Suzuki obecně

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

Taky jsem dlouho vybíral olej, až jsem skončil u Valvoline 5w-40 - parametry v pořádku a je za super cenu a poctivě měním po 10kkm. Jinak mezi 5W-40 a 5W-30 je u Valvolinu rozdíl minimální.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od denis »

Super, díky páni, verím vám a kúpim tiež Valvoline 5W-40 (aj do druhého Swifta 1.2 v rodine). Akurát ja tam vidím 3 druhy: allclimate, synpower a maxlife. V príručke sa píše kvalita SL, SM a SN a práve najlacnejší maxlife (červené balenie) je SN, čo mi nejak nesedí. Allclimate je SM/SN ale zase pre diesle.
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Zajda »

No, ani v datasheetech Valvoline se člověk rozdíl pořádně nedozví. Mezi 2 produkty může být klidně jen v tom, že jeden nějaké normě pouze vyhovuje a druhý má na ni i zaplacenou licenci ("schválení").

Mě by zajímala třeba třída základového oleje (není syntetika jako syntetika) a u auta na řádění pak HTHS viskozita při 150°C. Letní číslo oleje udává stav při 100°C. Jak řídne dál už vpodstatě neřeší.
Jedině v tom, že od xW40 a výš je jistota nesnížené HTHS tj. >3,5 mPa*s.
Ravenol RCS 5W-40 má třeba 4,26, více než některé 50ky.

Allclimate jsou minimálně 2 verze. ACEA C3 znamená méně určitých (popelnatých) aditiv chránících motor, ale v případě větší spotřeby oleje požírajících DPF a katy.
http://www.lubstar.cz/upload/files/cs/t ... 45_05f.pdf Allclimate C3

"Plnoaditivované" oleje s ACEA A3/xx
http://www.lubstar.cz/upload/files/cs/t ... 45_03e.pdf Allclimate A3
http://www.lubstar.cz/upload/files/cs/t ... 033_08.pdf Maxlife pro ojeté motory, tak může mít třeba aditiva pro změkčení gufer apod.
http://www.lubstar.cz/upload/files/cs/t ... 24c-gr.pdf Synpower má hodně schálení, tak tipuju že bude nejdražší :-)

A celou tu akademickou otázku bych utnul tím, že jestli Valvoline nebo cokoliv jiného je vpodstatě jedno, hlavně ať to není panč a plní parametry co má. Na světě je několik málo rafinerií, dodávajících aditivační balíčky pro všechny. Výrobce si jen naporoučí podle požadavků a použitého základového oleje. Takže za mě je výhodné kupovat méně známé značky ale přes oficiální distribuci. Skalní nadšenci koupí něco s PAO/ester základovými oleji, které mají zajímavé vlastnosti, mimo jiné třeba větší smáčivost (déle ulpí na kovu pro případ studeného startu) apod.
Naposledy upravil(a) Zajda dne pon 23 lis 19:46, celkem upraveno 2 x.
《》
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

Mám tam Valvoline Synpower 5W-40. Stejný mám i v miatě, kdyby bylo třeba dolévat, tak ať se to neplete. Ale netřeba, spotřeba zatím tak 2 deci na 10.000 km.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

denis: Už jsem sportíka přezul na větší zimáky (odpovídá to prodloužení převodu o 4,4 %) a auto jede významně hůř. Jestli dáš ten převod od mfactory se zkrácením skoro 10 %, tak to pojede jak utržený z řetězu.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od denis »

Chcem to určite skrátiť ale netuším kto mi to prehodí.
Myslím, že si to tu už písal, ale aké máš rozmery letných vs zimných? Ja mám na leto 195/45 r17* =607mm priemer vs zimné 195/50 r16 =601mm čo je rozdiel <1% a iné rozmery tam nemám zapísané. Môže to byť aj hmotnosťou kompletov, nie? Ja som zo zvedavosti porovnal moje letné ~15kg vs letné 17" na ibize fr 215/45 ~20kg čo je obrovský rozdiel.

*Ked raz dojazdím tie letné tak by som ich rád vymenil za iný, bežnejší rozmer napr 205/45 r17 len neviem či si ich mám dať zapísať, ale to je ešte ďaleko..
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

Po tom co jsem prorazil 195/45R17, tak už jsem chtěl jen větší profil a běžnější levnější gumu. Letní mám 205/45R16 a zimní 205/45R17 - oboje maj komplet 16,5kg/ks. Zimní teda nemám v TP, ale k těm R16 mi zapsali 205/50, 205/45. Mě to přehazovali v typer.cz, jen to máš asi z ruky...
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od ctrl_j »

Fakt mas zimak 205/45R17? Ne 205/40R17 (Ja vim ze malo gumy uz, ale obvod prakticky do 1 %)?
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

205/40 kvůli malýmu profilu nepřicházely v úvahu, takže jo 205/45 - některý R17 ji mají schválenou.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od denis »

Tiež neplánujem ísť nižšie s výškou bočnice, keď už tak vyššie. Včera som trafil jamu a bol som rád, že som na zimných 195/50 R16. Ale vyzerajú komicky oproti 18" na takej Fieste ST mk8 :D
Přílohy
swiftfiesta-min.jpg
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Odpovědět