Mazda MX5 (Miata)

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od metaljohn »

Jo, tak přesně na tohle se těším taky :)) S tím svorem si podle mě užiju hodně.

btw koukám na inzeráty a moc MX5 nemá klimu, nechybí vám? Je mi jasný, že na spoustu situací není potřeba, stáhne se střecha. Ale někde už jsem viděl názor, že když je 30°a víc, tak je příjemnější zavřít střechu a mít klimu, že je s otevřenou střechou až moc vedro.
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
Uživatelský avatar
charger
Mistr volantu
Příspěvky: 805
Registrován: úte 08 bře 10:03
Bydliště: ČR

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od charger »

Osobně neznám nic méně příjemného, než v létě stvrdnout v koloně v autě bez střechy a klimy. To je na zdechnutí.
Ain´t nobody got time for that
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od jarka »

Nevím jak to mají ostatní, ale já mám nejradši když slunce moc nesvítí, stačí mi když neprší a nízká teplota nevadí na tu se oblíknu a pustím topení (třeba dneska odpo, ideální projížďka - pod mrakem, sucho a 5°C). Naopak když je pařák tak moc nejezdím, to se v tom nedá vydržet ani když zapnu klimu, bo mi stejně vadí slunce. Pokud bych si ale mohl vybrat, tak pro sichr bych radši vzal s klimou.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5475
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od M.Z. »

charger píše:Osobně neznám nic méně příjemného, než v létě stvrdnout v koloně v autě bez střechy a klimy. To je na zdechnutí.
Jo, kolona je asi největší problém. Já jezdil i v těch největších vedrech se staženou střechou, ale bez debat jsou nejlepší podvečerní a brzké ranní vyjížďky.
Každopádně bych bral s klimou.
Ale nepochopím, proč Mazda nikdy nenabízela větrané sedačky, ty tomu sakra chybí, triko můžeš ždímat.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od Snowman000 »

No najst MX-5 s klimou je fakt nadludska uloha a ked uz sa najde tak je o slusne prachy drahsia...ja to nakoniec vzdal a kupil bez klimy a celkom som to prezil aj v tejto nasej panelakovej BA. Myslim ze latkove sedacky v tomto dost pomahaju...ale urcite to chce capku na plesku a okulare ;))
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od x2005 »

Mazda MX-5 s přeplňovaným motorem od BBR zvládne zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,0 s a její maximální rychlost je pro jistotu elektronicky omezena na 250 km/h.


http://autofun.blesk.cz/mazda-mx-5-dost ... dlo-16429/
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od jarka »

Tohle musí být masakr, jen bych se už bál o motor i převodovku. Mě se víc líbí ten jejich atmo kit BBR Super 200, výkon na tunu furt hodně slušný, jen odpadnou problémy (kterých u foukaných mx-5 co tak koukám po webu je požehnaně).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
MadJoe
Řidič začátečník
Příspěvky: 132
Registrován: úte 13 led 09:43

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od MadJoe »

Ono ND Miata je i v sérii rychlejší než NC, díky váze při stejném výkonu 160koní.
Za chvíli bude doma, jsem zvědav jak dlouho vydrží než budu chtít BBR 200 :-D
Turbo a podobné "kraviny" neee... už tak ty převodovky u ND nestojí za moc s výdrží...
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5475
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od M.Z. »

Háájzle, s tichou dušou, ani nepípne. Z barana dostaneš tak maximálně kosti.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
MadJoe
Řidič začátečník
Příspěvky: 132
Registrován: úte 13 led 09:43

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od MadJoe »

Az to bude 100%, davam echo a jdem lovit barany :-D
Odpovědět