Uniqa Safeline - velky bratr?

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Uniqa Safeline - velky bratr?

Příspěvek od mmira »

Dnes jsem uzaviral novou pojistku na auto a byli mi nabidnuta krabice jmenem SafeLine. V podstate je to sledovaci jednotka pro moznost lokalizace, ma to v sobe narazove cidlo atd. Uniqa pri montazi poskytuje zasadni slevy z havarijniho pojisteni.

Nemam takove veci rad, ale rozhodl jsem se to prozkoumat a nechat si to projit hlavou. Tazi se tedy, jestli o tom nekdo nevite neco vice.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Uniqa Safeline - velky bratr?

Příspěvek od pavproch »

bych to odhadoval na podobnýho (potenciálního) šmíráka a bonzáka jako je e-call
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Uniqa Safeline - velky bratr?

Příspěvek od mmira »

vidim to podobne, spise ovsem premyslim, komu a kolik toho hlasi. rozhodne polohu, ovsem dela to furt? je nekolik variant, ta nejdrazsi ma 24h sledovani polohy auta, prostredni ma vyhledani jen na vyzadani.

nikde nemuzu najit detailni technicky popis
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Uniqa Safeline - velky bratr?

Příspěvek od Honza42 »

Spíš mně vrtá hlavou, proč se soukromý subjekt vzdá zásadní části tržeb, když musí mít spočítáno, že to je k ničemu. A když už, tak (možná) ku prospěchu zákazníka.
Čuchám tady zas nějakou bruselskou levárnu, a tipoval bych, že to bude zas nějaké dobro konané za naše peníze.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Uniqa Safeline - velky bratr?

Příspěvek od ctrl_j »

To dobro se jmenuje Octo Telematics Clearbox.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Uniqa Safeline - velky bratr?

Příspěvek od mmira »

dik
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Uniqa Safeline - velky bratr?

Příspěvek od Zajda »

Zkušenosti bych vyhledával spíš v Británii (black box insurance), při absurdních pojistkách pro nováčky to tam nepochybně používají hojně. Před lety jsem zahlédl diskusi na Pistonheads, jinak je mi ale ta myšlenka natolik nepříjemná že jsem o tom raději nic bližšího nehledal.
《》
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Uniqa Safeline - velky bratr?

Příspěvek od Kavis »

u nás to montujeme.. v podstatě je to sledovaní polohy s nárazovým čidlem. když náraz překročí určité "G", tak hned z Cebie volají na čísla která se vypíšou do Voucheru pro montáž (až 3) a zjišťují co se stalo a popř. volají pomoc. Taky se k tomu montuje do auta tlačítko, když se ti např. udělá špatně.
xmartin
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 11 lis 12:29

Re: Uniqa Safeline - velky bratr?

Příspěvek od xmartin »

Díky za tento příspěvek, na který mne navedl Google. Kupuji nové auto a UNIQA mne velmi přesvědčovala, ať si pořídím satelitní jednotku SafeLine a nabídla za to slušné slevy na pojistném, záchranu při bouračce, kdy je řidič v bezvědomí, pátrání při odcizení atp. atd. Nedalo mi to a hledal jsem odpověď na to, zda to umí měřit rychlost a zda se Policie dostane snadno k naměřeným údajům a našel články, ze ktreých se mi zježily všechny vlasy na hlavě!!

http://www.telegraph.co.uk/finance/pers ... olice.html
https://www.confused.com/car-insurance/ ... atics-faqs zejména body How is my driving score calculated? a What data do telematics devices collect?

Je to jasné, velký bratr jak pro neustálé zpřísňování pojistných podmínek, tak pro policejní vyšetřování trestních činů v dopravě - děkuji pěkně za všechny nabízené výhody, nechci!
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Uniqa Safeline - velky bratr?

Příspěvek od mmira »

zda se, ze v UK to funguje zasadne jinak nez u nas. aplikace Uniqy pro CR zobrazuje pouze trasu a vzdalenost, nic jineho. zadne udaje o rychlosti, nahlych zmenach smeru, prudkych pridani plynu a brzdeni atd jako tam. podle z webu dostupneho logu to u nas posila jen aktualni polohu.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Odpovědět