Cyklisté na ulicích

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Miki
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: pon 09 kvě 11:41

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od Miki »

Cyklisti jsou nevyzpytatelny, na tom se shodne skoro kazdy. Kolem do prace pokud vam tam nevede cyklostezka mimo silnici neni prostě dobry napad, protoze riziko katastrofalnich nasledku je obrovske nebo alespon ve mestech.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od řidičBOB »

No, cyklostezka je fajn...ale ono ti zmrdi stejně jezdí po silnici a dva-tři vedle sebe...i když je tam řádně označená cyklostezka. Ukázkový případ je od Podbaby na Roztoky...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od jarka »

Eda píše:...je videt ze spousta ridicu ma rudo pred ocima jenom vidi cyklistu
Já to mám úplně obráceně - mám rudo před očima když jedu na kole :) . Asi to souvisí s tím, že na kole jedu pomaleji a vidím toho kreténa co dělá po delší dobu. A pak mě ještě většinou pozdraví - páč mi kolaři jsme přece jeden gang (jak to není pěkná ženská, tak je ignoruju :) ). V reálu si myslím, že nejsem nějaký militantní anticyklista - jen prostě zkušenosti mě více a více utvrzují v tom, že je to poměrně nebezpečná banda.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Bully
Řidič začátečník
Příspěvky: 124
Registrován: úte 24 lis 00:36

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od Bully »

Sam jsem pred par lety jezdival i 12 tkm rocne na kole, kdyz jsem jeste zavodil. Muzu vam potvrdit, ze i v L, v zemi cyklistum !nepomerne! ohleduplnejsi nez je tomu v CR, jsem zazil podstatne vic pripadu, kdy me jako cyklistu oprasil motorista nez tech, kdy by me nebo nekoho jineho jedouciho automobilem "ohrozoval", omezoval nebo vubec nejak obtezoval cyklista. V CR je oproti civilizovanejsim zemim EU jizda na kole po rusne silnici uz castecne sebevrazedna cinnost.
Prikladu, kdy se cyklista chova na silnici hrozne tu urcite muzete jmenovat spoustu, tech spatnych pripadu z druhe strany jeste vic a pritom prekvapive maloktery cyklista nazve motoristu a priori "motozmrdem", nebo podobnym stavnatym macho vyrazem, hodnym zrejme opravdoveho mistniho mistra volantu a svetaka vubec. Uvedomte si, ze na silnici patri nejenom auta a na rozdil od nas, uzavrenych v plechovkach s deformacnimi zonami, muzete cyklistu/chodce/.../... zmrzacit nebo i zabit uz jenom pouhou nepozornosti. O netoleranci a prasackem chovani nemluve.
Peace a vic tolerance za volantem i jinde ;)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od řidičBOB »

Když si konkrétní cyklista zaslouží označení cyklozmrd nebo podobné, tak proč jej tak neoznačit.
Pleteš ale dvě věci: nepozornost řidičů, která se může stát každému a k tomu stavíš vědomě dementní chování cyklistů, jaké tady z části bylo vyjmenované. Jestli v tom nevidíš rozdíl, tak já ano.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od oxik »

Nic proti cyklistům nemám.. ovšem pokud jedou vedle sebe nebo dělají něco, za co si vyslouží nálepku cyklozmrd, ostřikovače neznají lítost. Sám na kole něco najezdím i na frekventovanějších silnicích, ale zásadně dodržuju všechno co můžu, aby nebyl důvod k troubení nebo ostřikování. Samozřejmě se ale najdou experti, které štve jen samotná přítomnost cyklisty na výsostném území aut a to je pak všechna snaha marná a spršku dostanu stejně :D


(Poslední záběr je z úseku I/20, kde se nově jezdí 110 a nemá tam co dělat..podél vede stará silnice, kde je nulový provoz..a ještě k tomu měl blikačku od větví, protože byla vidět jen na pár metrů. Kdyby tam jel o pár hodin dřív, mohl ho smést ten šílenec, co se o 300m dál zabil-rozhoupal se mu vlek..proto hlášena hlídka)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od řidičBOB »

Další...proč by jel po označené cyklostezce, když může jet po silnici. A to znamení o změně směru - no, aby mu náhodou ta ruka neupadla...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od jarka »

Bully: to je právě problém, že se hned začne mluvit o netoleranci a macho-chování motoristů, když se to zmrdí chování cyklistů začne jen pojmenovávat. Prostě klasická zasraná politická korektnost - hlavně nikoho neurazit. Jako na tohle jsem alergickej. Prostě když vidím že dělaj blbosti tak o tom aspoň můžu mluvit ne??? Bohužel je to klasika, stačí se podívat na statistiky a všechny ty řeči o skvělých cyklistech a hrozných motoristech berou za své.

