Nordschleife- poježdění

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od M.Z. »

Docela obtížně předvídatelné, takhle se předjíždí běžně.
Mě takhle jeden ocas zavřel asi 5x po sobě, nechtěl se nechat předjet...
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od janjan »

no nevím, když si přečtu ten původní popis nehody a teď vidím to video, tak to asi nevidíme úplně stejně. Při pravém okraji sice jel, ale kvůli té motorce, co jela dost dlouho vlevo od něj, a o které věděl, proto jí dělal místo. Když ho na motorce konečně předjel, tak si chtěl normálně vzít zatáčku vnitřkem k levé straně, aby se pak mohl vracet do pravotočivé zatáčky. Já sám bych se tam na tvém místě rozhodně nehrnul, nic nenasvědčovalo tomu, že by o mě věděl a pouštěl mě.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od M.Z. »

Má povinnost sledovat zrcátka a nesmí stejně jako na silnici ohrozit předjíždějícího. Takových předjížděcích manévrů probíhá mraky. Má čumět do zrcátek, zvlášť když nejede nijak rychlé tempo, bohužel tam jezdí i určité procento takových nýmandů.
A účastná motorka je jen třešnička na dortu, ty by vůbec neměly jezdit společně s autama, dělají jenom průsery.

Kvůli motorky rozhodně u pravého kraje nezůstal, ta ho předjela už zatáčku předtím...
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Bully
Řidič začátečník
Příspěvky: 124
Registrován: úte 24 lis 00:36

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od Bully »

janjan:
na NS je povinnost jezdit vpravo, de iure jde o normalni verejnou komunikaci. Vocas jel celou dobu spravne pri pravem okraji vozovky a v momentu, kdy jsem sel pres nej, bez jakekoli kontroly prostoru za sebou a okolo sebe bezduvodne zmenil smer, cimz se dostal do kontaktu s predjizdejicim (mym) vozem. Predstav si to same treba na dalnici. Je to jednoznacne, i podle nemecke policie.
Exige jde k "doktorovi" na konci tydne, vyzvednu si ho bohuzel az po dovolene :(
Uživatelský avatar
Bully
Řidič začátečník
Příspěvky: 124
Registrován: úte 24 lis 00:36

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od Bully »

M.Z.:
nymand to byl, bylo to jeho prvni kolo na NS v zivote, jestli ne na okruhu vubec. Taky se nemohl oprit driv o svodidla, kua, proc musel zrovna o me :-w
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od janjan »

Jen říkám, že bych tam nevjel. Jedna věc je teorie o NS jako veřejné komunikaci, kde platí stejná pravidla jako "venku", a pak je tu praxe, kdy je to prostě závodní okruh, kde se využívá celé šířky a pozor si musí dávat všichni.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od M.Z. »

To je dobré vědět, že takové lopaty se učí rychlému ježdění rovnou na NS, to jako začít lyžák na superčerné sjezdovce.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
karelpipa
Pan Řidič
Příspěvky: 348
Registrován: pát 26 srp 13:37
Bydliště: Prag

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od karelpipa »

Taky bych mu tam takle v zatacce radsi nevjel.. I kdyz jel fakt pomalu a pri pravem okraji. Sakra už abych si tam nekdy zajel :D
https://www.youtube.com/watch?v=i6iSAwLsApM
Moje kolo s Imprezou :))
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od mmira »

osobne bych si pockal, az nasadi oblouk, teprve pak to tam kdyztak poslal.

ale ono se dobre radi od klavesnice, taky jsem se parkrat protahoval dost na tesno, jednou kolem sebevrazedneho motorkare.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
Bully
Řidič začátečník
Příspěvky: 124
Registrován: úte 24 lis 00:36

Re: Nordschleife- poježdění

Příspěvek od Bully »

Jasne, ted takhle pri teoretizovani u pocitace a hlavne kdyz uz vsichni vime, co za kopyto to bylo a jak to dopadlo, bych mu tam uz nevjel ani ja :D Kazdopadne se v praxi na NS predbiha v podstatne min jednoznacnych situacich a kdo jste tam byl tak vite, ze bezpecnejsich mist pro predjeti nez tohle tam taky moc neni. Naopak okolo vas zleva hvizdaji supersporty o centimetry a v mnohem nebezpecnejsich pasazich.
Vzdycky je to trochu risk, ale pokud vas nekdo zrovna na NS oprasi timhle stylem, musi pocitat s beznym postupem= kdyz je vinik, ponese nasledky. Nastesti se nestalo nic vic, nez skoda za par tisic €.

Kdo nemate moc zkusenosti a jeste na Ringu, nemusite mit zadny strach tam jet, ono to nekouse :) Jenom jezdete s respektem, pod svym limitem a, prosim vas, drzte se proste porad vpravo.
Odpovědět