Pokuta za pomalou jízdu

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

radekenri
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 24 říj 09:05

Pokuta za pomalou jízdu

Příspěvek od radekenri »

Může mě policie pokutovat za pomalou jízdu?
Když se večer vracím z práce po 20. hodině, tak už je všude tma jak v pytli. Vzhledem k tomu, že jezdím po dlouhé táhlé silnici, kde jsou všude kolem rozlehlá pole, louky a lesy - tedy v místech, kde se vyskytuje často zvěř, což dokazují i každé ráno stopy po kolizích - tak tudy jezdím v tuto dobu max. 70 km/h, abych stačil včas zareagovat. Silnice ale není označena značkou "zvěř". Často se mi logicky stává, že mě dohánějí auta a někteří na mě dokonce i troubí kvůli pomalé jízdě. Napadlo mě tedy, zda zákon opravdu myslí i na tyto důvody bezpečné jízdy a zda mě tedy případně může policie za pomalou jízdu z těchto důvodů pokutovat. Co je to vlastně "bezdůvodně pomalá jízda", o které se zmiňuje zákon o silničním provozu?
Díky předem za komentáře. Zajímá mě pohled zkušených řidičů.
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Pokuta za pomalou jízdu

Příspěvek od Arkis »

Toto není pomalá jízda. Je to jen přizpůsobení jízdy vlastnostem vozovky a možnostem řidiče. Když na tebe troubí, tak si zatrub taky. Ostatně nechápu, proč troubí. 70km/h je povolená rychlost na dojezdových pneumatikách a jak na dálku a ještě k tomu v noci může vidět, že ju nemáš? V takovém případě troubí jen mentálně zaostalí jedinci, tedy pokud nejedeš po prostředku silnice ;).
radekenri
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 24 říj 09:05

Re: Pokuta za pomalou jízdu

Příspěvek od radekenri »

Arkis píše:Toto není pomalá jízda. Je to jen přizpůsobení jízdy vlastnostem vozovky a možnostem řidiče. Když na tebe troubí, tak si zatrub taky. Ostatně nechápu, proč troubí. 70km/h je povolená rychlost na dojezdových pneumatikách a jak na dálku a ještě k tomu v noci může vidět, že ju nemáš? V takovém případě troubí jen mentálně zaostalí jedinci, tedy pokud nejedeš po prostředku silnice ;).
Po prostředku silnice nejedu, ba naopak se takovým nervním řidičům uhýbám ke krajnici za čáru, i když bych to dělat neměl. Ale někteří moji rychlost po setmění na této silnici asi vážně nesou rozzlobeně, protože mě zezadu problikávají dálkovými nebo troubí. Chápu, že večer spěchají za manželkami, milenkami apod., ale proto přece nemusí tak stresovat... :) Každopádně díky za názor.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2043
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Pokuta za pomalou jízdu

Příspěvek od GeneHawkins »

radekenri píše:Může mě policie pokutovat za pomalou jízdu?
Může. Ale ne za to, co popisuješ, a ještě jsem o pokutě za pomalou jízdu neslyšel.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26979
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuta za pomalou jízdu

Příspěvek od řidičBOB »

Ono je to definováno jako bezdůvodně pomalá jízda... A jak víme - důvod se vždycky najde ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Pokuta za pomalou jízdu

Příspěvek od k86 »

No aby v realu z tvych 70 nebylo spis 50 a urcite ne po porstredku nebylo radeji po prostredku :D
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Pokuta za pomalou jízdu

Příspěvek od driver »

To je oblíbený chyták.
Mě zastavila v PZE MP a že má podezření na bezdůvodně pomalou jízdu.
Havarijní stav vozovky.
Stačí uvést důvod, a již nelze ten paragraf naplnit.
Kdo ho neuvede a odpoví něco ve stylu, že tedy už zrychlí, tak se doznal.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
radekenri
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 24 říj 09:05

Re: Pokuta za pomalou jízdu

Příspěvek od radekenri »

k86 píše:No aby v realu z tvych 70 nebylo spis 50 a urcite ne po porstredku nebylo radeji po prostredku :D
Těch mých 70 km/h je skutečných 70. Zase až takový šnek nejsem. :) Nicméně podle mých zkušeností je v noci stejně lepší se držet blíže středové čáry. To ale nedělám, když vidím, že mě dojíždí auto a hodlá mě předjet. Párkrát se mi už stalo, že jsem míjel chodce v tmavém oblečení bez reflexních prvků a uviděl ho až na poslední chvíli. Brrr....
northwind
Pan Řidič
Příspěvky: 225
Registrován: pon 09 bře 20:31

Re: Pokuta za pomalou jízdu

Příspěvek od northwind »

Jeden můj známý dostal opravdovou pokutu za "bezdůvodně pomalou jízdu" v Kanadě, když si tam půjčili auto s rodinou. Jeli po dálnici a kochali se krajinou a jeli údajně tak o 10-15 mil pomaleji než ostatní a po chvíli je dojela nějaká dálniční policie a dala jim flastr, ale jinak prý byli na ně hodní a féroví a řekli jim, že prohlížet si tu jejich krajinu můžou i jinak než auta na dálnici.
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Pokuta za pomalou jízdu

Příspěvek od retron »

v LA na freeway to taky dávaj, ale tam spíš všichni jezdí +10 mil
Odpovědět