Suzuki obecně

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

Novou generaci jsem jen viděl z venku a v testu, ale předpokládám, že technologie podobná (jednoduchá) a menší hmotnost, takže to asi nebude špatný.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Zajda »

:@) Jsem zvědavý na dojmy někoho kdo si ta auta vyzkouší po sobě, já to mám zkreslene odstupem.

Z mých mlhavých vzpomínek na Sport 1,6 100kW není nejnovější 1,2 dynamicky až tak daleko, jak by se dalo čekat. Rozdíl váhy je totiž přes 100kg. Motor 1,2 má brisknější reakce. Ale zase podvozek Sportu je v jiné lize, stabilnější i pohodlnější zároveň.
No, škoda že nový Sport nemá prostě větší verzi toho K12 motoru.
《》
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od denis »

Tak dnes som vyskúšal 1.6 100kw a (1.0BJ 82kw ako spolujazdec).
Jazdím v Opel Corsa C 1.4 16V 66kw, tak pre porovnanie vychádzam z neho.
Swift Sport 1.6: pozícia za volantom/výhľad z auta sa mi nepáči kvôli vysokej kapote, ale možno je to iba o zvyku.
Zvuk na voľnobehu takmer žiadny. Plyn bol prekvapivo citlivý, spojka zaberala na vrchu takže prvý rozjazd bol zaujímavý (v premávke mimo obce) :D
V nízkych otáčkach som mnoho výkonu nečakal ale od tohto predsa trochu viac (cca do 3000). Ako, ide to, ale absencia zvuku tomu pocitovo dosť uberá. Ďalej je to čím vyššie tým lepšie, ako výkonom tak aj zvukom, a to všetko až k hranici 7000 :)
Sedadlá to má viac než dobré, aj vzadu celkom OK (až na to, že to bol trojdverák). Kufor som videl na fotkách, vedel som, že je malý, ale naživo je ešte menší. Ale to snáď nikoho neprekvapí.
Riadenie presné, bez vôle, prevod celkom strmý. Zo spojky som mal pocit, že je pred smrťou, pretože zaberala na posledných centimetroch, ale inak ľahko ovládateľná.
Brzdy brzdia, asi.. nejak som to nehnal, predávajúci sedel vedľa mňa a nie je to nadšenec. Podvzok príjemne prekvapil komfortom na 195/45r17 pritom je stále velmi tuhý. Ale všetky ovládacie prvky sú na môj vkus preposilované, radenie mi pripomína môj Logitech k PC. Asi preto, lebo na mojej corse cítim všetky synchróny :D asi to mi pomáha učiť sa medziplyny s dvojitým vyšlapovaním.
Nový Swift 1.0 Boosterjet 82kw 5M:
Pozícia za volantom a výhľad z auta sú o dosť lepšie ako v predošlej generácii (bližšie ku corse). Trojvalec som ani neskúšal, prenechal som ho seniorovi. Po naštartovaní držal voľnobeh na cca 1700rpm (pri vonkajšej teplote cca 25°C) a vybrácie neskutočné. Po necelej minúte sa motor ukľudnil a otáčky klesli na bežnú hodnotu. Ale kultivovanosťou je ten motor neporovnateľný s 1.6, ktorý vôbec nepočuť. V stredných otáčkach to ťahá presvedčivo aj na vyššie kvalty, pod 2000 a nad 4000 to netrápil.
Budúci týždeň mám vyskúšať novú 1.2 66kw 5M a 1.4T 103kw 6M, tak tu zdelím svoje pocity.
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

Oni dělali i Sport 1.6 ve čtyřdveřové verzi?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Zajda »

V předposlední generaci (ZC32S, 136 koní) byl na výběr 3dv./5dv. hatchback. Původní (ZC31S, 125 koní) byl jen 3dvéř.
《》
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

Tak jsem viděl dobře, dík. Čtyřdvéřák by byl praktičtější kvůli přístupu, i kdyby jen kvůli převozu pár tašek vzadu. Ale dvoudvéřák je hezčí.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
greg
Autoškolák
Příspěvky: 63
Registrován: pát 21 říj 18:58

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od greg »

Mne sa zase viac páčia 4 dverové hatchbacky. Celkovo mi dvojdverové moc nedávajú zmysel. Keď už to má kompromisný tvar karosérie orientovaný skôr na praktickosť ako vzhľad tak nech už to aj praktické je. :)
Toyota GR86 MT
Swift sport 1.6 5D
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

Chci se výhledově po nějakém pěkné svišťovi sport 1.6 podívat. Jako auto do města a okolní okresky. Když bude výběr, vzal bych 4-dveřák. Jsem zvyklý po městě vozit příruční tašku za sedadlem řidiče, nakládám i vykládám jí zadními dveřmi. A napiš, jak jsi spokojen? Kolik najeto? Byly nějaké závady?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

Jako zvyk je železná košile, takže to chápu, ale 3d vypadá významně hezčejc a přitom mě to v ničem neomezuje. Mě se 4d nelíbí, bo to už nevypadá tak divoce.

Ad. zvuk: Taky jsem zvažoval, že bych s tím zvukem něco udělal, ale jak to mám jako daily a přeci jen stárnu tak by mě to asi otravovalo, protože tichá limuzína to rozhodně není a telefonovat při 150kmh na dálnici už moc nejde. Jinak jsem už měl vymyšlený kužel v karbonovým boxu od Simoty a bylo to za pár peněz. Třeba na to ale ještě jednou dojde...
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

Vždyť říkám, že 2-dvéřák se mi víc líbí. Oproti tomu ten letitý zvyk. Bude se to ve mně při výběru prát ;)

Uvažuju ji vyměnit za malou pandu, že bych měl něco na okresky v zimě, když miata spí zimním spánkem. A ve městě taky udělá dobrou službu, protože nemám rád do města velké auto. Tím rumrajchem se líp propletu a zaparkuji v malém ;)

Btw v miatě jsem poznal, jak důležitá je hmotnost auta. Ano v mládí jsem měl auta lehká, ale bez výkonu a podvozku. A pak už jsem si plíživě zvykal na otylejší a otylejší auta. Po jízdě s miatou se mi zdá nemotorná i O3 RS, v zimě budu dávat tužší stabíky :D

EDIT jarka: Boční pruh už tam byl nebo jsi lepil ty? Je pěkný :ymapplause:
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět