Mazda mx5 ND

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Dasty1995
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 03 srp 13:45

Mazda mx5 ND

Příspěvek od Dasty1995 »

Zdravím, včera jsem byl projet v brne NDčko RF. Silně uvažuju o koupi. Vím, že bude ,,FL,, ale jde mi teď primárně o o toto: mx5 nebo mx5 rf? Vzhledově se mi líbi obě. Rfko je dražší. O co mně hlavně jde? Auto by nebylo garážované a přes zimu by bylo venku. Jak je na tom se sněhem plátěná střecha u ND? Realne zkušenosti? V čem ještě vidíte hlavní rozdíl mezi klasikou a rf? O motoru se nemá cenu bavit jelikož 2.0 by měla být o dost jiná než teď. Takže to vyzkouším až bude možnost. Děkuji za odp. A poprosím trochu do podrobna klady a zápory mx5 vs mx5RF
jerry
Letec
Příspěvky: 3319
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Mazda mx5 ND

Příspěvek od jerry »

Při parkování trvale venku bych bral RF.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Mazda mx5 ND

Příspěvek od Stepan »

tak tak. Takovej nožík, v případě velkého nasazení i klíče, ve látěné střeše umí udělat slušnou paseku. A že to lidi sere...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jerry
Letec
Příspěvky: 3319
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Mazda mx5 ND

Příspěvek od jerry »

Nejde jen o vandalismus. I když auto bude stát trvale na soukromém pozemku venku, tak dostane plátěná střecha záhul (slunce, déšť, sníh, mráz).
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Mazda mx5 ND

Příspěvek od KDB »

Vandalismus je nejhorší.
MG - radost až na kost.
Dasty1995
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 03 srp 13:45

Re: Mazda mx5 ND

Příspěvek od Dasty1995 »

Děkuju Vám za odpověď. Do včerejška se mně RF nelíbilo(fotky atd) ale po tom co jsem ji viděl na živo a projel se, tak mně to k ní táhne víc. Jen ta cena no, ale co nadělám. No teď klasika. Předpokládám, že v listopadu objednám a v březnu bude doma(tak to říkali v autopalace) za 1) dodatečnou antikorozní ochranu? Mají na rez 12 let záruku, ale lze věřit tomu, že ji uznají? Za 2) jel jsem ve verzi s recaro sedadly(perfektní), ale jen u revolution top.- jaké jsou sedadla např u attraction nebo revolution?
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Mazda mx5 ND

Příspěvek od mattonecz »

a budeš čekat na ten FL? má bejt docela výrazně silnější ten dvoulitr ne?
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Mazda mx5 ND

Příspěvek od M.Z. »

Určitě na parkování venku RF a silnější model se 180k
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Dasty1995
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 03 srp 13:45

Re: Mazda mx5 ND

Příspěvek od Dasty1995 »

Na FL určitě počkám, jen chci zkusit tu 1.5 vs 2.0..RFko jste mně potvrdili, tak aspoň nějaká věc vyřešená
jerry
Letec
Příspěvky: 3319
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Mazda mx5 ND

Příspěvek od jerry »

RF je jen 2.0.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět