Honda obecně

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Honda obecně

Příspěvek od HondaMan »

Všechny jp automobilky udělaly kus práce že by evropské byly v ohrožení mi nepřijde. Jedině snad Toyota/Lexus pro pár pozitivních deviantů, kterým umí nabídnout něco jiného.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Honda obecně

Příspěvek od pavproch »

Honda, hezky! (inovativně)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Honda obecně

Příspěvek od ctrl_j »

Honda Targets 100% EV Sales in North America by 2040 píše:Honda today announced key targets for sales of electrified vehicles in North America, with a plan to make battery-electric and fuel cell electric vehicles to represent 100% of its vehicle sales by 2040, progressing from sales of 40% by 2030 and 80% by 2035. Toward these targets, Honda also plans to launch a series of new EV models based on a new e:Architecture, beginning from the second half of the decade. These plans for North America are in line with Honda’s new global and regional targets, which were announced today by Honda global president & CEO Toshihiro Mibe, as part of the company’s renewed commitment to advances in safety and environmental technology.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Honda obecně

Příspěvek od Snowman000 »

Se posrali v kine, ne? b-(
Obrázek
A to som si hovoril, ze Golf R za 49 je uz prehnane 8-}

PS: Pozeram ze v CR to mate predsa len trosku inak...
Civic za 1299999, Golf R za 1291900 (to by sa oplatilo kupit radsej na SVK) :-B
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Honda obecně

Příspěvek od HondaMan »

Mě by zajímalo, jak moc si Golf R a CTR konkurují. Jako opravdu konkurují.
Kolik lidí, kteří si kupují Golf R, reálně uvažuje, že si místo něj koupí 320bhp předokolku s manuálem, nesmyslně tvrdým podvozkem a křídlem jak z levného Tuning shopu...

Nejlevnější skladová Octa RS stojí mega. 1.3 za CTR nebo Golf R mi vlastně přijde cajk. Kdo chce šetřit, může si koupit Hyundaie.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Honda obecně

Příspěvek od tommas »

Snowman000: Máte ty VW fakt nějaké dotované u Vás. :D

Schválně jsem kouknul, co u nás v Belgii a Civic stejná cena jako na Slovensku, no Golf R tady začíná na 56 tis. EUR. ( v základu je výbava asi za 1K oproti SVK).

Jinak já si myslím, že pokud lze přemýšlet nad nějakým konkurentem od VW, tak to bude spíše GTI Clubsport.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2540
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Honda obecně

Příspěvek od Vrooom »

HondaMan píše: stř 30 lis 13:39 Mě by zajímalo, jak moc si Golf R a CTR konkurují. Jako opravdu konkurují.
Kolik lidí, kteří si kupují Golf R, reálně uvažuje, že si místo něj koupí 320bhp předokolku s manuálem, nesmyslně tvrdým podvozkem a křídlem jak z levného Tuning shopu...

Nejlevnější skladová Octa RS stojí mega. 1.3 za CTR nebo Golf R mi vlastně přijde cajk. Kdo chce šetřit, může si koupit Hyundaie.
Jsi s tim jel? Ja teda cetl, ze typer ma pomerne komfortni podvozek.

Ale cena teda "hezka", driv to stalo mega, ne? Asi priplatek za to ze uz to vypada ted dobre :-)
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Honda obecně

Příspěvek od Snowman000 »

HondaMan píše: stř 30 lis 13:39 Mě by zajímalo, jak moc si Golf R a CTR konkurují. Jako opravdu konkurují.
Kolik lidí, kteří si kupují Golf R, reálně uvažuje, že si místo něj koupí 320bhp předokolku s manuálem, nesmyslně tvrdým podvozkem a křídlem jak z levného Tuning shopu...

Nejlevnější skladová Octa RS stojí mega. 1.3 za CTR nebo Golf R mi vlastně přijde cajk. Kdo chce šetřit, může si koupit Hyundaie.
Nejaky prienik tam bude, o tom aky velky si netrufam tipovat. Ale OK pre kontext este pridam, co stal Golf R a Civic Type-R v minulej gen. (cca 2 roky dozadu)

Obrázek
Obrázek

Sorry ale ten Civic zdrazel o 19tisic € :-?? (Golf o 7tisic €...)
A tak jak pise Tommas, ono je to vo vysledku viac konkurencia pre GTI Clubsport, ktory je od 42500€...

PS: Nijak nezpochybnujem ako Civic jazdi, neskusil som, nehodnotim, ale ten narast tej ceny je proste neoddiskutovatelny.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Honda obecně

Příspěvek od tommas »

Tak Honda teď sice jede ve velkém hybridizaci, ale i tak bych se nedivil, kdyby byla cena v Evropě nadsazená kvůli emisím a pokutám z nich. Z toho důvodu se Honda nepodbízí a možná ani nechce prodat až tak moc kusů, resp. pokuta už je zahrnuta v ceně.
Navíc to auto si podle mě kupují akorát fandové značky/japonských aut, kteří už měli/pokukovali i po minulé generaci a Ti jej prostě chtějí a Honda to ví.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Honda obecně

Příspěvek od HondaMan »

Vrooom píše: stř 30 lis 14:22Jsi s tim jel? Ja teda cetl, ze typer ma pomerne komfortni podvozek.
Já právě četl, že minulá gen je super na okruh, ale do běžného provozu se nehodí.

Nejel, nejsem cílovka. Mě vyhovuje Opelí "Autobahn proof" :-)
2.9T RWD
Odpovědět