poradíte mi se přepravou balíků v ČR

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
davson12
Autoškolák
Příspěvky: 41
Registrován: úte 11 úno 11:17

poradíte mi se přepravou balíků v ČR

Příspěvek od davson12 »

Potřebuji přepravit po ČR sem tam nějaké autodíly a menší části karoserie. Trošku mě nakrkli na poště s cenou balíků a protože poslední dobou celkem narůstá poptávka po zasílaní balíků, tak to začínám řešit. Na internetu jsem prolezl pár přepravců, ale je to takový zamotaný celkem (podmínky + cena). Co jsem našel a zaujalo mě to bylo www.zaslat.cz. Ještě jsem se s tím neseznámil úplně, ale vypadá to, že to splňuje, co momentálně potřebuji. Jen nemám páru jak jestli je lepší zkusit toto nebo nějaký dopravce napřímo.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16364
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: poradíte mi se přepravou balíků v ČR

Příspěvek od pavproch »

Naproti mojí firmy má ditribuci jeden středně velký web-shop s autodíly. Taky často posílají autoskla, blatníky, nárazníky a jiné neskladné věci. Vozí jim to přepravní služba Geis.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: poradíte mi se přepravou balíků v ČR

Příspěvek od x2005 »

Sice nevím, zda první příspěvek není skrytá reklama....... ale Geis mi na vnitrostátní taky doporučovali (pro větší množství balíků ročně). Já používám klasiku DPD/PPL/TopTrans. Nic co by nějak vynikalo kvalitou nebo cenou. Dokonce v centru Prahy na malé odchozí balíčky použiji ČP "balík do ruky" než čekat v kolik hodin odpoledne stihne dojet svoz DPD..... Ale to bude spíš úplně vysmaženým řidičem DPD, který má na starosti tu oblast.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: poradíte mi se přepravou balíků v ČR

Příspěvek od řidičBOB »

Také používám PPL a na rozdíl od ČP se jim ještě nikdy nepovedlo ztratit zásilku...i když řidiči jsou někdy opravdu divní :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: poradíte mi se přepravou balíků v ČR

Příspěvek od ctrl_j »

Tazateli doporucim vytipovat si par prepravcu a oslovit je poptavkou s predpokladanou vyteznosti za nejake obdobi (tyden, mesic). Pokud je obrat, da se tak dostat na zajimave kusove ceny, alespon u nas to tak s PPL dopadlo, kdyz se delala vyberovka.
To jaci jsou ridici je otazka stesti, "nas" PPL je naopak super clovek, stejne tak DPD co dovazi.
No a o ztraceni zasilek CP bych mohl napsat knihu, tam bohuzel ani nefunguje zadny reporting zda se zasilka nekde nezdrzela, zatimco PPL posila denni souhrn, kde se vse hlida snadno, obzvlast kdyz je nutno drzet terminy.
Ale abych je jen nechvalil, implementace noveho logistickeho IS mesic zpet se jim veru nepovedla a chlapci krute nestihali, ale to uz je snad minulost.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
davson12
Autoškolák
Příspěvky: 41
Registrován: úte 11 úno 11:17

Re: poradíte mi se přepravou balíků v ČR

Příspěvek od davson12 »

pavproch píše:Naproti mojí firmy má ditribuci jeden středně velký web-shop s autodíly. Taky často posílají autoskla, blatníky, nárazníky a jiné neskladné věci. Vozí jim to přepravní služba Geis.
jo Geis teďka vídávám u různých e-shopů taky. Jen ty ceny na první pohled se neliší od české pošty....
davson12
Autoškolák
Příspěvky: 41
Registrován: úte 11 úno 11:17

Re: poradíte mi se přepravou balíků v ČR

Příspěvek od davson12 »

x2005 píše:Sice nevím, zda první příspěvek není skrytá reklama....... ale Geis mi na vnitrostátní taky doporučovali (pro větší množství balíků ročně). Já používám klasiku DPD/PPL/TopTrans. Nic co by nějak vynikalo kvalitou nebo cenou. Dokonce v centru Prahy na malé odchozí balíčky použiji ČP "balík do ruky" než čekat v kolik hodin odpoledne stihne dojet svoz DPD..... Ale to bude spíš úplně vysmaženým řidičem DPD, který má na starosti tu oblast.
není, prostě hledám. No já s ČP nemám moc dobré zkušenosti. Možná je to náhoda, protože pár lidí, mi říkalo, že ČP je ok, ale já mám asi smůlu.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: poradíte mi se přepravou balíků v ČR

Příspěvek od oxik »

ČP rozhodně ok neni, ani službama, ani cenama.. Geisem nám chodí větší zásilky, ale my máme smlouvu s PPL, mají hodně odběrních míst a velice zajímavé ceny na smlouvu.. a zatím nám teda nenechali zboží za 30k před dveřma bez zavolání jako DPD :ymapplause:
Uživatelský avatar
drgi
Autoškolák
Příspěvky: 51
Registrován: pát 18 úno 01:03

Re: poradíte mi se přepravou balíků v ČR

Příspěvek od drgi »

ja pouzivam www.zasilkovna.cz, okrem dopravy medzi pobockami ponukaju aj dopravu kurierom za velmi vyhodnych podmienok pre par kusov mesacne.

http://www.zasilkovna.cz/eshopy/dorucen ... -na-adresu
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive Roadster, 2001 (NBFL), 1.8, 98 000 km.
'Zero' : Toyota Corolla AE92, 1991, 1.6 4AF hatchback bez plutvicky, 190 000km.
Karlvonauto
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: ned 30 čer 20:23

Re: poradíte mi se přepravou balíků v ČR

Příspěvek od Karlvonauto »

Dobrý den, tak dneska už je spousty méně známých dopravcu třeba jako xxxxxxxxxxxxxxxxx a pak jsou ty české klasiky ppl, dpd atd.. A co se týká kvality služeb rychlosti doručení a ceny za dopravu se některé liší. Takže soudit který dopravce tady v ČR je nejlepší je dost těžké.
Odpovědět