Suzuki obecně

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

Miso: Díky. Nevíš jaký je důvod?
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Miso122
Autoškolák
Příspěvky: 25
Registrován: ned 14 čer 21:06

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Miso122 »

Netusim, mozno iny vnutorny design samotneho slotu na strmeni.
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 254
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od denis »

Jarka: ideš si to zrepasovať sám? Čo to je za sadu?
A čo kotúče a platničky, oem?
Ja som pred rokom dával dozadu platničky ATE, zatiaľ spokojnosť. Chcem dať do poriadku aj predné brzdy a bude to chcieť zrepasovať aj stremene, pretože kotúče mi derie nerovnomerne, vnútorná strana vyzerá strašne (viď foto), ale zodratý nie je. Brzdný účinok tiež nie je najlepší. Dalo by sa to zachrániť na sústruhu, či sa to už nerobí? Som za to, že oem sú kvalitnejšie, než napríklad ATE, tak by bola škoda vyhadzovať ešte nezodraté kotúče. Ale možno sa mýlim a rovno tam dám aj nové kotúče.
Přílohy
IMG_20231220_161340.jpg
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

denis: Mám vpředu i vzadu kotouče Zimmermann a desky Hella Pagid. Poradil mi to jarka. Brzdí to výborně, akorát dost rychle ubývají přední kotouče, najeto cca 20 tis. km. Desky už také nic moc, na jaře budu měnit.

jarka: Kolik máš najeto km na těch předních brzdách? S pístky neporadím, nevím.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

denis: ty kotouče vypadaj, jak když to auto nejezdí :D . Na soustruh se vyprdni, pak ti to jen začne házet. Kup zimmmermany, je to za pár peněz a jsou docela odolný, u mě dají kolem 45kkm.

Na doporučení zde (myslím Vroom), jsem zkusil dopředu BREMBO P 16 013X (je to něco trochu sportovního a za rozumnou cenu) a přijdou mi ještě o něco lepší než ty Helly. Dozadu jsem pak dal BREMBO P 79 029 a kotouče mám všude Zimmerman. Ty přední Bremba dávám už po druhý a ty první mi vydržely 28kkm (ale poslední dva roky jezdím jak pro rohlíky - bo stavba). Jinak ty HELLA PAGID 8DB mi před tím vydžely 13kkm :) . Co se týče sady na repas tak koupím asi klasiku Frenkit...
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 254
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od denis »

Jerry + Jarka Díky moc páni ^:)^
Za necelé 4 roky som najazdil cca 30kkm, takže nič moc a málo brzdím :D (+pred rokom jeden ľahký trackday)
Zdá sa mi, že Andy vtedy spomínal, že boli nedávno menené komplet brzdy.
Inak vonkajšie strany oboch predných kotúčov vyzerajú v pohode, to iba vnútra sú na tom špatne preto podozrievam zatuhnuté strmene.
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

Nejčastěji to jsou právě zatuhly vodící pístky, případně ještě desky nejdou volně ve třmenech. To se mění pěkně, resp.lip než gumičky a píst.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

Když jsem dával dopředu nové kotouče a desky, tak jsem nechal dát i vodící čepy. Také to nebrzdilo zevnitř. Jinak teda asi brzdím dost, když mám kotouče tak sjeté po 20 tis. km. Holt bydlím na horách a jo, často si brzdění dost užívám ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

Jsem přes víkend propadl rozjímání a nějak jsem usoudil, že sportík potřebuje ještě ten krátkej převod mfactory, když už si tam několik sezón hoví lsd. Tož jsem ho poptal a k tomu i lehký setrvák a spojku, když už to bude rozebraný. Nějaký ty ložiska, no jsem zvědavej kam to nastoupá. Tak ale třeba to klapne.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

To už bude úplně jiné auto než serie. Přitom i ta je dobrá.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět