsem dostal 2 tipy od jednoho člena do zpráv. Prý to nejsou moc profláklé resorty a chodí tam málo lidí.
Kolik si vzali za potápění? Počítám tak 1200 Kč na 2 ponory?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od GeneHawkins »

Resta Reef Resort, personál ochotný a bez problému bez koruny bakšiše.
Za celodenní šnorchlování z lodi (3 ponory tak po 45-60 minutách) jsem platil za 2+děcko poprvé 80 $ (asi 2020,-) a podruhé 1400 EGP (taky cca 2000,- Kč). V sezoně bych počítal tak o 20 % víc.
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od Píí »

Aktuálně tedy vybíráme mezi
Blue Reef Resort
Bel Air Azure Resort
Resta Reef Resort - Díky Gene :).
Máte někdo s nimi nějaké zkušenosti?
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od Píí »

Plány se na poslední chvíli mění. Volali z cestovky, že vybraný resort měl nějakou nehodu (cosi s vodou) a že nemají dost volných pokojů. Nabídli jiné resorty, ale nic se nám nelíbí a navíc jsem na ženě viděl, že s blížícím se termínem se víc a víc bojí letadla.

Teď tedy řešíme dovo Itálie/Chorvatsko. Přemýšlím, jestli nevyjde líp, kdybysme tam jeli autem - sami si naplánujeme odjezd, můžeme vzít mnohem víc věcí než ve 2 zavazadlech a ten jízdní komfort bude taky lepší.
Nevíte někdo, na kolik vyjdou dálniční známky a různé poplatky na cestu do Chorvatska? Vím, že google to najde, ale nevím, kde všude jsou placené úseky (prý se platí i průjezd tunely a podobně), takže kdyby to měl někdo spočítané, tak by mi to ulehčilo život.
A jestli byste s cestovkou nebo si zamluvili hotel třeba na trivago / booking / ... ? Na jednu strnu na vlastní pěst bude levnější a můžeme se kdykoliv odhlásit a změnit destinaci. Na stranu druhou cestovka zařizuje výlety a kdyby byly problémy, tak (asi/snad)poradí a pomůžou.

Popřípadě pokud byste věděli o nějaké lokalitě, kde nejezdi moc čechů, je to přímo u moře (nejlépe bungalovy) a mají tam wifi a klimu, tak mi dejte, prosím, vědět. Pro mě je zatím top Melia Istrian Villas, ale je to celkem drahé.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od mattonecz »

Já byl 2x klasicky na Makarský, tam je milion Čechů. Loni ve Vinisce, což je takový menší a docela fajn.
Ubytování přes booking.
Cesta = Rakouská známka asi 300kč, já objíždím dálnici ve Slovnisku což je úspora 2x 15€, v Chorvatsku pak asi 800-900Kč jeden směr k Makarský. Letos to zdražili tuším asi o 200.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od oxik »

Dovolím si zneužít Píího téma, chtěl bych mezi Vánoci a silvestrem na 2 noci nějaký wellness, kde nebudou samí důchodci a řvoucí děti, ideálně max 5h cesty z JČ a nějak přijatelně cenově.. Nechce se mi na 2 noci jet do Maďarska, ideální by bylo třeba Rakouské Laa, ale za dva lidi dát 12k za dvě noci mi přijde dost úchylný.. máte nějaký tip?

Stačí mi jeden teplejší bazén, vířivka, sauna a dobrý jídlo..nejlépe aby vše bylo součástí hotelu, žádný přejíždění k lázním
Odpovědět