Dovolená (obecné vlákno - destinace, zážitky)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3312
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od jerry »

Za mě jednoznačně nejlepší chorvatský Jadran. Taková kombinace přírody, moře a malebných městeček je málokde v Evropě. A to srovnávám i s Cote d'Azur. Sardinie a Korsika taky pěkná, ale nemůže si pomoct, Chorvatsko prostě lepší. O srovnání cen ani nemluvě, i když tam taky hodně podražilo. Jinak Korsika oproti Sardinii hezčí. Btw na Sardinii mi každých 10 minut nabízel bubák na pláži nějaký plagiát. To v Chorvatsku taky není. Ale dobrá, klidná místa se musí dnes hledat i tam ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26971
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od řidičBOB »

Na HR mi vadí, že je tam 1/2 ČR...to nemusím jezdit na dovolenou..spoluobčany mám i tady doma. Taková Sicílie...tam za měsíc potká člověk tak jedno/dvě CZ auta ;-) Sylšet na pláži - mámo, kde je ta paštika - z toho by se mi udělalo nevolno.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od Vana »

Mi se osvědčilo jezdit do HR před a po sezóně. Málo lidí (a tedy i málo čechů ale nemůžu říct že by mi nějak vadili i když jich je víc). Navíc stačí si vzít jakýkoliv člun, vyrazit na ostrov a člověk může být celý den sám.
A v plnou sezónu jedu do HR raději na jachtu a tím se plážím vyhnu úplně
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16301
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od pavproch »

Já byl v HR (Istrie) před/po sezoně 2x a ... ani jednou se to (pičasím) nepovedlo.... jak v červnu, tak v září byla kosa jakotyč afučelo studeno, kopce přes vodu (ITA) měly zabělené vršky ..... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od Vana »

Istrie je na severu, i to má trochu vliv

nám taky počasí nevyjde pokaždé na 100% ale za ten klid to stojí, taky nejsou hrozné hice, všechno je levnější atd
Ale jezdím tam 3x za léto takže když to jednou nevyjde žádná křeč

katastrofy jsem už zažil několikrát i v plné sezóně
jerry
Letec
Příspěvky: 3312
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od jerry »

Zásadně se vyhýbám jakékoliv dovolené u moře v červenci a srpnu. Minulé září na Istrii nádhera, ale to bylo pěkně i u nás. Zrovna na Istrii v mimosezoně Čech skoro žádný, je tam oproti jihu přece jen dráž. Je to věc názoru, poznal jsem moře skoro v celé Evropě, někdo i víckrát, ale pro mě prostě Jadran nej. A klidná místa se tam dají v pohodě. Jo a ještě se musí jezdit v týdnu tam a v týdnu zpět, ne o víkendu.

Jedna perlička k Sardinii. Tam jsme byli 2x před 10 lety. Je tam pěkně, ale už tehdy tam bylo mraky černejch ilegálů, který po pláži a na trzích nabízeli různej shit a přitom se modlili na koberečkách. Poliši chodili okolo a dělali, že nevidí. Pak mi jedem místní potichu sdělil, že jsou chráněni, protože odvádí místní mafii. Vrchol byl, když ráno místní Sardové uklízeli pláž a promenádu a černý chrápali na lavičkách x_x

Ale těžko radit, každý si musí najít místa, kde se mu líbí a cítí se fajn. Je to jako s autama a babama, taky nemá každej stejnej vkus :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od oxik »

HR už mám dost, každý rok rapidní zhoršení, IT se mi nelíbí moře.. takže bych doporučoval třeba Ibizu, pokud ti nevadí germáni a angláni, je tam moc hezky..

Rezignoval jsem a na dovolený jezdím už jen do hor, má to něco do sebe, letos se chystám na Orlí hnízdo a sloučím to s dovolenou :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26971
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od řidičBOB »

Ibiza je pro buzeranty... :D
Nevím, kde jsi byl v IT, ale srovnávat Ibizu třeba s takovými Isole Tremiti, apod. je dost úlet ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od Píí »

Mně pořád nějak láká ten Egypt. Je to prostě něco jiného a asi to zkusíme.
Jediné, co mně znepokojuje je, že u všech recenzí na tripadvisoru tam negativně hodnotí přístup arabských zákazníků - doslova serou do bazénu, nabírají si jogurt ze švédského stolu rukama a podobně. Nemluvě o tom, že často se tam mluví o infekci uší, kterou lidi dostanou z bazénu.
Naopak úplně mně uchvacuje tamní architektura. Ty haly jsou úplně škvostné a ubytování taky nevypadá špatně. Co mně láká nejvíc jsou opravdu ty korály a podvodní život. Taky bych se chtěl projet na čtyřkolkách do pouště. Vypadá to opravdu dobře a ta cena je taky lákavá. Mno má to své pro i proti.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Dovolená podruhé - tentokrát jinak

Příspěvek od Brus »

V italii jede vetsina do oblasti mezi Trieste a Rimini a pak brblaji, ze je tam nic moc more, draho, samy nemec apod.

Ja na more az tak moc nejsem, ale Toskansko, Ligurie, jezero Garda jsou pro me top mista.
Pravda vyděsí
Odpovědět