Modrá kontrolka chladící kapaliny

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
blekku
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 18 čer 17:57

Modrá kontrolka chladící kapaliny

Příspěvek od blekku »

Dobrý den,

Mam auto Hyundai Getz. A dříve jsem tento problém neměl, ale asi poslední dva týdny, když nastartuji, tak se mi objeví na pristrojovce modrá kontrolka chladící kapaliny - jako vždy. Vím, ze to znamená, že kapalina není zahřáta a nemělo by se uplne vytáčet, auto vždy pred jízdou nechám treba minutku nastartovane, abych nevyjel úplně s "neprokrvenym" motorem. Po chvilce, při jízdě městem kontrolka samozřejmě zhasne, ale pak třeba se pri jízdě zase na pul minutky rozsvítí, pak zase zmizí, nekdy třeba jen problikne, někdy je tam zase minutu, a to se děje i když jedu po dálnici a auto jsem za celou dobu nezhasl. Jezdím třeba hodinku po meste, mimo město, ale i tak tam třeba problikne. Což mi prijde divné. Kdyz celou dobu jezdím a najednou, že chladící kapalina je studená. Čím by to mohlo být?
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Modrá kontrolka chladící kapaliny

Příspěvek od abgx1 »

termostat
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrá kontrolka chladící kapaliny

Příspěvek od 970ka »

Termostat to asi nebude.Že by to byla zároveň i kontrolka hladiny ? Hyundai neznám,ale zkus dolít,zda to přestane svítit a přečíst návod také někdy pomůže :-)
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
blekku
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 18 čer 17:57

Re: Modrá kontrolka chladící kapaliny

Příspěvek od blekku »

970ka píše:Termostat to asi nebude.Že by to byla zároveň i kontrolka hladiny ? Hyundai neznám,ale zkus dolít,zda to přestane svítit a přečíst návod také někdy pomůže :-)
Myslím si, že kdyby byla nedostatečná hladina kapaliny, tak svítí ta kontrolka, akorát v červené barvě, ne?
Odpovědět