Mazda 6 GG MPS - Cukání při nízkých otáčkách

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
mikimix
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 26 lis 18:19

Mazda 6 GG MPS - Cukání při nízkých otáčkách

Příspěvek od mikimix »

Zdravím mám : Mazda 6 GG MPS Mazdaspeed6 2.3, Rok 2007 (12 let) Motor benzín Řadový 4-válec, 2 261 ccm 16-ventil Výkon motoru 191 kW (260 PS) Točivý moment 380 Nm Převodovka Manuální 6-rychlostní

Měl bych dotaz jestli má někdo nějaké zkušenosti s cukáním. Dělá mě to pouze u 2ky a trojky při 2500-2800 otáčkách (někdy lehce u 4ky, ale spíše ne). Diagnostika v ofiko mazdě nic neukázala, a u mého soukromého technika taky ne. Mám tam drobné úpravy jako android tablet s OBD ( které taky nic neobjevilo) blowoff ventil a drobne dekorační doplňky. Tento problém, ale už zde byl před tímto vším. Auto přestane cukat, jakmile se dostanu nad 3000 otáček.
Leji tam vždy Vervu 100 (poud není, vozím si aditiva). Jednou za čas to projelu nějakým kvalitním čističem, jako je například BG 208 44K POWER. Auto mám druhý rok. Do ofiko mazdy nejezdím, mám technika co je šikovný, zkušený a vyloženě ho to baví. Oživoval jsme zatím jen podvozek a nechával jsem pravidelně měnit filtry a olejele, všude kde se dá. ( jen s palivovým filtrem mě tuším říkal, že je problém s výměnou, ten jsem neměnil. Jo a jsou tam nové svíčky. To je asi v kostce vše. Ještě trošku divné se mě zdá, že docela trvá, než se to auto zahřeje... v zimě je ukazatel pořád na nule... v létě ok a teď to hold trvá.
Neví někdo čím by to mohlo být ? tady jsem to už dřív hledal ale vyloženě jsme nic jednotného nenašel. Jak říkal můj technik může to dělat více věcí... napadají mě vstřiky, ale tak na slepo to měnit... není to levná záležitost, ale dost o tom už začínám uvažovat. Nebo neměl by někdo nějaké, že bych mu dal zálohu a zkusil bych to ? Mám to auto moc rád a chci dál o něj pečovat a vylepšovat, ale tohle mě moc trápí, je to přece záležitost motoru... Děkuji za rady
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Mazda 6 GG MPS - Cukání při nízkých otáčkách

Příspěvek od mattonecz »

zakarbonovaný motor?
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Mazda 6 GG MPS - Cukání při nízkých otáčkách

Příspěvek od janjan »

nájezd? tlaky ok? cívky ok? svíčky origo?
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Mazda 6 GG MPS - Cukání při nízkých otáčkách

Příspěvek od Jenyk »

Měl jsem něco podobného u atmosférického benzínu, občas cukal v nízkých otáčkách. Byla to lambda sonda, která tak nějak fungovala, diagnostika nic neukazovala. Nakonec jsem její výměnu riskl a strefil jsem se. Risknu reklamu - po dlouhém neúspěšném laborování se vším možným mi to pomohl vyřešit tenhle šikovný chlápek: http://www.autoelektrika-slama.cz/
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Odpovědět