Škoda Fabia 1.4

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
PetrB
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: sob 27 čer 16:48

Škoda Fabia 1.4

Příspěvek od PetrB »

Zdravím, jaké máte zkušeností s Škodou Fabii 1.4? Slyšel jsem, že je spolehlivý, malá spotřeba,..
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Škoda Fabia 1.4

Příspěvek od pavproch »

jak kerá, někerá jóó, někerá nééé.... :D

1.4i 55kW (8V) je robustní, nezničitelný motor, který nejede a žere

1.4i 74kW (16V) je dole scíplá mrcha, nahoře (od 4tisíc) jede jakšlak, nijak extra moc nežere ani při honění, ale.... spolehlivost sice výrazně lepší než u 1.2TSI ( :D ), ale i tak nic moc...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Fabia 1.4

Příspěvek od řidičBOB »

Byly dvě verze: 1.4 16V a 16V. Tu první hojně používala (používá) PČR.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Obiik
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 03 črc 18:52

Re: Škoda Fabia 1.4

Příspěvek od Obiik »

1.4 MPI 50Kw. Spotřeba mimo město cca 6-7 litrů polonaloženej :-) město dle provozu 8-10 litrů. Dálnice tacho 130 spotřeba cca 7,3. S autem mám najeto pár tisíc a spotřeba za tu dobu je 7l , jezim 50% město zbytek dálnice a okresky. MPI má delší zpřevodování než HTP a pokud se nepletu tak i delší než 55Kw a 74Kw verze takže na dálnici se dá spotřeba uhlídat. Motor i dle testů je držák, sice celkem lenoch ale nezničitelnej a když už se něco rozbije oprava je za hubičku a opraví to kdejakej šmoula se servisem. Pro mě jako studenta je to ideální auto a pro mé potřeby dostačující.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Škoda Fabia 1.4

Příspěvek od oxik »

nejede a zere.. navic je to priserne hlucne a nekomfortni auto, predevsim na dalnici, byt treba jen kousek
PetrB
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: sob 27 čer 16:48

Re: Škoda Fabia 1.4

Příspěvek od PetrB »

oxik píše:nejede a zere.. navic je to priserne hlucne a nekomfortni auto, predevsim na dalnici, byt treba jen kousek
Nejede a žere? Teď jsi napsal trošičku kravinu, ne? :) Hlučné? Od kdy?:D Pokud vím, tak Fabia není hlučná. S dálnicí souhlasím, ale taky na dálnici nebudu jezdit, je to především pro cestu do školy a posilovny. Denně kolem 20km.

Chci si koupit buď Fabii 1.4 nebo Focus 1.8 :) Co myslíte?
Obiik
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 03 črc 18:52

Re: Škoda Fabia 1.4

Příspěvek od Obiik »

Hlučný je HTP a TDI :-) MPI a 16V určitě ne :-) Asi bych volil Fábii, Fokus sice pojede líp ale myslim si že taky za víc, podvozek perfektní, akorát interiér plastovej, ale pokud máš auto jen na popojíždění a většinou sám tak mi příjde 1.8 zbytečná, nehledě na vyšší povinný ručení :-)
Uživatelský avatar
Londoner
Řidič začátečník
Příspěvky: 142
Registrován: stř 24 čer 14:52

Re: Škoda Fabia 1.4

Příspěvek od Londoner »

PetrB píše:
oxik píše:nejede a zere.. navic je to priserne hlucne a nekomfortni auto, predevsim na dalnici, byt treba jen kousek
Nejede a žere? Teď jsi napsal trošičku kravinu, ne? :) Hlučné? Od kdy?:D Pokud vím, tak Fabia není hlučná. S dálnicí souhlasím, ale taky na dálnici nebudu jezdit, je to především pro cestu do školy a posilovny. Denně kolem 20km.

Chci si koupit buď Fabii 1.4 nebo Focus 1.8 :) Co myslíte?
Ja myslim, ze to napsal spravne. Ze to nejede je bez diskuze a pokud chcipla 1.4 bere 7+ tak to zere.
V8 5.0L - Lovely pussycat......sold

Poradnej ofroud LR D4!
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Škoda Fabia 1.4

Příspěvek od oxik »

Měl jsem auto 2 měsíce v servisu a musel jsem jezdit každý den se známým fabii 1.4 htp. Neskutečnej hluk od pneu(letní ne"EKO") mi drásal každej den nervy.. pokud člověk jezdí "svižnějc" (řekněme limit+15kmh), řekne si to skoro k 9l/100km a to kombinovaně město/okreska. Upozorňuju, že to auto je v super stavu, i při svém stáří pořád jezdí do autorizáku a vždycky dostane co potřebuje.

Doma máme Focuse II 1.6i 74kw z 90% používanýho do města, kde se pořádně ani nehořeje.. pod mámy velením si vezme 9,5l, ale to je čistě město, po okreskách to jde třeba k 7l a jede o 1000% líp a pohodlnějc než fóbie..nicméně být to na mě, jde z domu, pro mě to taky nejde a žere zbytečně moc

EDIT: pokud se jedná o MPI tak nemůžu komentovat, zkušenosti nemám, ale z diskuze není poznat, jaký motor bys chtěl
Obiik
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 03 črc 18:52

Re: Škoda Fabia 1.4

Příspěvek od Obiik »

Londoner píše:
PetrB píše:
oxik píše:nejede a zere.. navic je to priserne hlucne a nekomfortni auto, predevsim na dalnici, byt treba jen kousek
Nejede a žere? Teď jsi napsal trošičku kravinu, ne? :) Hlučné? Od kdy?:D Pokud vím, tak Fabia není hlučná. S dálnicí souhlasím, ale taky na dálnici nebudu jezdit, je to především pro cestu do školy a posilovny. Denně kolem 20km.

Chci si koupit buď Fabii 1.4 nebo Focus 1.8 :) Co myslíte?
Ja myslim, ze to napsal spravne. Ze to nejede je bez diskuze a pokud chcipla 1.4 bere 7+ tak to zere.

Nějaký osobní zkušenosti nebo jenom plácáš? :-) Na normální ježdění v 1 max. 2 lidech dostačující výkon. K té spotřebě, bavíme se o x let starém atmosférickém motoru, mohl bys dát příklad auta podobně starého s podobným objemem a výkonem a hmotností, který podle tebe "nežere" jak tvrdíš ty? :-) Sem docela zvědavej :-)
Odpovědět