Suzuki obecně

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

Otázka, jestli je to vzájemně zaměnitelný mezi těma převodovkama. To musíš asi za někým kdo vidí do originálních dílů, jestli jsou minimálně stálé převody a skříně stejný. Pak by mohla existovat šance, že to pásne.

Bych zvolil jednodušší variantu a nehrabal do koleček, kup od toho chlápka převod a kup si od MFactory novou špéru. Sice říkají že cusco je prakticky bezdúdržbový, ale taky se říká že alfa je spolehlivý auto :) a přeci jen je to pořád lamela. Za 25t máš myslím novou MFactory ne, tak proč to pokoušet. Převod by asi mohl být v cajku. A 4t rpm ve 130kmh na 6ku je podle mýho v pohodě, Ignis točil 4,1t a bylo to cajk. Ad. ceny: posílám SZ.

edit: a pokud teda můžu radit, tak za mě radši LSD než převod. Sice to s převodem víc pojede, ale tu špéru cítíš v každý zatáčce a je to fakt super.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

Přes víkend dostal sportik velký servis, oleje (mot i převodovka), svíčky, čištění vzduchace a čištění pískajících brzd. Jsem objevil, že přední desky už jsou po 14kkm hodně blízko plechu a zadní kotouče mají po 110kkm óbr hranu a ničí mi desky. Tož jsem zrovna objednal nový. Ještě jsem začal s výplachem chladící kapaliny - už je za mnou druhý kolo. Ještě hádám, že tak dva až třikrát než tam bouchnu novou náplň. Jak jsem auto prolizal tak přední kapota je mistama dobitá a jeden lem hnusně kvete, budu muset sportika objednat u lakyry :( . Jinak se ale drží statečně, na to jakýmu režimu musi vzdorovat, je to miláček :) .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od denis »

Životnosť brzdových doštičiek 15kkm je masaker na daily :D
Ako robíš výplach chladiacej kvapaliny? Raz som videl video od Chrisfix, niečo podobné?
Aký dávaš prevodový olej, sviečky?
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

Tak on ty desky nejsou žádný super matroš - HellaPagid za 700, tak to neřeším a měním :) . Svíčky dávám origo (NGK 5468) a do převodovky Mobilube 1 SHC 75W-90. Výplach nic extra, jen vždycky vypustím chladič, naleju destilku a pojezdím. A takhle to opakuju dokud z toho teče hodně zabarvená voda. Pak už jen doplním koncentrát do chladiče a ono se to zbytkem vody v systému zrovna naředí.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od denis »

Díky za info. Zdá sa mi alebo ten prevodový olej si už raz menil na Swifte?

Plánujem vymeniť tlmiče na Swifte 1.2 69kw 2011. Z výroby tam sú Monroe, takže tam dám také isté. Mal by som kúpiť aj opravnú sadu uloženia tlmiča tj. valivé ložisko + gumený doraz alebo stačí ložisko? Lebo tu práve tá sada od Monroe je najdrahšia, či to nie je zbytočné..
https://www.autodielygafa.sk/autodiely/ ... a/26/53359
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od M.Z. »

Na 10-letém autě, bych to určitě vyměnil.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

Tak bych to asi udělal komplet, když už to bude rozdělaný. Ještě mrkni, jestli náhodou neseženeš nějakou tu spodní řadu od bilsteinu (B4 myslím), cenově to vychází asi na stejno, ale přijde mi to jako kvalitnější než monroe (jen pocit).

Ad. olej: v převodovce kvůli LSD to chce měnit častěji - kluci z typer.cz doporučovali co dva roky minimálně. Jsem to měnil po 2,5 letech.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Zajda »

A tu chladičku měníš v jakých intervalech? Tohle jsem nikdy moc neřešil, prostě jednou za pár let jak mě napadlo :-) Třeba u Clia mám v servisním plánu výměnu po 5 letech nebo 120 000 km. Samozřejmě je tam taky psán olej po 30 000 km, což podle reálných rozborů v téměř jakémkoliv autě je vražda.
《》
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

Tu jsem měnil poprvé (na 110km :ymblushing: ).

Ps: myslím že v nějakým technickým speciálu sm psali, že hodně teplotně namáhané motory víc degradují kapalinu a pak může přijít problém.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od denis »

Ja mám zas naopak zlé skúsenosti s bilsteinom - rozpadnuté uchytenie na zadnom tlmiči na Punte po pár mesiacoch. Ale tiež to mohol byť vadný kus. Ostanem pri Monroe, ale díky za tip. Jazdí na ňom sesterka, neviem či by poznala rozdiel. Ešte zohnať tie uloženia a ložiská za rozumnú cenu..
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Odpovědět