Octavia I

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
david13
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: stř 04 led 19:07

Re: Octavia I

Příspěvek od david13 »

Správně jak říkáte, auta kolem sto tisíc se prvně dívat na stav. Nejlépe si vzít s sebou automechanika ,který tomu rozumí a vše prohlídne. To je ideální, já takhle kupuji auta celý život a zatím vše ok.
tomášek14
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 10 led 19:52

Re: Octavia I

Příspěvek od tomášek14 »

Přesně jak říkáš, moje první auto jsem kupoval v Rakousku od jednoho týpka. Vzal jsem si s sebou automechanika a všechno super. Hned mi řekl co je tam za závady a to bylo spravovaný a tak. Je lepší si nějakou kačku připlatit , než pak koupit nějakej šunt a vrážet do toho peníze jen.
david13
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: stř 04 led 19:07

Re: Octavia I

Příspěvek od david13 »

Tak auta z Rakouska jsou úplně někde jinde než tady v ČR. Nevím čím to je , ale příjde mi , že se ti lidé k těm autům chovají mnohem lépe než tady, taky to tak pak vypadá. A ještě jedna věc je ta , že silnice se nedají srovnávat, to taky dělá svoje.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Octavia I

Příspěvek od pavproch »

david13 píše:Tak auta z Rakouska jsou úplně někde jinde než tady v ČR.
Nejsou.... :D

"moje" Octa II Scout 1,8TSI se "skoro" zadřela při 117tis km = generálka motoru
švagrova Octa II Scout 1,8TSI z Rakouska se "skoro" zadřela při 121tis km = generálka motoru

....najdi deset rozdílů.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Octavia I

Příspěvek od jerry »

Já měl před lety O1 1,8 20V. Je to atmosférický benziňák. Byl jsem spokojen. Být tebou, podíval bych se i tím směrem.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
david13
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: stř 04 led 19:07

Re: Octavia I

Příspěvek od david13 »

pavproch píše:
david13 píše:Tak auta z Rakouska jsou úplně někde jinde než tady v ČR.
Nejsou.... :D

"moje" Octa II Scout 1,8TSI se "skoro" zadřela při 117tis km = generálka motoru
švagrova Octa II Scout 1,8TSI z Rakouska se "skoro" zadřela při 121tis km = generálka motoru

....najdi deset rozdílů.... :D

Jako oboje jsi kupoval v Rakousku jo? Jestli si to kupoval u nějakýho Jendy , tak se nediv :D
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Octavia I

Příspěvek od pavproch »

eee, ta "moje" byla koupená tady v CZ v autorizáku - nová, švárova byla dovezená z Rakouska ojetá
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Beny9700
Pan Řidič
Příspěvky: 337
Registrován: pon 16 dub 18:18

Re: Octavia I

Příspěvek od Beny9700 »

Mám stařičkou OI 1,8T r. v. 98 jako poskoka kolem baráku, po městě a v nejbližším okolí (prostě to nejhorší popojíždění). Má už nalítáno 250 000 km a domlátily ji kroupy.

Skvělé auto - nerezne, levný servis, lije se do toho jen benzín a jezdí slušně. Nebojím se o ní :-), nikdo ji nechce ani ukrást.
Proháním atmosféru 2,5 V6, 1,8T a dále 2,8T V6 4x4, k tomu ještě 3.0 R6 s kompresorem a 3,0TDI. Až na jedno auto samé 6-ti válce. A navzdory ekoteroristům si to užívám :-). Zahájil jsem boj proti globálnímu oteplování - pořídil jsem si roadstera :-).
Odpovědět