Suzuki obecně

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
Miso122
Autoškolák
Příspěvky: 25
Registrován: ned 14 čer 21:06

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Miso122 »

Dobre, tak buduci tyzden sa objednam na STK, kde mi premeraju brzdny ucinok na jednotlivych stranach, a uvidim ci bude problem prave tam.

Capy som daval pri vymene prednych brzd v 2021 nove, ale zadne som nekontroloval, cize tie mozu byt na odpis. Dam vediet ked budem mat vysledok z merania brzd.
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

Dohlídni si na měření osobně. STK mají toleranci mezi oběma stranami. Já při dovozu STK prošel, pak jsem auto párkrát prohnal a zjistil, že to táhne doprava. Brzdy byly na výměnu, ale holt moje nároky byly vyšší než STK :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Miso122
Autoškolák
Příspěvky: 25
Registrován: ned 14 čer 21:06

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Miso122 »

Prejsť určite prejdem, do protokolu sa zapisujú presné hodnoty z merania, tak len o tie mi ide :)
Miso122
Autoškolák
Příspěvky: 25
Registrován: ned 14 čer 21:06

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Miso122 »

STK za mnou, zistenia:

Brzdne sily (kN):
- Predna naprava: L-2.20, P-2.08
- Zadna naprava - L-1.37, P-1.22

Ked som sa o tom bavil s technikom, tak ze tomu nemam prikladat velku vahu, ich pristroj meria plus minus autobus, pri 2kN im uz blokuje valce a presmykuju kolesa.

Zadne silentbloky na naprave uz vyzeraju na vymenu
Obrázek

Takto vyzera naprava, na kazdej strane je len jeden (cislo 3)
Obrázek

A na konci mi bolo oznamene, ze klepe spojkove lozisko. Potesi, 25 tisic km a 1.5 roka po vymene komplet spojkovej sady a repase prevodovky.
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od denis »

https://vimeo.com/763687198

Pri prehadzovaní kolies (predné dozadu a naopak - pred mojím prvým trackday) som zistil čo mi búcha. Je toto normálne? Podľa mechanika si to iba sadlo, ale mne to normálne nepríde. Matka, ktorá je viditeľná na videu nie je povolená, pod ňou by mala byť druhá ale nedoťahoval/nerozoberal som to.

https://auto.bazos.cz/inzerat/158574515 ... -swift.php

Niečo takéto by to vraj mohlo vyriešiť + aj odklony by sa dali nastaviť.
Vedeli by ste mi niekto poradiť?
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od denis »

Prevodovka, svor a krátky stály prevod (4.312 vs 3.944 originál) akruálne za 25 000kč.
Dajte mi niekto nejaký argument, prečo do toho neísť.?

https://auto.bazos.cz/inzerat/169845989 ... Zgpu7p6HPY
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
greg
Autoškolák
Příspěvky: 62
Registrován: pát 21 říj 18:58

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od greg »

Predávam svoju zlatú raketku, ak by mal niekto záujem :-D

Na cene sa dá dohodnúť.

https://www.autobazar.eu/detail/suzuki- ... /30972156/
Toyota GR86 MT
Swift sport 1.6 5D
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

Na fotkách vypadá pěkně. Nevlastnit totéž v černém, tak bych se zajímal. To by neměl být problém prodat za požadovanou cenu.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2798
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

Už mi brzdový plíšky hlásili, že zadní desky jsou skoro na nule a fakt byly :) - tak jsem o víkendu dal nový a jen tak pro sichr kouknu na přední a byly tak na 20%, tak šli taky pryč. Jen jsem koukal, že pístky ve třmenech jsou trochu zatuhlý, ale do jara to snad vydrží. Jen prosím dotaz, nevíte, který pístek má jít dolů? Páč jeden je s gumičkou a jeden celokovový a na autě jsem měl vždycky jen oba kovový...

Obrázek
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Miso122
Autoškolák
Příspěvky: 25
Registrován: ned 14 čer 21:06

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Miso122 »

Gumičku nakonci má spodný
Odpovědět