Toyota GT 86 / Subaru BRZ

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Toyota GT 86 / Subaru BRZ

Příspěvek od jarka »

Lidí co by to chtělo je podle mýho dost, jen prostě čekaj až z toho bude rozumná ojetina. Jinak to vidím podobně jako Míra a i když jsem hypoteticky přemýšlel o nový rwd, tak mi z toho stejně líp vycházel miata (lehčí, menší, možnost jezdit bez střechy). Toyobaru má navíc jen 2 malý sedačky a problémový motor. Možná kdyby z toho udělali holátko a plácly na to rozumnější cenu, tak by se trh v čr rozhýbal.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
foji
Autoškolák
Příspěvky: 72
Registrován: ned 21 kvě 09:27

Re: Toyota GT 86 / Subaru BRZ

Příspěvek od foji »

Když se to neprodává ani jako nový jak to může být někdy ojetina :D
last of the V10
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Toyota GT 86 / Subaru BRZ

Příspěvek od jarka »

Německo vole ;) .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2550
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Toyota GT 86 / Subaru BRZ

Příspěvek od Vrooom »

Je to drahy, za cenu gt86 je mozne mit nabusenou mx5 rf s imho o dost hezcim interierem. Malokdo se pusti do nejake zadokolkove akce s rozevlatym zadkem a pak bude ve vsem lepsi treba golf GTI. Jsem nasel gti clubsport 789k, gt86 819k (na 16" kolech x_x ) ...
enthusiastic.driver
Řidič začátečník
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 02 úno 12:40

Re: Toyota GT 86 / Subaru BRZ

Příspěvek od enthusiastic.driver »

Já moc nerozumím, co je špatného na 20 kusech takového auta za rok. To je, řekl bych, docela odpovídající číslo. MX-5 se neprodá o moc víc. Chcete-li argumentovat třeba rychlými BMW nebo Mustangem, kterých se prodalo o x víc, tak to je špatné srovnání - Toyobaru nedisponuje prakticky žádným mujo efektem. A to je věc, která stojí za drtivou většinou prodaných Mustangů nebo M BMW.

Souhlasím, že by tomu slušela trochu nižší cena. Souhlasím, že by tomu slušel trochu jiný motor. Záměrně neříkám výkonnější, protože by stačilo jen vymýtit to hluché střední pásmo a dát mu trochu větší koule... A taky aby reálně skutečně měl těch 200 koní a ne nějakých 185, které se běžně naměří...

Nicméně, celosvětově se toho prodalo už 150 tisíc nebo tak nějak. To mi nepřipadá pro takto úzce profilované auto vůbec málo. Takže za těma kecama o neúspěšném modelu vidím hlavně přehnaná očekávání výrobců.
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: Toyota GT 86 / Subaru BRZ

Příspěvek od 911T »

Ono je celkovo velky rozdiel medzi tym co trh chce ked ide o nove auta a o jazdenky. Hlavne co sa tyka tohto segmentu. Sportove auta chcu hlavne mladsie rocniky ktore peniaze na nove auto zvycajne nemaju. A starsi co uz na to peniaze maju si zase nekupia 200k kostitras ked zatuzia po niecom sportovejsom. To je dovod preco sa tieto auta u nas nepredavaju narozdiel od rozvinutych krajin.
foji
Autoškolák
Příspěvky: 72
Registrován: ned 21 kvě 09:27

Re: Toyota GT 86 / Subaru BRZ

Příspěvek od foji »

Tak nevim jestli mujo efekt, ale Mustang měl to co právě Toybaru chybí. Dobrá cena, vysoký výkon s možností dalších úprav, ne uplně kostitřas, skoro evropské zpracování a nestane se ti že tě v kopci předjede čiplá dieslová oktávka.

Já ho bral jestě před tím než ho asi 3x zdražili #:-s
last of the V10
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: Toyota GT 86 / Subaru BRZ

Příspěvek od 911T »

Na druhej strane treba povedat ze su to dva odlisne svety. Tazko predpokladat ze sa zrovna tieto dve auta biju o rovnakeho zakaznika.
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Re: Toyota GT 86 / Subaru BRZ

Příspěvek od metaljohn »

Já jsem asi divnej, ale auto, co má 200 koní na 1250 kg (nebo kolik) mi SLABÝ nepřijde. :) Samozřejmě muscle car to není, ale jede to v pohodě. Mně to auto řízením neskutečně sedlo, skoro hned jsem měl pocit, že jsem si ho "obul".
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: Toyota GT 86 / Subaru BRZ

Příspěvek od 911T »

Obecne to slabe nie je, ale je fakt ze auto s takym vzhladom a podvozkom by si zasluzilo lepsiu dynamiku. A to s tym predbiehanim je fakt. Ked take auto vidia v spatnom zrkadle, kazdy co ma v riti dieru a hlavu prazdnu dupe na plyn. Na technickejsich cestach je niekedy problem predbiehat aj s podstatne vyssim vykonom. Hento musi byt zabite.
Odpovědět