Colt Z30 a problémy s automatizovanou prevodovkou

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
hal_sk
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 01 srp 19:39

Colt Z30 a problémy s automatizovanou prevodovkou

Příspěvek od hal_sk »

Ahoj, posledné 2 mesiace sa mi raz za pár dní prejaví nasledovný problém v Mitsubishi Colt, ktorý asi súvisí s automatizovanou prevodovkou.
Jazdím, zrazu to začne výrazne cukať a je potrebné sekvenčne zaradiť inú rýchlosť (niekedy to pomôže), prípadne úplne vypnúť motor a znova naštartovať. Potom sa auto spamätá (niekedy nie hneď) a ide znova normálne. Najviac sa to prejavuje pri jazdený v automatickom režime (A), pri rýchlostiach 1, 2, 3. Pri rýchlostiach 4, 5, 6 sa to prejavuje menej často a zvyčajne len krátkym jedným cuknutím.
Niekedy sa to stane bez cukania a ako keby len vyradí rýchlosť a auto stojí, pričom na displeji sa namiesto zaradeného stupňa zobrazí symbol chyby. Niekedy sa po takýchto epizódach rozsvieti kontrolka motora a v diagnostike sa objavia nasledovné chyby:
  • P1705; Not in P or N During KOEO / KOER; Shift actuator
  • U1073; SCP (J1850) Invalid or Missing Data for Engine Coolant; Bus-Off
  • U1100; SCP (J1850) Invalid or Missing Data for Primary Id; Engine CAN timeout
  • U1401; Dynamic Range Error(ID:16B)
Prvá chyba (P1705) je asi najviac relevantná k popisovanej závade. Relevantnosťou ostatných chýb si nie som istý, ale naskakujú aj po ich vymazaní.

Všetko, čo som doteraz urobil, závadu neodstránilo:
  • Výmena sviečok (tie pôvodné mali medzeru medzi kontaktami 1.6 mm, nové okolo 1 mm)
  • Výmena poistiek pri batérii (tých je tam pár, blok s poistkami bol riadne zoxidovaný, v servisy to odhalili a povedali, že to môže byť príčina problému s prevodovkou... no nebola)
  • Kontrola poistiek a relé pod volantom (všetko vyzerá byť v poriadku, len som vytiahol nejaké 2 poistky, ktoré tam podľa schémy nemali čo robiť)
Technické údaje:
  • Mitsubishi Colt (R. v.: 2007), označenie Z30
  • Najazdených 240 000 km
  • Automatizovaná prevodovka – olej preventívne menený pri 120 000 km
  • Benzín, 1332 cm2, 70 kW
Nejaké nápady?
Odpovědět