Kia Picanto 1.1; problém s automatem a cukáním

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
SareMa
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 24 lis 09:25

Kia Picanto 1.1; problém s automatem a cukáním

Příspěvek od SareMa »

Dobrý den,

doufám že píšu do správné rubriky. Mám problém s automatickou převodovkou a nemám s tím zkušenosti. Při jízdě často pozdě řadí a při prudkém rozjedu někdy ani nezařadí a protáčí neutrál než se chytne. S tím rozjezdem se to děje hlavně při prudkém zabrždění a následným rozjezdem. (stopka) Taky jsem zjistil, že převodovka přeskakuje třetí převod, takže když mi to na dálnici podřadí, tak se pohybuju někde kolem 4 a půl tisíce otáček, a to opravdu není příjemné. Nehledě na to, že celé auto sebou "trhne".

Olej je v normě, kontroloval jsem za tepla i za studena.

Druhý problém je s cukáním při rozjedu, to se děje jenom při zahřátém autě, za studena nikdy necuká. Přijde mi, jako by se auto opíralo o zub při rozjedu, celou přední nápravou to trhne a mám pořád pocit, že brzo něco urvu. Už jsem se takhle několikrát dostal za deště do smyku. To je spojené ještě s automatickým rozjezdem. Ten při zahřátém autě vůbec nefunguje a auto do kopce občas i couvá, takže se musím rozjíždět stejně přes ručku jako u manuálu. Zajímavé je, že reverse se rozjíždí normálně a nikdy necuká.

Třetí a poslední problém už není tak závažný. Občas mi auto nechce startovat. Myslel jsem, že je to čerpadlem, tak jsem ho vyndal a profoukal ventilky a filtr kompresorem. Bylo tam trochu špíny, ale nic závažného. Jinak pracuje normálně, tedy alespoň po stránce zvuku. Stává se to hlavně po krátkých jízdách, ale po profoukání se mi to zatím stalo jenom jednou. Na podruhé chytlo tak možná to byla jenom náhoda.

Máte někdo s automatem zkušenosti? Nejsem mechanik a nemám tušení, co s tím dělat. Pokud by to šlo zpravit doma, bylo by to ideální. Občas je opravdu nepříjemné s tím jezdit a občas i nebezpečné, hlavně když mi to zůstane v neutrálu a pak auto dost škubne, když se chytne. Myslím, že tyhle vady mají za následek ukrutnou spotřebu 8,6 na sto.

Omlouvám se za dlouhý příspěvek. Budu rád za každou radu.
Kia Picanto BA 2005

Díky, Martin.
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Kia Picanto 1.1; problém s automatem a cukáním

Příspěvek od k86 »

Takhle po interentu ti nikdo neporadi, natoz se v tom vrtat sam kdyz tomu vubec nerozumis.
Zajed do servisu a nechej si udelat popis zavady s odhadem opravy
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
SareMa
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 24 lis 09:25

Re: Kia Picanto 1.1; problém s automatem a cukáním

Příspěvek od SareMa »

k86 píše:Takhle po interentu ti nikdo neporadi, natoz se v tom vrtat sam kdyz tomu vubec nerozumis.
Zajed do servisu a nechej si udelat popis zavady s odhadem opravy
Kdybych s tím chtěl jet rovnou do servisu, nepsal bych sem. Chtěl jsem trošku užitečnější radu. Například našel jsem komplet převodovku z bazaru, takže kdyby to byl jasný problém v ní, tak tu by jsme zvládli vyměnit. To že tomu nerozumím já ještě nutně neznamená, že nemám známé kteří to umí.

Btw, na internetu sedí většina příznaků na "prokluzování převodovky". Dokázal by mi to někdo potvrdit/vyvrátit?

Chápu že auto je složitá věc, proto jsem chtěl nejdřív napsat sem, jestli to třeba není běžná vada u automatů s jasnou příčinou, jestli je to komplexnější závada, tak je mi jasné, že to je přes fórum nemožné.

Díky.
Odpovědět