Mazda MX5 (Miata)

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od Kavis »

Denne z pobocky z brna jede auto k nam na pobocku a od nas jede taky kazdy den auto do ovy, takze to tam teoreticky dokazu dostat kdykoliv, ale osobne tam jedu akorat ted v patek. Ale jestli si to kupujici zaridi sam, tak se nebudu angazovat :)
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od Snowman000 »

Diky moc ešte raz, ak by náhodou bol nejaký problém tak sa ozvem, ale myslím ze kupujúci je s tým celkom OK...uvidíme :)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
jerry
Letec
Příspěvky: 3320
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od jerry »

Jaký dáváte olej? Já tam mám od předchozího majitele od 07/17 Total 5W-30. Měnil to v rámci prohlídky v autorizáku.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od jarka »

Mrkni na mx-5 forum, co tam lidi lejou (i když zrovna u olejů bych si dost vybíral komu věřit a na webu vůbec). Ale jestli neplánuješ nějaký okruhy tak bych se držel toho na co byla zvyklá a co tam lili v továrně.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od Zajda »

Uplne zive si tu diskusi dokazu predstavit. Ja davam Kastrol. Ja Mobil. Plna syntetika...A ja jeste plnejsi. A klidne 10 stranek o podobnych kravinach + castecne relevantni viskozitni tride, pricemz opravdu podstatny parametry jako vykonnostni trida a jeji pripadne specialni predpisy toho ktereho vyrobce ani jednou nepadnou:)
《》
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od Spectral »

Zajda: Naprosto přesně popsáno. Nejhorší je, že o správném výběru oleje a jeho potřebných vlastnostech vědí hovno i mechanici v servisech...
:ar!
jerry
Letec
Příspěvky: 3320
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od jerry »

Nejde mi o značku oleje, to moc neřeším, ale právě o specifikaci. V návodu Mazda uvádí různé viskozity podle teplotních podmínek a druhu provozu. Při pouze letním provozu a budu-li motor prohánět bych volil spíš 10W-40 než 5W-30, co tam teď je. Třídu doporučují API SL/SM, dal bych ten lepší SM. Výměnu každých 10 tis.km nebo rok. U mě to bude spíš ten rok, když je to letní víkendovka. Budu dělat něco špatně?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od Zajda »

Tudiz muzes pouzit SL, SM nebo nejvyssi SN. V Miate bys mel mit budik tlaku a v manualu rozsah kde se ma pohybovat. Viskozitu bych doladil podle toho. Vyzkousel si co to ukazuje za studena, v provozni teplote, pak ve vysokych otackach a nakonec kdyz je to rozhicovane - zejmena s prehratym olejem na volnobehu. Jinak bych se vubec nebal 0w viskozity, nema to proti 5w nebo 10w zadnou nevyhodu. I 0w je pri studenem startu viskoznejsi nez je optimum a jak je na tom pri 100 stupnich udava druhe cislo. A je to trida dosazitelna zpravidla s nejlepsimi zakladovymi oleji. Na konci vymenneho intervalu se muze stat, ze prumerna 5w40 bude pri provozni teplote ridsi nez 0w30, ktera skonci skoro na tom na cem zacala. Nekde na oleje.cz o tom byla reserse. Stejne tak co se deje pri 150 °C resi az udaj o HTHS viskozite a ze je neco Xw50 neznamena ze tomu olejovy film nezkolabuje, zatimco "omastena voda" bude treba stale fungovat.
《》
jerry
Letec
Příspěvky: 3320
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od jerry »

Super, díky za názor :)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od jarka »

Motor v miatě, mi přijde jako celkem poctivá kovařina, žádný závodní citlivý nářadí. Takže bych to zas tak nehrotil, hlavně tam něco nalejt :) . Když jsem kupoval NB, tak jsem tam měl Mobil 5W40 a na to jsem bez problémů odjezdil dvě sezóny. Na příští sezónu mám v plánu pro sichr Mobil 5W50. Dostává to celkem čouda a na těch pár stintů na okruhu za rok se mi nechce řešit chladič oleje. Ale nějak extra jsem to nestudoval (výkonostní třídy jsou myslím stejný).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Odpovědět