Dovolená (obecné vlákno - destinace, zážitky)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
TomZ
Pan Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pát 16 pro 11:13

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od TomZ »

Píí: Zkus se podivat na Kanary. Napr na Tenerife krome more mas i nejvyssi horu Spanelska, takze kdyz prestane more/plaz bavit, muzete se projit po kopcich.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od honziss »

Za sebe doporucuju Portugalsko, pobrezi, nejjiznejsi cip mezi Tavirou a VSR na spanelsky hranici. Je tam ocean a nikoliv louze typu stredozemni more. Na vetsine pobrezi je tam prirodni rezervace = zadny hotely a tuny turistu, jen nekonecny plaze a duny. Portugalsko obecne je fajn, civilizovany, nepredrazeny, dobry jidlo, vino... Nejlepsi zpusob cesty je letadlo do Lisabonu (levny letenky, 2 dny je tam na co koukat) + pujcit auto (stejne ho budes na miste potrebovat) + na miste pronajem vilky nebo apartmanu. Jestli chcete jet v cervenci, tak bych bookoval uz ted..
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od Vana »

oxik píše:HR už mám dost, každý rok rapidní zhoršení,....
Já jezdím do HR posledních dvacet let pravidelně 2 - 3 x ročně a kromě toho že furt přibývá hotelů a kempů (a rostou ceny v hospodách) jsem zhoršení nezaznamenal
možná je to spíše místní problém někde
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od Shr3k »

Do Chorvatska bych v sezóně už nejel (a praktikuju to tak už cca 10-12 let), to si radši o prázdninách dám nějaké prodloužené víkendy u nás na horách, na Slovensku nebo v Alpách.

Já to letos vidím - časné jaro Guadeloupe na 3 týdny (nevýhodou je celkem drahé auto, Up na 24 dnů nás vyjde asi na 15 - ale je to relativně malý ostrov a potřebujeme auto jen na ježdění na pláže a do obchodu na nákup), pak 2 týdny před sezónou Chorvatsko ke známému na Pelješac (samozřejmě vlastním autem) a koncem září opět osvědčené Kanáry, asi týden na Gran Canarii a týden na Fuerteventuře. Nebo dva týdny na La Palmě, podle toho, jak budou letenky. Výhodou Kanárů jsou levná auta, Astra/Golf na 14 dní za 4.5-5.

Upozorňuji, že Ryanair otevírá linku z Prahy do Trapani a Sicílie je v květnu a červnu moc pěkná.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od Vana »

Do Chorvatska jezdím v plné sezóně poslední tři roky na jachtu a žádný problém v tom nevidím. Teda s výjimkou cestování ve špičce kvůli střídání turnusů, ale i tohle je celkem řešitelné.

Ale do apartmánu, hotelu nebo kempu bych takhle taky nejel
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od honziss »

Koukam ze jsem asi jedinej clovek v CR co byl skoro vsude jen ne v chorvatsku :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
doriftonigga
Pan Řidič
Příspěvky: 371
Registrován: sob 09 úno 21:42

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od doriftonigga »

honziss píše:Koukam ze jsem asi jedinej clovek v CR co byl skoro vsude jen ne v chorvatsku :D
Dva. :ymhug:
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od jerry »

Chlapi, ale Píí chce s CK, ne na vlastní pěst. A proč ne, všechno má svá pro a proti. Píí, já bych tě doporučil nějaký kombinovaný zájezd s koupáním a poznáváním. ¨

Pokud nechceš jet v autobusu daleko, tak zkus třeba Národní parky Chorvatska s pobytem u moře. Zažiješ koupání, Plitvické vodopády, vodopády Krka, lodní výlet Kornati, túru soutěskou Paklenica a benátskou architekturu. Odkaz dávat nebudu, najdeš sám.

Nebo jsou obdobné autobusové zájezdy do oblasti Ligurie, taky to není daleko. Tam poznáš Toskánsko - Florencii, Sienu, Pisu, zažiješ výlet podél Cinque Terre, což je přírodní pecka, poznáš maramorové lomy v Carraře. Zase najdeš určitě sám nebo napiš do SZ.

Kdybys chtěl ostrov, tak spíš než Sardinii doporučuju Korsiku. Moře krásné na obou ostrovech, hory na Korsice o moc hezčí. I tam dělají některé CK zájezdy.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od jerry »

honziss píše:Koukam ze jsem asi jedinej clovek v CR co byl skoro vsude jen ne v chorvatsku :D
Tak já byl fakt skoro všude a v Chorvatsku to mám i při tom srovnání nejraději ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od Píí »

Lidi, asi to mám marné. Moju drahou polovičku chytlo http://www.fischer.cz/egypt/egypt-hurgh ... ana-resort a už se toho nechce vzdát. Byl jste tam někdo? Podle Tripadvisor to nemusí být špatné.
Odpovědět