Nová Škoda Fabia Trumf - 1.2 TSI 66 kW - životnost?

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
vaci13
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 28 led 12:03

Nová Škoda Fabia Trumf - 1.2 TSI 66 kW - životnost?

Příspěvek od vaci13 »

Ahoj,

pročítal jsem zde fórum, ale podobné vlákno jsem nenarazil, tak snad neduplikuji. Porozhlížím se po novém autě a do oka mi padla Škoda Fabia ve zvýhodněné výbavě Trumf s motorem 1,2 TSI a 66 kW. Nicméně známý, který autům hoví mnohem víc než já, mě odrazuje od životnosti motoru. Prý že cca po 150 tisících km odchází do věčných lovišť. To mě samozřejmě vyděsilo a moc nevím, kam se obrátit o potvrzení/vyvráení. Mohl by mě někdo lehce zasvětit, jestli jsou na tom benzínové motory ve Fábiích doopravdy tak špatně? Případně kolik je doopravdy jejich reálná životnost?

Mockrát děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Nová Škoda Fabia Trumf - 1.2 TSI 66 kW - životnost?

Příspěvek od Zajda »

Současné TSI motory jsou jiné než ten strašný odpad co produkoval koncern VW pár let nazpět, měly by být naprosto vpohodě. Jestli si chceš auto nechat dlouhodobě, k spolehlivosti můžeš razantně přispět například častějšíma než předepsanýma výměnama oleje, kdy první z nich bude hned po zajetí třeba v 1000 km, ne po 15 000, měněním vzduchového filtru s každým olejem, ne jen vyklepáním a tak. Osobně bych se spolehlivosti dnešních TSI nebál ve srování s jakýmkoliv jiným turbomotorem, ale kdybych chtěl opravdu minimalizovat potenciální rizika, zašel bych vyptat k Suzuki výběhový atmosférický Swift za nějakou epesní cenu.
《》
Uživatelský avatar
Beeswax
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 06 led 10:58

Re: Nová Škoda Fabia Trumf - 1.2 TSI 66 kW - životnost?

Příspěvek od Beeswax »

Ve tehle fabii je uz Ea211 a ty jsou v pohode. Ber to takhle - je to posledni moznost si koupit preplnovany ctyrvalec v teto cene a kategorii vozu od koncernu. Brzo bude plosne nahrazena 1.0tsi.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Nová Škoda Fabia Trumf - 1.2 TSI 66 kW - životnost?

Příspěvek od Jenyk »

vaci13 píše:150 tisících km odchází do věčných lovišť
To by snad u fabie nemuselo nikoho zajímat. A pokud ano, zvolil na nájezd 150 Mm špatné auto.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Nová Škoda Fabia Trumf - 1.2 TSI 66 kW - životnost?

Příspěvek od HondaMan »

Ono zcela otevřeně, kdo dneska staví auta na vice než 150tKm?
2.9T RWD
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Nová Škoda Fabia Trumf - 1.2 TSI 66 kW - životnost?

Příspěvek od KDB »

Rolls Royce ......?
MG - radost až na kost.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Nová Škoda Fabia Trumf - 1.2 TSI 66 kW - životnost?

Příspěvek od Zajda »

Zas to nepřehánějte. Projektovaná životnost možná klesla proti přelomu milénia, ale že by malá auta měla mít obecně problém odjet 150 000 km s alespoň předepsanou údržbou, to je nesmysl.
《》
Odpovědět