Za sebe můžu říct, že cyklisty nevychovávám (když jsem v autě). Když jedu na kole tak se snažím aspoň naznačovat, že dělají úplný blbosti. Na jedný straně furt řvou, že něco chtějí, na druhý ale neumí ani dodržovat to co mají. Třeba nedávno na mě volal cyklista, když jsem byl s rodinou na chodníku - chtěl projet. A hrozně se divil a jak byl hned sprostej, když jsem hned neskákal na stranu...
Bully píše:Uvedomte si, ze na silnici patri nejenom auta a na rozdil od nas, uzavrenych v plechovkach s deformacnimi zonami, muzete cyklistu/chodce/.../... zmrzacit nebo i zabit uz jenom pouhou nepozornosti. O netoleranci a prasackem chovani nemluve.
Peace a vic tolerance za volantem i jinde ;)
Hele jako tohle byl taky jeden z důvodů, proč šlo CTR pryč...
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Bully
Řidič začátečník
Příspěvky: 124
Registrován: úte 24 lis 00:36

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od Bully »

Ale tak snad slo pochopit, jak jsem to myslel. Vic po lopate- zmrdi jsou jak mezi ridici motorovych vozidel, tak mezi cyklisty, casto se obe skupiny prolinaji. Vidite to strasne cernobile, posuzujte radsi lidi podle chovani a ne podle dopravniho prostredku. Bicykl samotny zmrda z cloveka neudela.
Sam klidne pustim cyklistu i jedouciho na kole pres prechod pro chodce, nez abych na nej troubil nebo najizdel a vztekal se jenom proto, "ze se to nesmi". Objet 2 cyklisty vedle sebe mne taky nedela takovy problem, kdyz se s tim nahodou setkam. Je to rozhodne vzacnejsi pripad, nez naprosto nevhodne zaparkovane auto, hovadsky jedouci ridic, duchodce jedouci krokem apod. . Nejsem na silnici sam a chovam se podle toho, pocitam dokonce i s tim, ze vsichni v okolnim provozu nemusi byt tak dokonali, jako piloti internetoveho serveru autoforum.cz :-* At uz v aute, na kole nebo pesky. Rika se tomu tolerance a ohleduplnost.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od Honza42 »

Na kole jsem strávil mládí jako pražák. Teď na venkově s minimálním provozem, když zdraví a čas dovolí, rád se projedu. Před pár lety ještě tisíce kilometrů ročně. A dospěl jsem k závěru, že kolo na silnici nepatří. Vyjímka jsou minimálně frekventované silnice 2-3 třídy. Příčiny jsou zřejmě a jsou fyzikální, nelze je odstranit nějakými zákony nebo značkami a malůvkami po silnici. Dokonce ani ohleduplnost není proti fyzice nic platná.

1) Velký rozdíl rychlosti cyklisty a jízdního proudu, ani padesátka v obci to nevylepší.
2) Lidská bytost je chybující, každá. Navíc obrovské procento řidičů řídit vlastně neumí.
3) Cyklista je snadno přehlédnutelný.
4) Cyklista je zcela nechráněný.
5) ....

Už první 4 důvody jsou dostačující pro to, aby si cyklista svou účast na frekventovanější silnici dobře rozmyslel. Zcela nechráněn se nechá neustále míjet v poměrně těsné vzdálenosti ocelovými tělesy s hmotností jedné tuny a výše, jejichž rychlost je nesrovnatelně vyšší. Každý ridič takového tělesa ho musí včas zaregistrovat, snížit rychlost a vyhnout se mu v bezpečné vzdálenosti. Žádný z řidičů nesmí nikdy udělat žádnou chybu, nikdy nesmí cyklistu přehlédnout, nikdy se nesmí splést v odhadu rychlosti, vzdálenosti, ..... pokud se tak stane, je vysoce pravděpodobná smrt cyklisty. Podle mého je to jen otázka statistiky, kdy se tak stane. Vlastně se upřímně divím tomu, že životnost cyklistů je tak velká.

Sám jsem vyvodil pro sebe tento závěr: Jezdím jen po silnicích, kde zcela vyjímečně nastane situace, že jede vůz v protisměru a řidič jedoucí za mnou kvůli tomu musí brzdit, aby mohl provést vyhýbací manévr. To samé platí pro jízdu v jízdních pruzích. Není možné připustit, aby každý vůz jedoucí v pravém pruhu musel přejet do levého, popřípadě brzdit, když tam není volno. Není to ani tak o mé ohleduplnosti k řidičům, jako o touze přežít. Dříve nebo později totiž nastane situace, že budu v protisvětle, řidič zrovna kýchne, bude ladit rádio, navigaci nebo šmátrat po těch zasr...ných moderních palubních displejích, zakouká se za slečnou.....je to jen a jen otázka času, nelze to zakázat, člověka nelze předělat....a výsledkem je smrt.

Pokud jde o cizinu, byl jsem překvapen jakou rychlostí a jak těsně míjejí italové cyklisty třeba v Toskánsku. Byl jsem autem, ne na kole, ale měl jsem za ty cyklisty svojí vlastní řiť strachem staženou. Tož k té ohleduplnosti ve vyspělém světě.

Fuj to bylo dlouhý.
Odpovědět