Dovolená (obecné vlákno - destinace, zážitky)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Dovolená (obecné vlákno - destinace, zážitky)

Příspěvek od Píí »

Zdravím ve spolek. Vím, že je to DOST offtopic tomuto fóru, ale lidi mi tady prostě sedli a tak mně napadlo se zeptat zde.
Na rychlo řešíme s přítelkyní dovolenou, protože jsme se dnes dozvěděli, že nám oboum vyšla dovolená nastejno a to 2.-10. července. Už delší dobu se chci podívat k moři. Nikdy jsem tam nebyl a poslední roky mně to dost táhne, ale jelikož je na domě stále práce jako na kostele, tak nám peněz moc nezbývá.
Díval jsem se, že je možné skrz různé slevové portály vychytat zájezdy k moři od 5000 Kč na osobu (stany, mobilní domky) a 7000 Kč na osobu za různé vily a menší hotely. Máte s tímto zkušenosti s nějakou cestovkou nebo to má natvrdo vzít přes ty slevové portály? V ceně by mělo být: cesta, ubytování, polopenze. Hovadiny dělat nehodlám a pokud se u mně odpálí nějaký aktivista, tak mně pojištění bude k prdu, takže klidně bez pojištění.
Rovnou říkám, že za ty peníze nečekám žádný luxus. Popravdě potřebuji jen kde přespat a umýt se. Chci si totiž válet šunky u moře a ne být zavřený v hotelu.

Za jakékoliv postřehy a zkušenosti s podobnými akcemi budu velice vděčný.
Naposledy upravil(a) Píí dne stř 11 led 08:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Dovolená u moře do 15t Kč?

Příspěvek od vonkreuz »

Písek nebo kaminky? Pokud nevadí kamínky, tak Istrijsky poostrov a okolí Rovinje. Dva roky zpátky jsem byl autem tam a zpět. Přítelkyně byla poprvé u moře a já tam měl skály. Dopoledne nebo vecer skaly, pres den u more. Spali jsme v kempu ve vlastním stanu. A do těch 600€ jsme se vešli. Nic jsme neplanovali - věděl jsem, ze u centra je kemp, tak jsme tam dojeli a domluvili si místo na spaní.
Určitě lepší než kdysi písek v Lido di Jesolo, kde bylo hodně pozvolné moře a žádný podmořský život.
Pokud jedeš vlastním autem, povazuju to za lepší, než s cestovkou, aby ses mohl pohybovat po okolí a nebo nezjistil, ze musíš šlapat dva kiláky k moři ...
A čekám kdo tě označí za cepra a paštikáře. :D
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Dovolená u moře do 15t Kč?

Příspěvek od Píí »

Radši bysme písek. Kamínky máme vyzkoušené tady u nás a není to nic pro nás. Co se týče dopravy, tak raději busem. Když jsem si četl všechny ty nesmyslné poplatky v Chorvatsku (30€ za průjezd tunelem? :D), tak mně přešlo nějaké cestování autem. Co jsem se díval, tak i ty levné ubytování mají možnost dopravy autobusem a vyjde na nějaké 2000Kč, což je mnohem levnější než jen za samotný benzín bez poplatků. Mít víc peněz, tak se rozšoupnu a jedu po vlastní ose, ale ve dvou se to prostě teď nevyplatí.
Mám celkem prďáckou výbavu na šnorchlování, tak to snad konečně použiju i ve slaném.
Pastikáře? Pche! Já jedu ponožky v sandálách a řízky na celý týden :)) .
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Dovolená u moře do 15t Kč?

Příspěvek od pavproch »

V tom termínu bude cesta tam utrpením - nekonečné kolony... a je jedno esli autem nebo busem... nebylo by lepčí Bulharsko?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Dovolená u moře do 15t Kč?

Příspěvek od Píí »

V podstatě je mi jedno, kam to bude. Jen se musím vlézt do finančního limitu a musí to být u moře :).
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: Dovolená u moře do 15t Kč?

Příspěvek od blah »

Ja jsem byl predloni v kempu v cerny hore, coz je predpokladam uz asi trochu zruky. Ale jinak noc za 2 osoby + auto za 14 ecek. A hlavne, skoro zadny lidi, coz je pro me nejdulezitejsi :-D
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Dovolená u moře do 15t Kč?

Příspěvek od Píí »

Míň lidí by taky bodlo, ale nebudu si dělat naděje. Prostě všude u moře v letoviskách bude v těchto termínech nacpáno.
Snažím se hledat nějaké stany či mobilhousy, ale u českých cestovek nalézám jen hotely, což už je většinou úplně nad limit.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Dovolená u moře do 15t Kč?

Příspěvek od Brus »

na cestu do HR opravdu děsný termín :-)

a přiklonil bych se k PP a Bulharsku, čas ještě trochu je, třeba něco seženeš.
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Dovolená u moře do 15t Kč?

Příspěvek od Píí »

Tak něco se nám rýsuje. Kemp v Itálii s plnou penzí a dopravou busem za 5818Kč/os od 1.7. do 10.7..
Snad to vyjde.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2043
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Dovolená u moře do 15t Kč?

Příspěvek od GeneHawkins »

Byl jsem vícekrát v Itálii, ale za tyhle peníze to bude Bibione nebo Caorle. Já bych tam už nejel, připadá mi to tam hrozný. Sice samotné Caorle je docela hezké, ale byly jsme tam 4 dny (včetně výletu do Benátek), a nevím, co bych tam déle dělal. Moře zkalené pískem a vyrovnané řady pronajímatelných lehátek. Brrr...
Oproti tomu, Kampánie nebo Gargano je jiná liga, nádhera, ale samozřejmě za poněkud jiné peníze. taky je to spíše na individuální cestu, (ani nevím, jestli tam jezdí hromadné zájezdy), a ta samozřejmě něco stojí. Ale pobřeží Amalfi je úžasné, byť tedy cenový masakr. Pár kilometrů jižněji, okolo Palinura, naopak ceny super.
Chystám se zase někdy do "jugošky", je to dost dlouho, co jsem tam byl naposled. Krajina a moře fakt hezké, ale nějak nemůžu vystát ty jugoše... A když si to spočítám a přidám si k tomu, že občas se nepovede počasí, vždycky mi z toho vyjde líp Turecko.
Turecko je dneska asi nejlevnější dovolená u moře. Byl jsem tam mnohokrát, a nevěřím, že je to spojeno s jakýmkoli rizikem. Pokud se člověk neváže u hotelu, tak je tam co vidět, ale i pokud se chce povalovat u moře nebo u bazénu, jistotu letního počasí má v každém případě. Většinou skončím tam, protože za ty peníze je to bezkonkurenční.
Zajímavá alternativa může být i Řecko, koukal jsem, že některé ostrovy jsou už zase za příznivou cenu, klidně bych do toho šel.
Problém sám o sobě je ten termín, který nějakou super cenu bohužel vylučuje...
Odpovědět