Suzuki obecně

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

No paráda. Gratulace :) Nasadil jsi mi brouka do hlavy. Mám sice najeto jen 74 tis. km, ale už má za sebou 7 zimu v Bavorském lese. Nejdřív předchozí majitelka, potom já. A Němci tedy solí jako diví. Příští rok v létě o tom pouvažuju ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2798
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

Jsem to samý udělal i na manželčině novým fiátku ještě před první zimou (když jsem na něj po odstrojení koukal ze spoda, tak protikorozní ochrana na moderní auto nic moc - halt obyč levný auto no).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2798
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

Včera mi cestou z lyží začlo něco dost dřít od předních desek, tak jsem si říkal kamínek a že už to večer nebudu řešit a ať si to sedne. Nakonec mi to nedalo a večer jsem to ještě zkouknul a uhnily mi vymezovací plíšky na deskách. Tak jsem tam zrovna hodil ty co mi od minule zbyly :) . Jen teda kotouče už hrana jako sviňa a teď ze svých tabulek vidím, že už mají přes 43tkm mý prasojízdy. Takže objednán pár nových Zimmermanů a k tomu i ty X Brembo desky co někde chválil Vroom. Tak jsem zvědavej jak se to osvědčí.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Zajda »

Nástřik spodku sis dělal sám nebo to někomu svěřil?
《》
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2798
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

Na to bych už asi čas nenašel, tohle jsem nechal dělat u známýho. Auto tam měl 2 týdny... Jako strašná drbačka, když jsem pak viděl ty fotky.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od Zajda »

Kdyby jen čas :-) Nedělá to komerčně? Potřeboval bych někomu svěřit roční Clio než budou škody nezvratné :-)
《》
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2798
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

Mas SZ
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

https://www.youtube.com/watch?v=VO_PgxXrUK0
Zajímavé roadmovie. Navzdory nejmenšímu výkonu byl na horské mokré silnici Swift Sport rychlejší než MX-5 ND i než Fiesta ST. A to nemá seriově špéru, ale je nejlehčí. Samozřejmě do 2019, pak to zabili s mild-hybridem, hmotnost šla nahoru, výkon dolů.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od denis »

Moc dlhé video na to, aby som si to celé pozrel bez znalosti nemčiny :D inak mild hybrid priniesol popri vyššej hmotnosti a nižšom výkonu aj nezanedbateľne vyššiu cenu 18,6k € vs 22k €
Btw. Swifta mám už vyše 2 roky, pred cca polrokom úprava RJ v profituningu. Prinieslo to o čosi lepšie reakcie v hlavne v nižších otáčkach, (141,5k @7060rpm/167,5Nm @4750rpm vs 133k @6950/159Nm @ 4700rpm v sérii) + posunutý obmedzovač na cca 7350rpm.
Avšak s padaním otáčok (rev hang) mám stále problém.. Pri jazde z kopca to po ubratí plynu stále ukazuje aktuálnu spotrebu okolo 4l a pomaly to klesá k nule (niekoľko sekúnd). Napríklad pri snahe udržať rýchlosť v dedine podradím do 3ky, auto nespomaľuje, medziplyn, 2ka, stále drží rýchlosť :ymsigh:
Ako to máte vy?
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

Sorry za ten německý odkaz. Nějak jsem zapomněl, že je to v němčině:-))) Já zase neumím tak dobře anglicky. V roadmovie šlo o swift sport 1.4 s turbem. Já mám 1.6 atmo jako ty a zmiňované problémy při podřazování nemám. Nicméně při meziplynu otáčky někdy nespadnou. Ale po přeřazení auto motorem zpomaluje.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět