Páčka blinrků

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Dáša
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 08 lis 23:25

Páčka blinrků

Příspěvek od Dáša »

Dobrý den,
dnes mi někdo provedl nemilou věc. Ráno byla mlha, tak sem měla zapnuté mlhová světla. Za mnou se přiřítilo auto a začalo zběsile blikat. Po několika kilometrech, kdy na mně furt blikal jsem zastavila na odpočívadle a chtěla jsem se podívat, jestli mi svítí všechna světla.
Auto, které tak zběsile blikalo zastavilo předemnou. Řidič se nabídl se, že vyzkouší vypínače a já měla stát vzadu. Když jsme zkoušeli světla, tak řidič najednou ujel. Bylo to tak rychlé, že mi chvilku trvalo, než jsem zjistila co se stalo. Ujel mi i s páčkou, kterou se ovládají směrovky a mlhovky. Prostě ji urval a navíc mi ještě hodil klíčky do trávy.
Kde nyní co nejlevněji takovou páčku koupím? Na autovrakovišti nebo mám radši koupit novou? Může té použité něco být nebo se tam nemá co pokazit? A dokážu ji vyměnit sama nebo je to něco složitého?
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Páčka blinrků

Příspěvek od 970ka »

Všechno špatné na něco dobré,příště komunikovat s cizím člověkem jen s nepatrně staženým okýnkem a běžícím motorem.Co Vás to napadlo někoho cizího pouštět za volant ? To jste ho musela fakt nass..at.Páčka je většinou součástí takového bloku páček pod volantem a sama si ji jen tak nevyměníte.To vypadá na nějakého Peugeota,či Citroena,takže nejlépe vrakoviště a vymění Vám to nějaký šikula,či garážník,nic na tom není,ale je třeba nějaké nářadí ,volant dolů a trochu šikovnosti.Nejdřív zajeďte za někým,kdo tomu rozumí ,ať se na to podívá a sežene se stejný díl,těch modifikací u jednoho modelu auta může být více,dle výbavy.Jistota je nový díl dle čísla karoserie,samozřejmě.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Páčka blinrků

Příspěvek od janjan »

Dáša píše:Dobrý den,
dnes mi někdo provedl nemilou věc. Ráno byla mlha, tak sem měla zapnuté mlhová světla. Za mnou se přiřítilo auto a začalo zběsile blikat. Po několika kilometrech, kdy na mně furt blikal jsem zastavila na odpočívadle a chtěla jsem se podívat, jestli mi svítí všechna světla.
Auto, které tak zběsile blikalo zastavilo předemnou. Řidič se nabídl se, že vyzkouší vypínače a já měla stát vzadu. Když jsme zkoušeli světla, tak řidič najednou ujel. Bylo to tak rychlé, že mi chvilku trvalo, než jsem zjistila co se stalo. Ujel mi i s páčkou, kterou se ovládají směrovky a mlhovky. Prostě ji urval a navíc mi ještě hodil klíčky do trávy.
Kde nyní co nejlevněji takovou páčku koupím? Na autovrakovišti nebo mám radši koupit novou? Může té použité něco být nebo se tam nemá co pokazit? A dokážu ji vyměnit sama nebo je to něco složitého?
Vážená paní/slečno. To, že je mlha, automaticky neznamená, že máte mít puštěná mlhová světla. Pokud je viditelnost skutečně výrazně snížená, tedy méně než 100 metrů například, tak si mlhovky pusťtě. Ale pokud je vidět na 300 metrů, tak mlhovku prosím nezapínejte, opravdu to není potřeba. Vzhledem k tomu, co se Vám stalo, to tipuji to na ten druhý případ. Pravda, trochu brutálním, i když velice originálním způsobem vyřešený, ale jsem si jistý, že příště si to budete pamatovat, než někomu za sebou začnete pálit mlhovkami oči, i když to vůbec není potřeba. Pokud na Vás někdo bliká dálkovými a máte zapnuté mlhovky, tak je to právě kvůli tomu. Určitě to někdy zažijete od někoho podobně akčního. Jen pro jistotu - ne, nebyl jsem to já, ani bych nic takového neudělal.

Jinak co se týče té páčky, také bych doporučil vrakoviště. Existuje i spousta internetových obchodů, kde se dají takové díly sehnat.
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Páčka blinrků

Příspěvek od k86 »

Ve vetsine dnesnich aut se nejedna o packu, ale o plastovy kruh, kterym vede ridici tyc a na tom kruhu jsou obe packy.
Cena vysoka a rozhodne to neopravite na koleni.

To proc jste poustela chlapa do auta nebo o pouzivani mlhovky to je jina diskuze.
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
gebic
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pát 13 dub 22:11

Re: Páčka blinrků

Příspěvek od gebic »

dobře on...:)
Uživatelský avatar
VS*
Letec
Příspěvky: 1257
Registrován: stř 23 lis 18:03

Re: Páčka blinrků

Příspěvek od VS* »

Dobře ji vysvětlil že mlhovky měla puštěné zbytečně.... Kdyby jste měla kameru...mohla jste zavolat PČR...ale takhle holt jen poučka-nepoustet cizího do auta a nemít zaple mlhovky zbytečně... :D
PROTECTOR II 950Mcz ALP3: SPOLEHLIVÁ A NEKOMPROMISNÍ OCHRANA
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Páčka blinrků

Příspěvek od Zajda »

Milá slečno nebo paní, setkání s buranem vám nezávidím, propříště ale prosím mějte na paměti, že mlhovky slouží k tomu, aby vás při velmi špatné viditelnosti nepřehlédlo auto, přibližující se zezadu. Pokud už vás dojede a vidí, mlhovkami ho jen zbytečně oslňujete. Pokud na vás několik kilometrů blikal, předpokládám, že vás viděl.
《》
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Páčka blinrků

Příspěvek od řidičBOB »

Tak snad příště bude slečna/paní ohleduplnější v tom, jaká světla má rozsvícená na svém voze a opatrnější v tom, koho nechá sednout do auta. Ponaučením jí bude cena opravy.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět