Mazda - kacko a jeho pindy

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Mazda - kacko a jeho pindy

Příspěvek od pavproch »

Ty jo, původní "kackovo stěžovací vlákno o mazdách" tu už opravdu není, asi ho admin smáznul, to sem nevěděl.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Mazda - obecně (nové vlákno)

Příspěvek od jerry »

Však si na to kacko stěžoval. Proč to mazat? Jen to může podpořit nějaké konspirační teorie. Protože kacko vše formuloval blbě a zběsile, ale ty mazdí diesely fakt stojí za prd.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Mazda - obecně (nové vlákno)

Příspěvek od mattonecz »

Sere se tu do shreka ktery s tim nema nic spolecneho atd. Je nemocnej. Spamuje to i na fb
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Mazda - kacko a jeho pindy

Příspěvek od pavproch »

Tady je ten jeho nenávistný post, co sem mu 3x smáznul
Bacha na podvodníka

Toto je varování pro potencionální kupce Mazdy!

Martin K alias shr3k, mediální poradce Mazdy, zakladatel ,,nezavisleho’’ fora Mazdaklan.cz a jeden z hlavních organizátorů toho mega podvodu!
Který si byl tak jistý, že jsou všichni blbci, že si dovolil toto vylepit na svůj profil. A který se řídí pravidlem, 100x opakovaná lež se stane pravdou!

Martin K. Reportérka : Co si myslíte o všech těchto " fake news " a jejich účincích ? Pokud člověk nečte noviny , je neinformovaný , pokud je čte , je dezinformovaný . Reportérka : Takže co děláte Vy ? To je dobrá otázka . Jaký je dlouhodobý efekt příliš mnoha informací ? Jedním z důsledků je , že je potřeba přijít s nimi první , ale aby byly pravdivé , to už potřeba není . Jakou odpovědnost tedy máte vy všichni ? Abyste říkali pravdu . Ne jen , abyste byli první , ale abyste říkali pravdu . Žijeme ve společnosti , kde se děje jen to první . Koho to zajímá , hlavní je dostat to na titulku ! Je jedno , koho to bude bolet , je jedno , koho zničíme , je jedno , jestli je to pravda ! Jen to vydat a hlavně prodat !

A který ne svém fóru taky napsal:

Měnil jsem cca po 12-15000 celou dobu Castrol Edge 0W40 a najeto 85000. VIN mezi postiženými, takže se na nic nečekalo, rozdělalo se to a CarGarantie zaplatil za mírně ojetý vačkový hřídel (dvě vačky zprava ze 4 se ojíždějících z celkem , vahadla, podložky, matice a trubky cca 12000 i s prací. Vačky byly ojety o trochu méně, než před měsícem u CX-5 mého švagra (ta samá operace). Turba i vývěva bez problémů, snad díky časté výměně oleje a nasazení inovovaného jemnějšího filtru hned, jak se objevil. Tady je nutno říct, že kdo používá aftermarket filtr, tomu se to vymstí.
Co se týče té degradace oleje, servisní akce R094/16 byla provedena a v PCM je správný SW?

A taky napsal:

Toto je zkopírovaný text z nezávislého fóra mazdaklan.cz od Martina K. alias Shr3k, mediálního poradce mazdy Trolla, hackera a zakladatele ,,nezávislého’’ fóra mazdaklan.cz, mediální poradce Mazdy, který tvrdí, že si to auto koupil v r.2014, ale o problému prokazatelně píše na všech fórech a diskuzích už od samého začátku, kdy se tyto motory 2,2 diesel Sky Active začali prodávat tj. od roku 2012.
Bohužel už tam nepíše, co se stane s motorem po ujetí 15 tis. km s pilinami v oleji než dojde na svolávačku:

Tak se pochlubte, už vás také svolali?
Jak se nám (potencionálně postiženým, tedy těm, kteří mají auto vyrobené cca před polovinou září 2013) tak pěkně zadírají naše výfukové vačky (viz vedlejší téma), tak po motoru kolují kovové piliny a ty nám ucpávají vakuovou pumpu posilovače brzd. Jeden z příznaků je i to, že auto přestává brzdit v okamžiku, kdy motor pracuje na volnoběh, např. při popojíždění po parkovišti a je opakovaně šlapáno na brzdový pedál. Copak u aut s automatickými převodovkami, tam jen hrozí, že se leknete, že auto najednou nemůžete udržet na místě, aniž byste nebyli vzpříčení mezi sedačkou a pedálem brzdy, tak prostě vyřadíte. Ale hodně lidí s manuálem vyřazuje při jízdě z kopce a tam by někteří mohli být najednou velmi nemile překvapeni, když by potřebovali zabrzdit a ono jim to ve stovce neposilovalo.
Postup prohlídky je takový, že:
otestuje se vakuová pumpa při volnoběhu, jestli při opakovaném mačkání brzdového pedálu udrží podtlak nižší než 35 kPa - hodnota u nové pumpy je asi 7-8 kPa
všechny motory (jak s dobrým, tak se špatným podtlakem) jsou pak vypláchnuty vyplachovacím olejem
pokud je pumpa ucpaná, je vyměněna za novou
všechny motory jsou následně naplněny novým olejem a je použit nový olejový filtr
Co mi nejde na rozum je, že byl pro diesely SH nedávno zaveden jemnější olejový filtr SH01-14-302A a starý olejový filtr SHY2-14-302 se má dávat už jen do benzinových motorů PE/PY. Pro tuto akci to však neplatí a pokud není skladem nový, klidně tam prý mohou dát ten starý.

RYBA SMRDÍ OD HLAVY
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Mazda - kacko a jeho pindy

Příspěvek od pavproch »

Tak jo, sem mu teda udělal vlákno, v kterým může (až mu skončí 14-ti denní BANán) plivat špínu. Ale do nového mazdího vlákna NESMÍ!
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda - kacko a jeho pindy

Příspěvek od jarka »

Osvícenský absolutismus se tomu myslím říkalo.
pp: :-bd
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Mazda - kacko a jeho pindy

Příspěvek od Shr3k »

Nechápu třeba, proč tam cituje můj překlad interview s Denzelem Washingtonem. :D

Já vlastně nevím, co po mně chce. Abych od něj, jako soukromá osoba, tu jeho neservisovanou uloženku vykoupil? Nebo že mám nějakou autoritu a přikážu AUTO JEREMIÁŠOVA s.r.o. - neserte a vezměte si od něj toho veterána zpět?

Kdesi jsem mu napsal, že za 100 litrů to od něj vezmeme a v servisu ve Zlíně opravíme a může to tam sloužit třeba jako náhradní auto pro zákazníky. Když nemá koule na to soudit se s importérem nebo s AUTO JEREMIÁŠOVA s.r.o. o způsobenou duševní újmu, nepochopím, proč stalkuje mě. Že mám o věci znalosti a šikovné mechaniky, co jsou schopni problémy řešit? Fakt nemám zdání.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Mazda - kacko a jeho pindy

Příspěvek od HondaMan »

Já se trochu divím, že se s ním nesoudíš ty...
2.9T RWD
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Mazda - kacko a jeho pindy

Příspěvek od rhinos »

já se mu teda divím ,že do toho vůbec šel. Kdyby radši ty peníze co dal za soud investoval do opravy tak by byl v pohodě.
A mohl by to ještě prodat jako auto s novým motorem :D
Citroen C4 GP
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Mazda - kacko a jeho pindy

Příspěvek od Shr3k »

rhinos píše: pon 14 úno 10:42 já se mu teda divím ,že do toho vůbec šel. Kdyby radši ty peníze co dal za soud investoval do opravy tak by byl v pohodě.
A mohl by to ještě prodat jako auto s novým motorem :D
Holt přístup stylem "Naši furianti". Ani by nemusel investovat, stačilo důsledně trvat mezi 2 a 3 rokem záruky na opravě.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Odpovědět