Chování některých lidí

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Pavelpu27
Řidič začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: pon 14 lis 19:49

Re: Chování některých lidí

Příspěvek od Pavelpu27 »

GeneHawkins píše:
Pavelpu27 píše:Povinnost volat policii je až od určité výše škody, takže jestli Theprostage nechával kontakt, zachoval se OK.
Není to pravda. To platí jen v případě, že jsou škůdce i poškozený na místě.
A tos vyčetl kde?
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1875
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Chování některých lidí

Příspěvek od Zajda »

GeneHawkins píše:No, takže pokud to dal Odřený na policii, měl by Theprostage přijít o papíry, protože jeho povinnost byla volat policii a odebrání papírů je v případě ujetí od nehody automatické a nevyhnutelné. Jeho jediná šance je to zapřít. Alespoň zapřít totožnost řidiče.
Chraň mě bůh před takovým blbcem, který když mi odře auto, budu kvůli němu muset jít dělat nějaký zápis na policii.
《》
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Chování některých lidí

Příspěvek od GeneHawkins »

Pavelpu27 píše:
GeneHawkins píše:
Pavelpu27 píše:Povinnost volat policii je až od určité výše škody, takže jestli Theprostage nechával kontakt, zachoval se OK.
Není to pravda. To platí jen v případě, že jsou škůdce i poškozený na místě.
A tos vyčetl kde?
Zákon o provozu na pozemních komunikacích § 47, odst. 5 písm. a).
Theprostage
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: pát 03 bře 21:46

Re: Chování některých lidí

Příspěvek od Theprostage »

řidičBOB píše:TČ to být nemůže, protože ventilek má hodnotu tak 10,-.
Ventilek možná ano, ale nikdo už neví, zda nedošlo k poškození pneumatiky tím, že bylo kolo vyfouklé a disk mohl poškodit kord.
Na pneumatice se také časem může vytvořit boule a mohla by i bouchnout i když to je asi až moc černý scénář, ale pořád tam ta možnost je. Ještě to způsobil dvoum vozidlům.
Theprostage
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: pát 03 bře 21:46

Re: Chování některých lidí

Příspěvek od Theprostage »

GeneHawkins píše:No, takže pokud to dal Odřený na policii, měl by Theprostage přijít o papíry, protože jeho povinnost byla volat policii a odebrání papírů je v případě ujetí od nehody automatické a nevyhnutelné. Jeho jediná šance je to zapřít. Alespoň zapřít totožnost řidiče.
Vyfouklá guma je sice nepříjemnost, ale nic nedokazuje, že za tím stojí Odřený.
Tuším že za tohle se už papíry neodebírají, pouze kdyby to člověk způsobil 2x za rok. V tomhle případě mi nejspíše hrozí pokuta do 5000,- a nejspíše 7 bodíků, záleží asi jak by k tomu policie přistupovala.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Chování některých lidí

Příspěvek od Spectral »

Mně ten tvůj příběh nesedí. Píšeš, že jsi mu kontakt na sebe za stěračem nechal, ale dotyčný naopak nechává lístečky tobě, že je slušnost nechat kontakt? To se jako ten tvůj lísteček ztratil?
:ar!
Theprostage
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: pát 03 bře 21:46

Re: Chování některých lidí

Příspěvek od Theprostage »

Pavelpu27 píše:
GeneHawkins píše:No, takže pokud to dal Odřený na policii, měl by Theprostage přijít o papíry, protože jeho povinnost byla volat policii a odebrání papírů je v případě ujetí od nehody automatické a nevyhnutelné. Jeho jediná šance je to zapřít. Alespoň zapřít totožnost řidiče.
Vyfouklá guma je sice nepříjemnost, ale nic nedokazuje, že za tím stojí Odřený.
Ježiš, ty jsi dobrej strašák. Povinnost volat policii je až od určité výše škody, takže jestli Theprostage nechával kontakt, zachoval se OK. Pak je potřeba se zamyslet, jestli ten kontakt opravdu nechal a jakým způsobem. To, že dotyčný majitel odřeného auta se pak zachoval jako psychopat, je otázka jiná.
Kousek papíru s kontaktem a omluvou jsem nechal klasicky za stěračem, bohužel opravdu nevím, co se stalo, jestli ho někdo vzal, nebo vítr, nebo jestli i sám majitel to radši zapírá vážně netuším.
Jinak s tou vypuštěnou gumou si myslím, že je to docela dost logické, papírek za oknem s tím textem k tomu vyfouklá pravá přední guma u nárazníku, kterým jsem odřel pána, to samé ten můj kamarád tedy už bez lístku.
Uvidím, třeba jen strašil s policií.
Jinak osobně mi docela přijde né blbost, ale zbytečnost volat policii, když jsem odřel nárazník. Tuším že povinnost volat policii je, když škoda převyšuje 100 000,- nebo snad ne ? Ale těžko říct, když poškozený nebyl přítomný, zase kdyby se takhle měla policie volat ke každému ťukanci nebo odření na parkovišti, tak by jsme se snad nikam ani nedostali. Těžko říct neorientuji se v tom.
Theprostage
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: pát 03 bře 21:46

Re: Chování některých lidí

Příspěvek od Theprostage »

Spectral píše:Mně ten tvůj příběh nesedí. Píšeš, že jsi mu kontakt na sebe za stěračem nechal, ale dotyčný naopak nechává lístečky tobě, že je slušnost nechat kontakt? To se jako ten tvůj lísteček ztratil?
Ano nechal.
Právě že já sám netuším, v tuhle chvíli je to tvrzení proti tvrzení, takže těžko říct, jak se to vyvrbí. Je tedy pravda, že ten kontakt jsem mu tam nechával někdy okolo šesté večer, takže je možnost, že se v té ulici mohla potulovat různá individua, ale i tak prostě.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27051
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování některých lidí

Příspěvek od řidičBOB »

Vana píše:
řidičBOB píše:TČ to být nemůže, protože ventilek má hodnotu tak 10,-.
Pokud nedojde i k poškození gumy
To by se musela poškodit pouhým vypuštěním.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Theprostage
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: pát 03 bře 21:46

Re: Chování některých lidí

Příspěvek od Theprostage »

řidičBOB píše:
Vana píše:
řidičBOB píše:TČ to být nemůže, protože ventilek má hodnotu tak 10,-.
Pokud nedojde i k poškození gumy
To by se musela poškodit pouhým vypuštěním.
Ano, vypustí ti pneumatiku a celý den na tom máš váhu toho auta, myslíš si, že se tím ta pneumatika nepoškodí ? To už sice nikdo neví, v pneuservisu by se musela sundat a prohlídnout zevnitř a i tak ti nikdo neřekne na 100% zda ta pneu je poškozená nebo ne, ale většinou doporučují výměnu, protože může hrozit nebezpečí, že se na pneumatice časem vytvoří boule ať už ze vnitř nebo z venku a pneumatika může následně bouchnout a nechci být svědkem toho až mi pneumatika bouchne auto se stane neovladatelným a já to při nejlepším napálím do stromu, ano je to dost černý scénář, ale i s tím se musí počítat.
Odpovědět