Pokuty za přestupky v zahraničí (zasílané poštou do Čech)

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od řidičBOB »

kubeek: ten systém k tomu spěje již řadu let...a teď došlo na jeho ostré využívání...v tomhle ohledu bude hůř.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
zorg
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 09 úno 13:10

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od zorg »

V pátek jsem dostal 36E za 14 minut parkování v Kurzparkzoně u Stadthalle, píčus měl potřebu obcházet ještě ve 21:46 - tomu říkám naprosté zmrdství. Nevíte, jestli to z Vídně chodí, když to není státní policie, ale jakoby "město Vídeň" (městská policie nebo nějaká odnož?)? Protože papírku za stěračem jsem si nevšim a i kdyby, tak byl německy...

Jinak teda zpíčenej systém tohle obesílání, dost věcí je nastavenejch pouze a jedině tak, aby to byla kasírka na řidiče co to tam buď neznají a nebo se tolik neorientujou. Chovám se tam fakt slušně, ale tohle mě totálně dožralo a nechci už těm zmrdům dát ani korunu (což vlastně nevím, páč mě možná navíc vyfotil stacionár tak za 105, max 106 real na 100, takže pokud to přijde, budu jako borec na druhé straně platit za posranejch +2 X( ).
Uživatelský avatar
opc
Autoškolák
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 02 dub 08:59

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od opc »

Koukám, že jsem měl minulý týden docela štěstí. Nějak jsem přehlídnul značku zákaz předjíždění a 70 na rovné silnici s přerušovanou čárou. Přišili mi rovnou dva přestupky... 100 km/h na 70 a porušení zákazu předjíždění, ale jenom za 35 + 35 = 70 €. Říkal jsem si, jak mají proti nám ty pokuty levné. Asi jak kde a jak kdo.

Edit: Asi mi s tou rychlostí trochu kecal, aby mě postrašil, protože tohle je oficiální sazebník. Asi AT eráru docházejí prachy.
OPC
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od Brus »

zorg píše:V pátek jsem dostal 36E za 14 minut parkování v Kurzparkzoně u Stadthalle, píčus měl potřebu obcházet ještě ve 21:46 - tomu říkám naprosté zmrdství. Nevíte, jestli to z Vídně chodí, když to není státní policie, ale jakoby "město Vídeň" (městská policie nebo nějaká odnož?)? Protože papírku za stěračem jsem si nevšim a i kdyby, tak byl německy...

Jinak teda zpíčenej systém tohle obesílání, dost věcí je nastavenejch pouze a jedině tak, aby to byla kasírka na řidiče co to tam buď neznají a nebo se tolik neorientujou. Chovám se tam fakt slušně, ale tohle mě totálně dožralo a nechci už těm zmrdům dát ani korunu (což vlastně nevím, páč mě možná navíc vyfotil stacionár tak za 105, max 106 real na 100, takže pokud to přijde, budu jako borec na druhé straně platit za posranejch +2 X( ).
Listku za parkovani ve vidni jsem vyhodil uz aspon 20 za posledni 3-4 roky.
Pravda vyděsí
Andy777
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 05 dub 12:25

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od Andy777 »

Dobrý den,
mám podobný problém, v prosinci jel manžel na hory a v Rakousku překročil rychlost, údajně dle dopisu o přestupku na 100 km/h jel 112 km/h - pokuta byla ve výši 60 Euro. Pokuta přišla obyč. poštou do schránky napsaná v němčině a na mé jméno, jako na vlastníka auta. Nebylo tam přiložené foto , vůbec nic jen výzva k úhradě. Nechala jsem si dopis přeložit a bylo tam, že musí přijít na účet přesně 60 euro, jinak se bere pokuta jako nezaplacená, takže jsem obíhala banky a musela jsem platbu poslat s poplatkem OUR/ všechny náklady i zahraničních bank na sebe/ a převod mě stál 850,- Kč. a pokuta k tomu. :(
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od GeneHawkins »

=)) =)) =))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od řidičBOB »

No jo no...komu není rady...ten ať platí jak mourovatej! :-bd
No pain, no gain.
Vespa time \m/
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od blah »

Nema nekdo zkusenosti, jestli stacionary spravne zaradi (a odeslou) jeste i spz z 90. let? mam na aute jeste porad znacku z `93, tak abych vedel jak moc si mam davat pozor :-D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od řidičBOB »

jistě...databáze motorových vozidel tvou obstarožní RZ jistě eviduje se stejnou pečlivostí, jako ty nové :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: platba pokuty Rakousko

Příspěvek od blah »

slo mi ciste o zahranici, jestli dokazou treba priradit zemi, ale asi je to blbost, uznavam :ymparty:
Odpovědět