Mitsubishi Lancer Instyle rv. 2010 - otazky

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Blejzr
Autoškolák
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 12 kvě 03:22

Mitsubishi Lancer Instyle rv. 2010 - otazky

Příspěvek od Blejzr »

Ahoj,

dovezl jsem si vysněný Mitsubishi Lancer Sportback Instyle rv. 2010 z Německa a nyní se s autem učím, mám řidičák 31 měsíců, vždy jsem jezdil jen v Peugeotu 206, rv. 2000, coz je prditko s 55kW a se zadnymi funkcemi..

Najednou volant, na kterem je asi 40 tlacitek, multimedialni obrazovka s navigaci, atd... Poslednich par dni jsem v aute travil vecery a nejak se s nim ucil a nyni jsem prisel na zasadni problem.

Podarilo se mi zprovoznit hlasove handsfree a propojit to s mobilem, jelikoz to jede pres Bluetooth, cekal jsem, ze takto budu moci prehravat i hudbu do skvelych 9ti repraku, co jsou v aute, ale bohuzel ne.. bluetooth mi ukazuje v mobilu opravdu pouze pro hlasove hovory, takze tudy cesta asi nevede, ackoliv teda ta multimedialni obrazovka bluetooth ma.. nechapu... USB jsem v aute taky nikde nenasel.. Pouze 3 barevne porty zluty, bily, cerveny, ktere jsou v takovem suplicku pod obrazovkou.

Muzete mi prosim poradit, jak propojit mobil s autem, abych si hral vlastni hudbu? Mam koupit ten pristroj, jak simuluje radio a pak hraje MP3?

Dalsi vec - jak se pouziva nejaky MUSICSERVER (jedna z voleb), v te multimedialni obrazovce? Ukazuje mi to ze je tam playlist na hudbu, ale jak ji pridam? Ma to mit 40GB HDD, ale jak tam pridam soubory?

Lze nejak pridat cestinu do auta a upgradovat mapy? Mam to v AJ (jeste ze to slo z nemciny do AJ), ale CZ tam asi neni.. nevim, nehledal jsem..

Další - jak vypnu airbag u spolujezdce? Narodi se mi za 3 mesice dite a kvuli nemu jsem auto porizoval a tohle je zasadni vec.

Jak se pouziva tempomat a co to vubec je? Nikde to v aute nevidim, sterace a svetla jsou na AUTO modu, mam to nechat na AUTO? To pak samy stiraji a svetla samy sviti?

Jsem fakt totalni amater a bohuzel mam veskerou dokumentaci a navody v nemeckem jazyce, kteremu nerozumim ani trosicku.. takze jsem z toho trochu nestastnej a ted vas tady musim takto otravovat :(

Moc děkuji za rady

PS: Zde je vyfoceno tak trochu o cem jsem psal.. na obrazovce je treba videt logo bluetooth, ale nikde neni moznost propojeni s mobilem pro hrani hudby.. jen handsfree pomoci tlacitek na volantu.. https://imgur.com/a/I0Hx9
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Mitsubishi Lancer Instyle rv. 2010 - otazky

Příspěvek od Lachende Bestien »

Očekávaného potomka hodláte od narození vozit na "sedadle smrti"? :-\
A pokud origo výbava neobsahuje USB, třeba by to někdo zvládl dodělat.
Ale každé první levné radio má USB port už řadu let, že by 2010 Lancer fakt ne? Divné.
Jinak si spíše najměte nějakého osobního auto-trenéra. :p

AUX port - většinou standartní 3,5mm "mini" jack nikde nevidím, i když je tato možnost zobrazena v menu. Kam ho jen inženýři z Mitsu schovali?
3 barevné vstupy - RCA port, snad nejstarší možný typ konektoru pro přenos AV signálu, i když s tou použitou obrazovkou to nijak nevadí.
žlutý - 1-kanálové kompozitní video, červený a bílý stereo audio na připojení externích MP3/CD/DVD měničů/přehrávačů apod.

S music serverem od Mitsu nemám žádnou zkušenost, ale do údajného vestavěného 40gB prostoru se ta data nějak dostat musí.
Přes modrozub by to tam kopíroval jen sebevrah, navíc snad nefunguje ani přehrávání hudby přes BT. :ymalien:

Na celém internetu nenajdete návod alespoň v angličtině? Nějaké české prodejce jste třeba nezkoušel obeslat s dotazem na dostupnost manuálu pro váš typ?
Snad na nějakého majitele narazíte, na místním fóru se podle mě ale moc řidičů japonských aut obecně moc nevyskytuje, natož konkrétně vašeho modelu.
Gud lak.
Naposledy upravil(a) Lachende Bestien dne stř 07 bře 21:43, celkem upraveno 5 x.
Blejzr
Autoškolák
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 12 kvě 03:22

Re: Mitsubishi Lancer Instyle rv. 2010 - otazky

Příspěvek od Blejzr »

Bohuzel nema...
Urcite se najde nekdo, kdo Lancera má a rád se podělí o ty základy :-D

Já se do toho dostanu, jen mám momentálně zlomenou ruku a auto nemám ještě registrované, takže praxe bude ze začátku chybět..
Blejzr
Autoškolák
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 12 kvě 03:22

Re: Mitsubishi Lancer Instyle rv. 2010 - otazky

Příspěvek od Blejzr »

Návod jsem si jiz stahl v ENG a jsem uz u 200. stranky z 700 :D Co se tyce mitshubishi multi communical system, tak na to jsem taky nejaky navod nasel.. ale je to bída
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Mitsubishi Lancer Instyle rv. 2010 - otazky

Příspěvek od mattonecz »

to tam jako origo je zluty/bily/cerveny port? to zni hrozne :D ale ten bilej a cervenej to je levej a pravej zvukovej kanal takze kdyz koupis kabel z 3.5mm jacka na ty dva tak to aspon pustis z mobilu.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Blejzr
Autoškolák
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 12 kvě 03:22

Re: Mitsubishi Lancer Instyle rv. 2010 - otazky

Příspěvek od Blejzr »

Koupil jsem RCA - Jack 3,5mm a funguje to, nicmene zvuk je takovy plechovy (kabel stal 69, tak to muze byt i tim) v porovnani s CD zvukem je to fakt bída.. koupil jsem i CD-RW a uz se naucil se zapisovanim na HDD toho systemu, takze o vikendu zkusim vypalit par songu, projet to tim nahravanim a nechat to primo v aute.. takhle snad mohu stale dokola, jen zjistit jakej format to bere, jestli klasiku mp3 a nebo primo CD format (nake aac, nebo co to je..)
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Mitsubishi Lancer Instyle rv. 2010 - otazky

Příspěvek od mattonecz »

jestli 80 minutove audio cd tak to bude velka zabava :D :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Blejzr
Autoškolák
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 12 kvě 03:22

Re: Mitsubishi Lancer Instyle rv. 2010 - otazky

Příspěvek od Blejzr »

to snad nebude tak pomale :-O
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Mitsubishi Lancer Instyle rv. 2010 - otazky

Příspěvek od mattonecz »

no na cd se normalne vejde 80 minut hudby pokud to nebude podporovat MP3. ale to snad musi :)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Blejzr
Autoškolák
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 12 kvě 03:22

Re: Mitsubishi Lancer Instyle rv. 2010 - otazky

Příspěvek od Blejzr »

ja cetl ze max limit je 99 songu, no vyzkousim a uvidim, proto jsem bral prepisovatelne medium.. :D Ale pripadal jsem si jak 10 let zpet, kdyz bylo DVD/CD-RW to nejlepsi co slo poridit a kazdej s tim byl boss :D
Odpovědět