Vytlačil mně do příkopu

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Vytlačil mně do příkopu

Příspěvek od Píí »

Včera jsem měl nepříjemnou nehodu. Na silnici mezi vesnicemi mně vytlačil nějaký blbec v jedničkové fábii do škarpy. Jel doprotivky a střihl si zatáčku takovým stylem, že já jsem musel sjet do krajnice. Bohužel nezastavil a řidič, co jel za mnou jej už nenašel. Chlapík za mnou totiž zastavil, vystoupil a zkontroloval, jestli jsem v pohodě. Vše bylo ok, tak jsem ho poprosil, aby jel za tím dementem, který mně vytlačil. Za 15 minut se vrátil a že ho bohužel nedohnal a ve vesnici se mohl schovat kdekoliv.

Bohužel on je jediný svědek a policajt na místě mi řekl, že je hodně malá šance, že ho někdy najdeme. Samozřejmě havarijní nemám a bez viníka si jaksi budu platit vše sám - dvoje dveře promáčklé a poškrábané, přední blatník i s nárazníkem urvané a šmatlá mi kolo, takže super.

Teď bych se chtěl zeptat na jednu věc. Kdybych v autě měl kameru, tak si něčím pomůžu? Teoreticky by kamera zaznamenala, že mně opravdu někdo donutil sjet do příkopu, ale pochybuju, že když já jsem jel 90 a on snad aji víc, tak by byla čitelná RZ. Pokud se tedy nebavíme o kameře za 10 000 Kč.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27033
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytlačil mně do příkopu

Příspěvek od řidičBOB »

Ano, pokud by byla čitelná RZ a ze záznamu by bylo patrné, že vůz jel ve tvé části vozovky, byla by velká šance to zkásnout z jeho POV. V podstatě by ani nebylo směroplatné, zda by byl vypátrán konkrétní řidič nebo nikoliv.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Vytlačil mně do příkopu

Příspěvek od ctrl_j »

Kamerou by sis v tomto konkretnim pripade pomohl jen tehdy, ze by zaznam pomohl identifikaci toho fabiatika, coz se rovna precteni RZ.
Svedka ze se to stalo mas, ale vuci pojistovne je ti to prd platne i kdybys havarijni mel.
Na jinem forum jsem ted cetl podobny pripad a tam policajt poskozenemu lehce naznacil, ze se mel nechat nabourat a neuhybat…
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27033
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytlačil mně do příkopu

Příspěvek od řidičBOB »

Riskovat trefu do A sloupku ovšem není moc moudré...zejména u starších vozů :-(
Pokud by to šlo jenom šoupnout bokem, byl by to ideál. Otázkou je, zda by stejně nezdrhnul...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Vytlačil mně do příkopu

Příspěvek od Píí »

A máte někdo takové zkušenosti s kamerami? Vím, že ty, Bobe, jsi jich vyzkoušel hodně. Je možné přečíst RZ při míjení se aut, když obě jedou rychlostí kolem 90km/h? I kdyby, tak stačí jen protisvětlo například od slunce a je vše v háji, ne? Trochu se bojím, že by to vyřešila až opravdu drahá technika.

Co se střetu týče, tak jsem si taky potom říkal, že by to bylo asi lepší, ale na to mám své auto (Kiu Magentis II 2,7 V6) až moc rád. Takhle to půjde opravit. Pokud bychom se trefili čelně, tak ho zabiju a mé auto je nepojízdné.

Mimochodem třeba ho někdo někde potká. Potkali jsme se u Slavkova u Brna. Světle zelená Fábie první generace. Měl až moc bílé světla (předělané xenony nebo daná 100W žárovka) a černé křídlo. Taky měl buď votuněnej výfuk nebo udělal šroubovákama pár děr. Ničeho dalšího, co by ho mohlo identifikovat, jsem si bohužel nevšiml.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27033
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytlačil mně do příkopu

Příspěvek od řidičBOB »

No, někdy nezáleží tolik ani na rychlosti, ale na ostatních vlivech - velmi často na světle/protisvětle, odlescích nebo na úhlu natočení ke kameře. Takže 100% pomoc to není. Proto se nespoléhám pouze na přední, ale mám také zadní kameru ;-)
Solidním základem úspěchu je kamera s kvalitním senzorem + CPL filtr vepředu a něco podobného vzádu, kde filtr není potřeba.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Vytlačil mně do příkopu

Příspěvek od EL_XEL »

Sice nebydlím ve Slavkově, ale mam tam tetu a občas tam jezdím, tak jestli ho uvidím, zkusím neco vymyslet :-D
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Vytlačil mně do příkopu

Příspěvek od Píí »

Jeden známý ho potkal a sledoval až domů. Bohužel policie s tím nic neudělala. Nepřiznal se a ani svědectví pána, co jel za mnou nepomohlo.

Aspoň už vím, kde bydlí a někdy se stavím na neohlášenou návštěvu...
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Vytlačil mně do příkopu

Příspěvek od k86 »

A co tam budes delat? bu bu bu nebo mu rovnou zpusobis ublizeni na zdravi?
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Vytlačil mně do příkopu

Příspěvek od Píí »

To uvidím podle toho, jak se bude xichtit. Každopádně takové věci se na veřejném fóru neprobírají ;).
Odpovědět