Mazda MX5 (Miata)

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od Snowman000 »

Verzia NB bola vzdy len Softtop. Hardtop strecha bola ako prislusenstvo.
Inak povedane, kazda NB vie mat aj HT. HT ma 6 bodov na ktorych sa pripojuje. 2x na ram okna, potom na kufri 2 strieborne kolicky na krote sa nasunie a 2 upinaky (rovnake ako na rame okna) su pri bezpecnostnych pasoch.,
Jedine tieto dva nemusi mat kazda MX-5. Nie je problem ich zohnat z druhej ruky aj so srovbami a potom vyrezat trosku do plastu a hotovo.

Ak sa bude jednat len o obcasne jazdy v zime tak bych HT moc neriesil a skor by som sa poctivejsie staral o Softtop.
Bude ale zvysok zimy v garazi, alebo na ulici? To je ten rozhodujuci faktor!

Video k HT.
https://www.youtube.com/watch?v=_u9asxZfxRc
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
konys
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 06 srp 10:00

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od konys »

Díky moc, tohle jsem potřeboval slyšet. Takže koupit radši pořádný zachovalý softtop a pak teprve začít shánět hardtop. Jinak k té zimě. Buď by byla v garáži a nebo by stála pod přístřeškem. Spíše je problém v tom, že nebude vždy k dispozici klasické auto, takže bych ji musel občas používat i v zimě.. což nevím jestli je pro kabrio a i pro řidiče (mráz) dobré.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od Snowman000 »

Ani ten zachovaly Softtop nie je neprekonatelna bariera. Ja svoju MX-5 kupil s tolkymi dierami ze az...
Tu je odkaz na groupbuy (http://forum.mx-5.biz/viewtopic.php?f=58&t=3283) kde je mozne zohnat novu strechu z UK za celkom rozumne prachy. Samotna demontaz (doslova vyrezat z ramu) a montaz mi dokopy zabrala asi 3 poobedia.

Najviac odporucam garaz, ale ani ten pristresok nie je uplne odveci. Najviac tej streche ublizuje ked na nu naprsi/nasnezi, strecha tu vlhkost nasiakne (tu treba dbat na impregnaciu) a nasledne ta strecha premrzne. Vtedy moze popraskat hlavne pri manipulacii (iked v zime ju asi dolu davat nik nebude :) ). Ja HT mal, ked to bolo moje jedine auto a jazdila celu zimu. Teraz uz je v zime v garazi, takze HT isiel z domu.

Pri kupe MX-5 je rozhodujuca jedna jedina vec...HRDZA!

Kazda MX-5 bola, je, alebo bude hrdzava a otazne je v akej faze je clovek chce. Zaroven, je aj tato vec relativne opravitelna, no podla toho sa proste lisia ceny. Kusy do 50tisic budu v stave kde clovek prekopne podlahu, do 100 budu mat predne nosniky urcitu hrdzu, prahy nieco, mozno lemy blatnikov, ale nic z toho nebude mat na samotnu jazdu nejaky vplyv, len sa to bude kazdou zimou jemne zhorsovat. No a potom su tu kusy okolo 150tisic, ktore uz maju renovaciu zasebou a su na chvilu ako "nove"...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
konys
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 06 srp 10:00

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od konys »

Díky za všechny rady. Pokud s něčím novým přijdu tak se ještě ozvu. Díky.
konys
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 06 srp 10:00

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od konys »

Ještě bych se teda zeptal. Vidím, že vy máte faceliftovanou 1.8.. jel jste někdy i v té 1.6? Nechci to mít jako závodní auto.. ale nevím o kolik přijdu pokud bych šel do 1.6., 1.8 je totiž dost málo oproti těm slabším a cenově jsou taky někde jinde.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od Snowman000 »

S 1.6 uprimne skusenost nemam, takze nemozem uplne hodnotit.
Na druhu stranu nie je nic lahsie, ako nejaku si vyhliadnut a skusit, no zaroven odporucam skusit aj nejaku tu 1.8.
"Zavodni auto" to fakt neni ani s tou 1.8 ;)

1.8 ma pre mna osobne velku vyhodu v samosvore a v tom ze to ma tie kone aby aspon trochu potrapili podvozok a clovek si ju uzil.
1.6 bude mat obrovsku vyhodu v stave za tie iste prachy, kedze vacsinou si to ludia kupovali skor ako kochacku po krajine, kdezto neverim, ze existuje 1.8 ktora nebola pohonena na okruhu...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
konys
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 06 srp 10:00

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od konys »

To závodní byla samozřejmě nadsázka.. tím, že u mě docela hrajou roli peníze bude asi jediná volba ta 1.6.. hlavně bych ji chtěl proto abych se nějakým způsobem dostal do té japonské kultury a pořídit nové auto nebude nikdy problém. Tak teď asi jen hledat a hledat. Jinak jsem četl, že udělat samosvor na 1.6 neni problém, takže jediné co by vadilo je těch 30 koní dolů..
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od Snowman000 »

Tak tie kone tiez nie su problem, existuje nespocet kompresorovych/turbo kitov, ktore to dostanu uplne niekde inde aj z tej 1.6-ky. Treba si fakt ich vyskusat a hlave si urovnat na co to auto realne chcem, na ako dlho ho chcem a ako moc financii do neho planujem dat teraz/potom.

Drzim palce. Urcite bych ju radsej hladal prave uz na spominanom fore, kde je niekedy mozne mat aku taku info o jej historii, no k tomu si treba uvedomit ze to auto ma 20 rokov ;)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
kkobi
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: stř 24 črc 22:02

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od kkobi »

Ahoj. Tak jsem se taky rozhodl, spíše se ve mě něco zlomilo a mx5ku musím mít doma :D dost jsem si o tom četl, i tady na foru takže už vím na co si dávat pozor nebo co preferovat.. Nejvíc se mi samozřejmě líbí NAčka jenže sehnat ji v dobrém stavu stojí více než zachovalé NBčko.. takže jsem se rozhodl ke koupi NBčka hlavně finančně.
Pořád mě vrtá hlavou jestli jít do 1.6 nebo 1.8 ale radši bych tu 1.8... Co říkáte na tenhle inzerát https://auto.bazos.cz/inzerat/107287843 ... let-CZ.php moc infa tam není, ale podle fotek vypadá zachovale a hlavně je to 1.8 za dobrou cenu. Za každou radu ke koupi budu rád.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od 970ka »

Má několik aut za 50tis kč a všechny super stav,tak jsem ve střehu.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Odpovědět